Справа №766/19461/24
н/п 1-в/766/688/24
про встановлення адміністративного нагляду
21.11.2024 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2 ,
представника поліції: ОСОБА_3 ,
засудженого: ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні подання т.в.о. начальника Відділення Поліції №1 Херсонського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області про встановлення адміністративного нагляду відносно: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Велетенське, Херсонської області, Херсонського району, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, освіта загальна середня, не одруженого, раніше судимого:
-20.08.2007 Білозерським районним судом Херсонської області за ч. 2 ст. 185 КК України, засуджений до позбавлення волі строком на 3 роки;
-22.06.2012 Білозерським районним судом Херсонської області за ч. 2 ст. 185 КК України,
засуджений до позбавлення волі строком на 4 роки;
-01.06.2016 Білозерським районним судом Херсонської області за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 185,
ст. 70 КК України, засуджений до позбавлення волі строком 3 роки 6 місяців, звільнений 06.08.2019 у зв'язку із відбуттям строку покарання,-
Т.в.о. начальник ВП №1 Херсонського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду по відношенню до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування подання посилається на ту обставину, ОСОБА_4 , раніше судимий два і більше рази останій раз 01.06.2016 Білозерським районним судом Херсонської області за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 185, ст. 70 КК України, засуджений до позбавлення волі строком 3 роки 6 місяців, 06.08.2019 звільнений у зв'язку з відбуттям строку покарання. Судимість не погашена та не знята, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став та притягувався до адміністративної відповідальності:
-15.07.2024 постановою ГВА №770550 за вчинення правопорушення передбаченого ст. 183 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850,00грн.;
- 10.10.2024 постановою ГВА №770856 за вчинення правопорушення передбаченого ст. 183 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850,00грн.;
- 21.10.2024 постановою ГВА №770587 за вчинення правопорушення передбаченого ст. 183 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850,00грн;
- 21.10.2024 постановою ГБВ №770838 за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.
Згідно громадської характеристики Білозерською селищною військовою адміністрацією за період проживання на території селища Білозерка ОСОБА_4 , зарекомендував себе з негативної сторони. З сусідами, друзями та родичами підтримує відносини, зловживає спиртними напоями, перебуває у п'яному вигляді в публічних місцях, порушує громадський порядок та веде антигромадський спосіб життя. Участь у громадському житті не приймає На зауваження реагує, критику сприймає адекватно.
Так, ОСОБА_4 , на шлях виправлення не став та вчиняв адміністративні правопорушення. Неодноразово попереджався ХРУП ГУНП в Херсонській області про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, але належних висновків не зробив.
Представник поліції в судовому засіданні подання підтримав, просив задовольнити його з викладених у ньому підстав.
ОСОБА_4 , в судовому засіданні з поданням не погодився, щодо встановлення адміністративного нагляду заперечував.
Суд, заслухавши думку учасників судового засідання, вивчивши матеріали справи, вважає, що подання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Пунктом «в» ст. 4 Закону визначено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.
Згідно ч. 1ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» -адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст.5 Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
З роз'яснень, які містяться в п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Як вбачається з матеріалів подання ОСОБА_4 , у минулому судимий, судимість не погашена. Його поведінка свідчить, що він не бажає стати на шлях виправлення, схильний до вчинення різного роду правопорушень.
Враховуючи наведене, а також те, що ОСОБА_4 ,. на шлях виправлення не став, вчинив адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати відносно останнього адміністративний нагляд строком на 12 місяців з застосуванням відповідних обмежень, оскільки існують належні та допустимі дані про те, що ОСОБА_4 , залишається небезпечним для суспільства, а тому існують достатньо підстав, визначені п. «в» ст. 4 Закону для встановлення адміністративного нагляду відносно нього.
Керуючись ст. ст. 3-6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, суд,
Подання т.в.о. начальника Відділення Поліції №1 Херсонського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області про встановлення адміністративного нагляду відносно: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 12 (місяців) рік.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 під час здійснення за ним адміністративного нагляду такі обмеження:
- заборона виходу з будинку по АДРЕСА_1 в період часу з 22:00 год. по 06:00 год..
- заборона виїзду з особистих та службових питань за межі Херсонського району, без дозволу працівників відділення поліції №1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області.;
- реєстрація у відділенні поліції №1 Херсонського РУП за адресою: АДРЕСА_2 в першу та третю суботу кожного місяця з 09:00 год. до 12:00 год..;
-заборона відвідування закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив;
Роз'яснити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
СуддяОСОБА_1