Постанова від 03.11.2010 по справі 2а-4052/10/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-4052/10/1770

03 листопада 2010 року 15 год. 16 хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д. П. за участю секретаря судового засідання Сторожука І.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурора: не з'явився,

позивача: представник не з'явився,

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Рівненського районного центру зайнятості

до відкритого акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування"

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора Рівненського району звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Рівненський районний центр зайнятості, з позовом, в якому просить стягнути з відкритого акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування" заборгованість по страховим внескам на випадок безробіття в сумі 2092, 83 грн.

Прокурор у судове засідання не з'явився. До початку судового розгляду справи подав клопотання, в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, справу просить розглянути без участі представника прокуратури. Судом не визнавалася обов'язковою участь прокурора в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі прокурора.

Представник позивача в судове засідання не з'явився. До початку судового розгляду справи подав клопотання, в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу без участі його представника. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника позивача.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання судом повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Згідно зі ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення» державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України.

Відповідно до п. 2 ст.19 Закону України «Про зайнятість населення» від 1 березня 1991 року N 803-XII, державна служба зайнятості має право стягувати з підприємства, установ та організацій всіх форм власності суми прихованих або занижених зборів і недоїмок до Державного фонду зайнятості населення, правонаступником якого з 1 січня 2001 р. є Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За рахунок цих коштів Фонду забезпечується виплата, забезпечення та надання соціальних послуг, гарантованих державою.

У відповідності до ч.1 ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Згідно ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року N 1533-III виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Керівник виконавчої дирекції Фонду входить до складу правління Фонду з правом дорадчого голосу. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Статтею 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року N 1533-III визначено, що роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду з дня реєстрації.

Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.4) відкрите акціонерне товариство "Квасилівський завод комунального устаткування" зареєстроване як юридична особа 16.06.1995 року виконавчим комітетом районної Ради народних депутатів, а також перебуває на обліку в Рівненському районному центрі зайнятості за персональним № 171200238, як платник страхових внесків на випадок безробіття.

Відповідно до ч.3 ст.17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року N 1533-III та п.5.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18 грудня 2000 р. страхові внески сплачуються 1 раз на місяць в день одержання роботодавцем в установах банків на оплату праці.

Згідно ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Судом встановлено, що відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2010 рік (а.с. 7) станом на 01.04.2010 року відкрите акціонерне товариство "Квасилівський завод комунального устаткування" має прострочену заборгованість в сумі 4119, 44 грн.

Відповідно до розрахункової відомості за І півріччя 2010 року станом на 01.07.2010 року (а.с. 6) відповідач має прострочену заборгованість зі сплати стахових внесків в розмірі 6212, 27 грн.

Враховуючи, що прострочена заборгованість за І квартал 2010 року перебуває на стягненні у зв'язку з рішенням суду, то до стягнення підлягає недоїмка, що зросла за другий квартал 2010 року, в розмірі 2092 грн. 83 коп. (6212, 27 грн. - 4119, 44 грн. = 2092, 83 грн.).

На даний час в суду відсутня інформація про оскарження та докази сплати суми вказаної заборгованості.

За наведених обставин суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування" (35350, вул.Б.Хмельницького, 19, смт.Квасилів, Рівненський район, Рівненська область) на користь Рівненського районного центру зайнятості (33001, вул.Яворницького, 53, м.Рівне) заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття в сумі 2092 (дві тисячі дев'яносто дві) грн. 83 коп.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зозуля Д. П.

Постанова складена в повному обсязі 08.11.10р.