26 листопада 2024 рокуСправа №215/764/24
Суд, у складі судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Савченка А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до начальника відділу грошових виплат і компенсацій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Зубко Алли Миколаївни, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривому Розі ради про встановлення компетенції та зобов'язання вчинити певні дії,
установив:
06 лютого 2024 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, в якому він просить:
- встановлення наявності компетенції (повноважень начальника відділу грошових виплат і компенсацій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Зубко Алли Миколаївни при отриманні заяви від 02.01.24р вх 5 створювати штучні перешкоди способу визначеному у ст. 3,46,92 Конституції України, ст 13 ЗУ Про соціальні послуги та визнати таку процедуру протиправною діяльністю і порушенням гарантій прав людини та зобов'язати не тлумачити відсутність довідки про місце реєстрації достатньою умовою для відмови надати направлення на перепідготовку.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що відповідач відмовився здійснювати свої виконавчі функції та прийняте рішення щодо розгляду її заяви не сприяє забезпеченню гарантій визначених ст. 3, ч. 2 ст. 28, ст. ст. 34, 46, 92 Конституції України, не стоїть на захисті прав і основних свобод людини, не вживає заходів для забезпечення права.
Ухвалою Тернівського районного суду міста Кривого Рогу від 08.02.2024 р. цей позов було передано за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.03.2024 р. відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі №215/764/24 в частині позовних вимог щодо встановлення наявності компетенції (повноважень начальника відділу грошових виплат і компенсацій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Зубко Алли Миколаївни при отриманні заяви від 02.01.24р вх 5 створювати штучні перешкоди способу визначеному у ст. 3,46,92 Конституції України, ст 13 ЗУ Про соціальні послуги.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.03.2024 р. прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №215/764/24 в частині позовних вимог щодо визнання процедури при отриманні заяви від 02.01.24р вх 5 протиправною діяльністю та зобов'язання не тлумачити відсутність довідки про місце реєстрації достатньою умовою для відмови надати направлення на перепідготовку.
Крім того, цією ухвалою суду витребувано у Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у місті Кривий Ріг ради додаткові докази у справі №215/867/24, а саме:
- всі документи що прийняті на підставі заяви ОСОБА_1 від 02.01.2024 року вх.5;
- всі документи, що враховані при розгляді заяви ОСОБА_1 від 02.01.2024 року.
26 березня 2024 року від начальника відділу грошових виплат і компенсацій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Зубко Алли Миколаївни надійшов відзив на позовну заяву, в якому вона просила відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що 18.03.2024 виконкомом районної у місті ради до управління була направлена для розгляду заява ОСОБА_1 про потребу в наданні соціальних послуг з догляду на професійній основі від 02.01.2024, яка була зареєстрована управлінням за вх. №7 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 № 1040 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі». При розгляді заяви було встановлено, що нею подано лише заяву без документів, які передбачені Постановою КМУ № 1040. Позивачу було підготовлене письмове повідомлення від 03.01.2024р. та направлено рекомендованим листом, в якому було роз'яснено, що для можливості розгляду вищезазначеної заяви позивачу необхідно протягом 30 днів із дати отримання повідомлення надати до управління пакет документів.
26 березня 2024 року від начальника відділу грошових виплат і компенсацій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг подано клопотання про заміну неналежного відповідача, в якій просив замінти відповідача у справі на Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривому Розі ради.
02 квітня 2024 року від ОСОБА_1 надійшло клопотання, в якій вона просить здійснювати розгляд вказаної позовної заяви за правилами загального позовного провадження.
02.04.2024 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду від ОСОБА_1 надійшла заява про відвід судді Савченко А.В.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.04.2024 р. визнано заяву ОСОБА_1 про відвід судді Савченка А.В. по справі №215/764/24 необґрунтованою. Передано матеріали адміністративної справи №215/764/24 для визначення складу суду в порядку, встановленому частиною першою статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України, для вирішення питання про відвід судді.
05 квітня 2024 року від начальника відділу грошових виплат і компенсацій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Зубко Алли Миколаївни надійшов відзив на позовну заяву, аналогічний від 26.03.2024р.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.04.2024 р. відмовлено в задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Савченка Артура Владиславовича у справі №215/764/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до начальника відділу грошових виплат і компенсацій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Зубко Алли Миколаївни, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривому Розі ради про встановлення компетенції та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.04.2024 р. клопотання начальника відділу грошових виплат і компенсацій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг про заміну відповідача у справі задоволено частково. Залучено в якості другого відповідача по даній справі Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривому Розі ради.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.04.2024 р. у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи за правилами загального провадження у справі №215/764/24 відмовлено.
