Постанова від 06.11.2010 по справі 2а-5266/10/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-5266/10/1770

06 листопада 2010 р. 23год. 20хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів - головуючий: Ткачук Н.С., суддів Дудар О.М. Юрчука М.І. , за участю секретаря судового засідання Холод Т.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: не прибув,

відповідача: представник не прибув,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: не прибув,

розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

доГощанської районної виборчої комісії,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2

про визнання незаконною та скасування постанови в частині та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Гощанської районної виборчої комісії про визнання недійсним рішення Гощанської районної виборчої комісії щодо результатів голосування по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №14 та зобов'язання Гощанської районної виборчої комісії прийняти рішення про проведення повторних виборів по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №14.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що 2 листопада 2010 року відбулося засідання Гощанської районної виборчої комісії, на якому встановлено результати голосування по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №14 з виборів депутатів Гощанської районної ради, на підставі протоколу Майківської сільської виборчої комісії про підрахунок голосів виборців від 01 листопада 2010 року. За результатами засідання Гощанською районною виборчою комісією було прийнято рішення про підсумки голосування по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №14. Позивач вважає, що дане рішення прийняте з порушенням норм виборчого законодавства, є протиправним і підлягає скасуванню. Просить позов задовольнити повністю.

В судовому засіданні позивач підтримав позов, надавши заяву про уточнення позовних вимог. Просить визнати незаконною та скасувати постанову Гощанської районної виборчої комісії за №12 від 02.11.2010 року про визнання депутатів Гощанської районної ради обраними в одномандатних мажоритарних виборчих округах 1-24 Гощанського району Рівненської області за результатами виборів 31 жовтня 2010 року в частині обрання ОСОБА_2 депутатом Гощанської районної ради по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14 та зобов'язати Гощанську районну виборчу комісію прийняти рішення про проведення повторних виборів по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 14 відповідно до чинного законодавства. Пояснив суду, що 30 жовтня 2010 року Гощанською районною виборчою комісією було прийнято постанову № 9, якою скасовано рішення про реєстрацію ОСОБА_1 кандидатом у депутати Гощанської районної ради Рівненської області в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №14. Однак, постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2010 року визнано незаконною та скасовано постанову Гощанської районної виборчої комісії № 9 від 30 жовтня 2010 року та зобов'язано Гощанську районну виборчу комісію розглянути питання щодо поновлення ОСОБА_1 в списках кандидатів в депутати Гощанської районної ради по одномандатному мажоритарному окрузі №14 від політичної партії Християнсько-демократичний союз. Зазначив, що 31 жовтня 2010 року о 9 год.10хв. особисто під розписку вручив копію постанови суду голові Гощанської районної виборчої комісії Петруку О.В. На засіданні Гощанської районної виборчої комісії, яке орієнтовно відбулося о 10 год. 30 хв. 31 жовтня 2010 року, було розглянуто рішення суду та винесено постанову № 10, якою ОСОБА_1 поновлено кандидатом у депутати до Гощанської районної ради Рівненської області та поновлено у списку виборчого бюлетеня кандидатів в депутати до Гощанської районної ради Рівненської області по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №14. Даною постановою також зобов'язано голову Майківської сільської виборчої комісії та голову дільничної виборчої комісії № 03031 терміново оголосити виборцям округу № 14 та дільниці № 03031 про поновлення в бюлетені ОСОБА_1 кандидатом в депутати. Повідомив також, що на момент надходження постанови відповідача за № 10 для виконання до Майківської сільської виборчої дільниці, на ній уже проголосувало 62 виборці і в бюлетенях проти його прізвища було проставлено штамп «Вибув». Дані бюлетені були вкинуті до скриньки для голосування, без внесення змін щодо поновлення ОСОБА_1 кандидатом у депутати Гощанської районної ради Рівненської області в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14. Зазначив, що фактично ніяких дій щодо включення ОСОБА_1 до списку виборчого бюлетеня вчинено не було. Вказує, що відповідно до положень ст. 71 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» недійсними вважаються бюлетені, до яких не внесено зміни відповідно до вимог ст.67 цього Закону. Згідно з положеннями ст. 73 Закону голосування на виборчій дільниці визнається недійсним, якщо більше 10% бюлетенів від загальної кількості виданих проголосовано з порушеннями. Зазначає, що 62 бюлетені, які були вкинуті в скриньку для голосування на момент надходження постанови відповідача за № 10 до Майківської сільської виборчої комісії становлять 25% бюлетенів із числа виданих, однак відповідно до протоколу про підсумки голосування в одномандатному виборчому округу № 14 від 01.11.2010 року ні дільничною, ні районної виборчою комісією не були визнані недійсними. За таких обставин вважає, що результати голосування по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14 з виборів депутатів Гощанської районної ради 31 жовтня 2010 року не відповідають фактичному волевиявленню виборців, проведені з грубим порушенням чинного виборчого законодавства, а постанова Гощанської районної виборчої комісії за №12 від 02.11.2010 року про визнання депутатів Гощанської районної ради обраними в одномандатних мажоритарних виборчих округах 1-24 Гощанського району Рівненської області за результатами виборів 31 жовтня 2010 року в частині обрання ОСОБА_2 депутатом Гощанської районної ради по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14 є незаконною та підлягає скасуванню. Просив позовні вимоги задовольнити повністю. Після оголошення судом перерви для підготовки до судових дебатів, в судове засідання не прибув. Надав суду письмову заяву про розгляд справи без його участі (а.с.39).

