Справа № 2а-5313/10/1770
08 листопада 2010 р. 21год. 45хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Жуковської Л.А. , суддів: Ткачук Н.С., Борискіна С.А. , за участю секретаря судового засідання Патрикей Ю.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: не з'явився,
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу за позовом
Кандидат у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №5 з виборів депутатів Володимирецької районної ради ОСОБА_1
до Володимирецька районна виборча комісія Рівненської області
про призначення повторного голосування по виборах
Кандидат у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №5 з виборів депутатів Володимирецької районної ради Рівненської області ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Володимирецької районної виборчої комісії Рівненської області про призначення повторного голосування по виборах депутата Володимирецької районної ради Рівненської області в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №5.
Позов обґрунтований тим, що постановою Володимирецької районної виборчої комісії Рівненської області від 14.10.2010 року затверджено текст виборчих бюлетенів, зокрема додатком №65 затверджено текст виборчого бюлетеня по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №5 з виборів депутата Володимирецької районної ради Рівненської області, до якого правильно внесено ім'я позивача як кандидата в депутати -ОСОБА_1. Однак, у виборчих бюлетенях, які були в день голосування та які видавалися членами дільничної виборчої комісії виборців, ім'я позивача було відсутнє, в цих бюлетенях було зазначено ім'я кандидата -ОСОБА_1. Позивач зазначає, що у виборчому бюлетені, не зважаючи на рішення про реєстрацію його як кандидата в депутати Володимирецької районної ради, ім'я було відсутнє, а відтак виборці не мали змоги віддати свої голоси за ОСОБА_1.
У судовому засіданні 7 листопада 2010 року позивач позов підтримав повністю та надав пояснення суду, які співпадають із позовною заявою, в результаті чого просить позов задовольнити у повному обсязі, шляхом призначення повторного голосування по виборах депутата Володимирецької районної ради Рівненської області в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №5.
Відповідач у судове засідання не з'явився, подав письмове клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Заслухавши пояснення позивача та дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою Володимирецької районної виборчої комісії Рівненської області від 14.10.2010 року затверджено текст виборчих бюлетенів, зокрема додатком №65 затверджено текст виборчого бюлетеня по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №5 з виборів депутата Володимирецької районної ради Рівненської області, до якого внесено ім'я позивача як кандидата в депутати -ОСОБА_1.
02.11.2010 року кандидат у депутати до Володимирецької районної ради Рівненської області ОСОБА_1 звернувся із заявою до Володимирецької районної виборчої комісії про визнання недійсними та скасування результатів виборів, а також призначення повторного проведення виборів депутатів до Володимирецької районної ради Рівненської області по одномандатному мажоритарному виборчому округу №5, у зв'язку із тим, що у бюлетені було відсутнє його прізвище, як кандидата у депутати до Володимирецької районної ради.
Відповідно до ч.3 ст.20 Закону N2487-VI територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень забезпечує організацію та проведення місцевих виборів.
Згідно з п.1, п.4 ч.2 ст.25 Закону N2487-VI районна територіальна виборча комісія забезпечує підготовку та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради; надає правову, організаційну, методичну, технічну допомогу виборчим комісіям у частині їх діяльності, що стосується виборів відповідної ради, організовує навчання членів цих комісій з питань організації виборчого процессу
Відповідно до ч. 3 ст. 66 Закону N2487-VI текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніше як за сімнадцять днів до дня місцевих виборів.
Як вбачається з постанови Володимирецької районної виборчої комісії Рівненської області від 14.10.2010 року та додатку №65 до цієї постанови, виборчий бюлетень відповідає вимогам ч. 4 ст. 66 Закону N2487-VI, в якому привильно вказано прізвище, ім'я та по батькові позивача.
Відповідно до ч. 10 ст. 66 Закону N2487-VI виборчі бюлетені для голосування у відповідному виборчому окрузі друкуються на однаковому папері та повинні бути однаковими за розміром, кольором і змістом.
Згідно ч. 1 ст. 67 Закону N2487-VI територіальна виборча комісія на підставі договору, укладеного між нею і поліграфічним підприємством, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах відповідно:
-сільська, селищна, міська (міста районного значення) територіальна виборча комісія - не пізніш як за п'ять днів до дня виборів та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за чотири дні до дня виборів в упаковці підприємства-виготовлювача на підставі акта приймання-передачі за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
З огляду на вищезазначене, суд не бере до уваги твердження позивача про те, що помилка у виборчому бюлетені допущена з вини Володимирецької районної виборчої комісії, що є підставою, на думку позивача, для проведення повторного голосування.
Крім того, є чіткий та вичерпний перелік підстав для проведення повторного голосування у виборчому окрузі передбачений ст. 78 Закону N2487-VI.
Таким чином, вимога позивача щодо винесення рішення щодо проведення повторного голосування у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №5 по виборах депутата Володимирецької районної ради Рівненської області суперечитиме чинному виборчому законодавству, оскільки відповідно до ст.78 Закону N2487-VI територіальна виборча комісія приймає рішення про проведення в виборчому окрузі повторного голосування, якщо у цьому виборчому окрузі найбільшу і водночас однакову кількість голосів набрали два або більше кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, однак, зазначених обставин судом не встановлено.
За таких обставин, позовні вимоги є необгрунтовані та не підлягають до задоволення.
Судовий збір при подачі позову не сплачено, оскільки відповідно до п.18 ст.4 Декрету КМУ “Про державне мито”, позивач звільнений від державного мита, як особа, що потерпіла від аварії на Чорнобильській АЕС.
Керуючись статтями 160-163,172,177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом двох днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя Жуковська Л.А.
Судді Ткачук Н.С.
Борискін С.А.