17 травня 2024 року від Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривому Розі ради надійшли пояснення, в якому відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що заява подана ОСОБА_1 була розглянута Управлінням відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 430 «Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності». Згідно з вказаною постановою особа, яка бажає надавати послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі повинна особисто звернутись до управління з заявою в довільній формі про включення до переліку фізичних осіб, надавши копію документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків та документа, що посвідчує місце проживання. Позивач подав таку заяву, в заяві зазначив адресу: АДРЕСА_1 та додав копію паспорта де зареєстровано місце проживання: АДРЕСА_2 . При перевірці відомостей реєстру територіальної громади міста Кривого Рогу про зареєстровано місце проживання було встановлено, що по АДРЕСА_2 ОСОБА_2 знятий з реєстрації місця проживання 08.11.2013, за адресою АДРЕСА_1 не зареєстрований. ОСОБА_2 рекомендовано надати документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання. У зв'язку із ненаданням позивачем документа, що підтверджує реєстрацію місця проживання, неможливо видати направлення для проходження навчання або складання іспиту для включення позивача до переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі.
29 травня 2024 року Управління праці та соціального захисту населення Тернівського району надійшли пояснення. Їхній зміст виявився аналогічним до попередніх пояснень, отриманих 17 травня 2024 року.
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Частинами 5, 8 ст.262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Зважаючи на наведене та відповідно до вимог ст.ст. 257, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, суд виходить із такого.
02.01.2024 року ОСОБА_1 звернулась до Тернівської районної у місті Кривий Ріг ради з заявою в якій просила дати направлення ОСОБА_2 до Дніпропетровського обласного центру соціальних служб під час війни. 2. Надати належно завірені три копії заяви від 02.01.2024р. 3. Вчасно надіслати письмове повідомлення ОСОБА_2 про вибір для надання соціальних послуг з догляду на професійній основі особі з інвалідностю. 4. Призначити дату, час підписання типового договору за формами, затвердженим Мінсоцполітики. 5.Надати висновок ПФУ, що виплати на догляд отримує відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування». 6. Частково загладити моральні страждання сумою у 2000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 2684 х 1000 = 2 684 000 грн. 7. Звернутись до медичного закладу для отримання висновка про стан здоров'я.
Заяву було прийнято 02.01.2024р. Тернівською районною у місті Кривий Ріг ради та присвоєно вхідний номер № 5.
04.01.2024 року Управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради прийнято рішення №15/23.1-22/47 про відмову ОСОБА_1 по заяві від 02.01.2024 за вх. 5 про потребу в наданні соціальних послуг з догляду на професійній основі.
У вказаному рішенні зазначено таке: «Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 430 «Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності» затверджено Порядок підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності (далі - Порядок 430), а саме: фізичні особи звертаються за місцем проживання/перебування до управління з заявою в довільній формі про включення до переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі (далі - перелік). Разом із заявою фізична особа, яка планує надавати послуги з догляду, повинна подати копії документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) та документа, що підтверджує реєстрацію місця проживання.
04.01.2022, 28.10.2022, 18.11.2022, 06.12.2022, 26.12.2022, 03.01.2023, 25.01.2023, 01.02.2023, 16.02.2023, 17.03.2023, 04.07.2023, 17.07.2023 ОСОБА_2 звертався до начальника управління з заявою в довільній формі про включення до переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі без здійснення підприємницької діяльності. Разом із заявою надавав копію паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків.
В заяві зазначав адресу проживання: АДРЕСА_1 , а в паспорті зазначена реєстрація місця проживання: АДРЕСА_2 .
З 1 грудня 2021 року набрав чинності Закон України №1871 - IX від 05.11.2021 «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» (далі Закон), який встановив новий порядок реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб.
Серед основних змін є відміна поставлення штампу про реєстрацію місця проживання фізичної особи до документів.
Відповідно до розділу VI Закону для підтвердження інформації про місце проживання (перебування), зареєстроване до набрання чинності цим Законом, особа може подавати відомості про місце проживання, що були внесені до:
1) паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки;
2) паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за
кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон;
3) витягу з реєстру територіальної громади.
У разі необхідності підтвердження відомостей про зареєстроване місце проживання органи державної влади, органи місцевого самоврядування з дня запровадження доступу до відомчої інформаційної системи зобов'язані здійснювати перевірку таких відомостей, що внесені до паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки. Управління має можливість отримувати інформацію щодо місця реєстрації безпосередньо з інформаційної системи «Реєстр територіальної громади міста Кривого Рогу».
