копія
27 листопада 2024 року Справа № 608/2404/24
Номер провадження3/608/949/2024
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Запорожець Л. М. , розглянувши матеріали, які надійшли від Головного Управління ДПС у Тернопільській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Чортківського районного суду Тернопільської області надійшов вищевказаний адміністративний протокол. Справа призначалась до судового розгляду на 10.10.2024 року, та була відкладена через неявку особи, щодо якої складено адміністративний протокол на 27.11.2024 року.
23 жовтня 2024 року від в.о. начальника Головного Управління ДПС у Тернопільській області Руслана Цвігуна в адресу суду поступила вимога про повернення на доопрацювання протоколу про адміністративне правопорушення від 19.09.2024 року щодо ОСОБА_1 .
Враховуючи подане клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає до задоволення з наступних підстав:
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема, у справах «Кобець проти України» від 14.02.2008, «Берктай проти Туреччини» від 08.02.2001, «Леванте проти Латвії» від 07.11.2002, неодноразово вказує, що оцінюючи докази, суд застосовує принцип доведення «за відсутності розумних підстав для сумніву», що може бути результатом цілої низки ознак або достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою неспростовних презумпцій.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на
доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо
доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (1950 року) вбачається, що «кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який встановить обгрунтованість будь-якого висунутого проти нього обвинувачення.»
Стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, поширено ЄСПЛ і на провадження у справах про адміністративні правопорушення, оскільки «кримінальним обвинуваченням», у розумінні Конвенції, слід розглядати й протокол про адміністративне правопорушення ( Справа Лучанінова проти України (рішення від 09.06.2011 року, заява № 16347/02)).
Таким чином, з урахуванням зазначеного, протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього письмові матеріали відносно ОСОБА_1 слід повернути органу, який його надіслав, для дооформлення та доопрацювання.
Керуючись ст. 62 Конституції України, ст. ст. 7, 251, 252, 256, 283, 284 КУпАП, суд,
Повернути матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Головного Управління ДПС у Тернопільській області за адресою: 46003, м. Тернопіль, вул. Білецька, 1 для дооформлення та доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Згідно з оригіналом
Суддя(підпис)
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/2404/24
Постанова набрала законної сили 27 листопада 2024 року.
Суддя Л. М. Запорожець