ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
26.11.2024Справа № 910/14470/22
Суддя Підченко Ю.О., розглянувши клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «АКАДЕМ ХОЛ» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 910/14470/22
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Імека-Консалтинг"
до треті особи,1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Київ Апартментс" 2) Товариства з обмеженою відповідальністю «АКАДЕМ ХОЛ» які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: 1) Приватне акціонерне товариство "Укроліяжирпром", 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Смарт Делівері"
проскасування рішень про державну реєстрацію, визнання недійсними акту та свідоцтва, витребування майна з чужого незаконного володіння
Суддя Підченко Ю.О.
На новому розгляді Господарського суду міста Києва перебуває справа № 910/14470/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Імека-Консалтинг" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київ Апартментс", у якому позивач просить:
- скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 56761310 від 23.02.2021, прийняте приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Войтовським Валентином Сергійовичем;
- скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 39020150 від 28.12.2017, прийняте Державним реєстратором КП "Центр державної реєстрації" м. Києва Демченко Мариною Олександрівною;
- скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 57466742 від 05.04.2021, прийняте приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Зубковою Ольгою Леонідівною;
- визнати недійсним акт № 63818418 про передачу об'єкта нерухомого майна (незавершеного будівництва), а саме - незавершене будівництво, Адміністративно-офісний центр і бібліотека, відсоток готовності складає 4,8%, загальною площею 2 675,4 кв. м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 1452227680000, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Єфремова Академіка, 5, стягувачу ТОВ "Київ Апартментс" в рахунок погашення боргу (ВП № НОМЕР_1), складений приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва Лисенком С. О. від 23.12.2020;
- визнати недійсним свідоцтво про право власності на об'єкт нерухомого майна (незавершеного будівництва), а саме - незавершене будівництво, Адміністративно-офісний центр і бібліотека, відсоток готовності складає 4,8%, загальною площею 2 675,4 кв. м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 1452227680000, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Єфремова Академіка, 5, за ТОВ "Київ Апартментс" серія та номер: 512, видане 23.02.2021, видавник: приватний нотаріус Войтовський В. С., рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 56761310 від 23.02.2021, приватний нотаріус Войтовський В. С.;
- витребувати з незаконного володіння ТОВ "Київ Апартментс" на користь ТОВ "Імека-Консалтинг" об'єкт нерухомого майна (незавершеного будівництва), а саме - незавершене будівництво, Адміністративно-офісний центр і бібліотека, відсоток готовності складає 4,8%, загальною площею 2 675,4 кв. м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 1452227680000, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Єфремова Академіка, 5.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.04.2023 залучено до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Приватне акціонерне товариство "Укроліяжирпром", Товариство з обмеженою відповідальністю "Смарт Делівері".
Відповідно до ухвали від 17.10.2024, зокрема, суд залучив до участі у справі співвідповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «АКАДЕМ ХОЛ» та відклав підготовче засідання на 28.11.2024.
22.11.2024 до суду надійшла заява представника Товариства з обмеженою відповідальністю «АКАДЕМ ХОЛ» про участь в судовому засіданні 28.11.2024 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
За результатами розгляду вказаного клопотання суд вважає за необхідне звернути увагу на таке.
Частиною 1 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Суд звертає увагу сторін на те, що явка сторін у судове засідання 28.11.2024 визнана обов'язковою (п. 2 резолютивної частини ухвали Господарського суду міста Києва від 06.11.2024), що унеможливлює участь представників сторін у судовому засіданні 28.11.2024 в режимі відеоконференції.
З огляду на викладене, суд відмовляє в задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю «АКАДЕМ ХОЛ» про участь в судовому засіданні 28.11.2024 у справі № 910/14470/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. У задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю «АКАДЕМ ХОЛ» про участь в судовому засіданні 28.11.2024 у справі № 910/14470/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відмовити.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Ю.О.Підченко