При перевірці відомостей реєстру територіальної громади міста кривого Рогу про зареєстроване місце проживання було встановлено, що по АДРЕСА_2 , ОСОБА_2 знятий з реєстрації місця проживання 08.11.2013 за адресою АДРЕСА_1 не зареєстрований по теперішній час.
Управлінням 11.01.2022 за вих. № 102, 31.10.2022 за вих. 4044, 18.11.2022 за вих.4270, 09.12.2022 за вих.4909, 27.12.2022 за вих.5044 , 09.01.2023 за вих. 99, 20.02.2023 за вих.374, 03.02.2023 за вих. 389, 17.02.2023 за вих. 371, 20.03.2023 за вих. 651, 18.07.2023 за вих.. 15/23.1-22/1712, 03.08.2023 за вих. 15/23.1-14/94 гр. ОСОБА_2 були підготовлені письмові відповіді та направлено поштою за адресою: АДРЕСА_1 в яких рекомендовано надати документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання для можливості отримання направлення для проходження навчання або складання іспиту з подальшим включення до переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі.
Вирішення питання про реєстрацію місця проживання сприятиме дотримання відповідного законодавства та дозволить ОСОБА_2 адресно, своєчасно та не порушуючи законодавства, яке регулює питання підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності отримати направлення для проходження навчання або складання іспиту з подальшим включення до переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі.
Вказане рішення відправлено засобами поштового зв'язку 11.01.2024р., що підтверджується Реєстру поштового відправлення Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради та чеком «Украпошта» від 11.01.2024р.».
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.
Стаття 19 Конституції України визначає, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Постановою КМУ від 01.06.2020 № 430 “Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності» було затверджено Порядок підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності (далі - Порядок ).
Цей Порядок визначає процедуру підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду окремим категоріям громадян відповідно до Закону України “Про соціальні послуги» без здійснення підприємницької діяльності.
У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
організації, які здійснюють навчання фізичних осіб, - республіканський Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські центри соціальних служб; громадські об'єднання, міжнародні неурядові організації, благодійні, релігійні організації, установи та організації, що мають досвід роботи з відповідними вразливими групами населення;
навчання фізичних осіб основ догляду - процес формування у фізичних осіб знань, умінь і навичок догляду за окремими категоріями громадян.
Навчання фізичних осіб основ догляду здійснюється відповідними організаціями за типовою програмою для подальшого надання соціальних послуг з догляду вдома особам, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, які є: громадянами похилого віку; особами з інвалідністю; невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування, дітьми з інвалідністю; дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги.
Типова програма навчання фізичних осіб основ догляду затверджується Мінсоцполітики і передбачає теоретичну, практичну підготовку та складення іспиту.
Організації, які планують здійснювати навчання фізичних осіб, звертаються до управління з питань соціального захисту населення із заявою в довільній формі про можливість здійснення навчання. Управління ведуть облік організацій, які здійснюють навчання фізичних осіб.
Фізичні особи звертаються за місцем проживання/перебування до управління з заявою в довільній формі про включення до переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі (далі - перелік). Разом із заявою фізична особа, яка планує надавати послуги з догляду, повинна подати копії документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) та документа, що підтверджує реєстрацію місця проживання.
Управління приймає документи та надає фізичній особі перелік організацій, які здійснюють навчання фізичних осіб. Фізичні особи вибирають організацію з наданого переліку та отримують направлення на навчання.
Фізичні особи, які мають документ про медичну освіту, вважаються такими, що пройшли навчання і можуть надавати соціальні послуги з догляду. Такі особи додатково подають копію документа про медичну освіту.
Надавати послуги з догляду без проходження навчання, але склавши в організації, яка здійснює навчання фізичних осіб, іспит з основ догляду, може: непрацююча фізична особа, яка протягом не менше ніж три місяці до дня звернення із заявою постійно надавала соціальні послуги і якій призначалася щомісячна компенсація.
Після проходження навчання та/або складення іспиту в організації, яка здійснює навчання фізичних осіб, фізичні особи отримують довідку.
Після отримання довідки про проходження навчання/перенавчання фізичні особи протягом п'яти робочих днів надсилають копію такої довідки до управління для включення такої особи до переліку.
Управління веде облік фізичних осіб, які надають послуги з догляду та мають довідку про проходження навчання та/або складення іспиту, для подальшого залучення їх до гадання послуг з догляду.
Враховуючи вищезазначене, особа, яка бажає надавати соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі повинна особисто звернутися до управління із заявою в довільній формі про включення до переліку фізичних осіб, надавши копії документу, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків та документу, що підтверджує реєстрацію місця проживання.
ОСОБА_2 неодноразово звертався до начальника управління з заявою в довільній формі про включення його до переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі без здійснення підприємницької діяльності. Разом із заявами він надавав копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків.
В заявах позивач зазначає адресу проживання: АДРЕСА_1 , а в паспорті визначена реєстрація місця проживання: АДРЕСА_2 .
Суд зазначає, що з 1 грудня 2021 року набрав чинності Закон України №1871-IX від 05.11.2021 “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», який встановив новий порядок реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб.
Серед основних змін є відміна проставлення штампу про реєстрацію місця проживання фізичної особи до документів.
Відповідно до розділу VI зазначеного Закону для підтвердження інформації про місце проживання (перебування), зареєстроване до набрання чинності цим Законом, особа може надавати відомості про місце проживання, що були внесені до: паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки; паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта для виїзду за кордон; витягу з реєстру територіальної громади.
У разі необхідності підтвердження відомостей про зареєстроване місце проживання органи державної влади, органи місцевого самоврядування з дня запровадження доступу до відомчої інформаційної системи зобов'язані здійснювати перевірку таких відомостей, що внесені до паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки. Управління має можливість отримувати інформацію щодо місця реєстрації безпосередньо з інформаційної системи “Реєстр територіальної громади міста Кривого Рогу».
З матеріалів справи видно, що відповідачем при перевірці відомостей реєстру територіальної громади міста Кривого Рогу про зареєстроване місце проживання було встановлено, що по АДРЕСА_2 позивач знятий з реєстрації місця проживання 08.11.2013, за адресою АДРЕСА_1 позивач не зареєстрований, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями витягів з реєстру територіальної громади міста Кривого Рогу про зареєстроване місце проживання.
ОСОБА_2 надавалися письмові відповіді, які направлялися засобами поштового зв'язку за адресою: АДРЕСА_1 , в яких було рекомендовано надати документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання для можливості отримання направлення для проходження навчання або складання іспиту з подальшим включення до переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі.
Відповідно до пункту 12 частини 1 статті 2 Закону 1871 реєстрація місця проживання (перебування) особи - внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.
Згідно із статтею 3 Закону 1871 реєстрація місця проживання (перебування) особи здійснюється з метою:
1) створення умов для реалізації прав особи, зокрема виборчих прав, права на участь у місцевому самоврядуванні, на отримання соціальних, публічних послуг, у випадках, передбачених законом;
2) ведення офіційного листування та здійснення інших комунікацій з особою;
3) використання знеособлених даних реєстрів територіальних громад для обґрунтованого розроблення органами державної влади та органами місцевого самоврядування програм економічного і соціального розвитку адміністративно-територіальних одиниць, визначення правомочності зборів жителів територіальної громади, для статистичних, наукових та інших» потреб у визначених законом та актами Кабінету
Міністрів України випадках.
Відповідно частини 1 статті 5 Закону 1871 громадянин України, який проживає на території України, а також іноземець чи особа без громадянства, який на законних підставах постійно або тимчасово проживає на території України, зобов'язані протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання (перебування) задекларувати або зареєструвати його.
Позивачем до суду не надано доказів надання відповідачу документу, що підтверджує реєстрацію місця проживання, що, в свою чергу, унеможливлює видачу позивачу направлення для проходження навчання або складання іспиту з подальшим включенням до переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі для подальшого залучення до надання послуг з догляду.
Суд не встановив з наявних в матеріалах справи перешкод у створенні штучних перешкод визначеному у ст. 3, 46, 92 Конституції України, ст 13 Закону України «Про соціальні послуги».
Тому, вимоги щодо визнання процедури при отриманні заяви від 02.01.24р вх.5 протиправною діяльністю та зобов'язання не тлумачити відсутність довідки про місце реєстрації достатньою умовою для відмови надати направлення на перепідготовку задоволенню не підлягають.
Щодо пояснень відповідача про те, що по заяві від 02.01.2024р. вх.5 знаходиться на розгляді у Дніпропетровському окружному адміністративному суді справа №215/766/24 то суд зазначає, що у справі 215/764/24 інший предмет позову, тому вказана справа не є тотожною.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно до п. п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Оскільки у задоволенні позову відмовлено, позивач звільнений від сплати судового збору і відсутні докази понесених витрат відповідачами, у суду відсутні підстави для розподілу судових витрат.
Керуючись ст. 241-246, 250 КАС України, суд,
вирішив:
У позові ОСОБА_1 до начальника відділу грошових виплат і компенсацій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Зубко Алли Миколаївни, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривому Розі ради про встановлення компетенції та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст.ст.295, 297 КАС України.
Суддя А.В. Савченко