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав суду відзив на позовну заяву та заяву про розгляд справи без його участі. У відзиві на позовну заяву відповідач повідомив, що позовні вимоги ОСОБА_1 не визнає та вважає їх надуманими. Зазначив, що посилання позивача на те, що Гощанською районною виборчою комісією несвоєчасно виконано постанову суду про поновлення ОСОБА_1 у списку виборчого бюлетеня кандидатів в депутати по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №14 не відповідає дійсності. 31 жовтня 2010 року о 10 год.30 хв. Гощанською РВК було прийнято постанову № 10 про виконання постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 31.10.2010 року по справі №2а-5179/10/1770 щодо кандидата в депутати Гощанської районної ради ОСОБА_1 Цього ж дня о 10 год. 40 хв. телефонограмою Гощанська РВК поставила до відома голову Майківської СВК Мельник Л.М. та голову ДВК № 03031 Грищук І.С. про виконання постанови суду та зобов'язала голову дільничної виборчої комісії № 03031 оголосити членам дільничної виборчої комісії про те, що ОСОБА_1 поновлено кандидатом у депутати до Гощанської районної ради Рівненської області та поновлено у списку виборчого бюлетеня кандидатів в депутати по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №14, а також зобов'язано оголосити виборцям про те, що вони мають право голосувати за ОСОБА_1 На голову Майківської СВК було покладено обов'язок безпосередньо контролювати хід голосування, щодо кандидата в депутати ОСОБА_1 Відповідач повідомив, що на момент передачі телефонограми на дільниці проголосувало 68 виборців (15% від кількості виборців, які мають право голосу на ДВК № 03031), про що членами Майківської СВК та членами ДВК 03031 складено відповідний акт. Також відповідач посилається на те, що процедура поновлення кандидата в депутати, проти прізвища якого було проставлено штамп "Вибув", в законодавстві про вибори не визначена. А тому Гощанська РВК діяла по аналогії - зобов'язала голову Майківської СВК та голову ДВК 03031 негайно оголосити членам дільничної виборчої комісії та виборцям про те, що ОСОБА_1 поновлено кандидатом у депутати до Гощанської районної ради Рівненської області та вивісити необхідне оголошення в приміщенні, де проходило голосування, про що складено відповідні акти. Вважає, що голосування в окрузі № 14 проведено у відповідності з вимогами чинного законодавства, а тому підстав визнавати його результати недійсними немає. Просить в задоволені позовних вимог відмовити повністю.

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 05.11.2010 року з ініціативи суду до участі в справі було залучено ОСОБА_2 як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, так як рішення у справі може вплинути на його права, свободи, інтереси або обов'язки. В зв'язку з цим в судовому засіданні оголошувалася перерва до 12 год.00хв. 06.11.2010 року.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 в судове засідання 06.11.2010 року не прибув. Про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином. Явка третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача обов'язковою судом не визнавалася, а відтак суд вважає за можливе слухати справу без його участі.

Заслухавши пояснення позивача, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам сторін у справі, суд виходить з того, що основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад (далі - депутати) та сільських, селищних, міських голів встановлено Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» за № 2487-IV від 10.07.2010 року, із змінами, внесеними Законом України № 2491-VI від 30 серпня 2010 року, (далі по тексту - Закон).

Відповідно до ч.1 ст. 12 Закону, суб'єктами виборчого процесу є місцеві організації партій, які висунули кандидатів депутати у багатомандатному виборчому окрузі, або одномандатному виборчому окрузі, або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, або кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови та кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 був зареєстрований кандидатом у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14 з виборів депутатів Гощанської районної ради Рівненської області 31 жовтня 2010 року від Гощанської районної організації політичної партії «Християнсько-демократичний союз», що підтверджується копією посвідчення №7 кандидата в депутати у одномандатному виборчому окрузі № 14 з виборів депутатів Гощанської районної ради Рівненської області 31 жовтня 2010 року, виданого на ім'я ОСОБА_1 (а.с.25).

30.10.2010 року Гощанською районною виборчою комісією було прийнято постанову №9 про скасування рішення про реєстрацію кандидатом в депутати Гощанської районної ради по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14 - ОСОБА_1, внесенного від Гощанської районної організації політичної партії «Християнсько-демократичний союз».

З урахуванням наведеного, відповідно до ч. 14 ст. 67 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» до виборчих бюлетенів зазначеного виборчого округу було внесено зміни з використанням відповідного штампа «Вибув» навпроти прізвища позивача.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2010 року постанову Гощанської районної виборчої комісії № 9 від 30 жовтня 2010 року визнано незаконною та скасовано і зобов'язано Гощанську районну виборчу комісію розглянути питання щодо поновлення ОСОБА_1 в списках кандидатів в депутати Гощанської районної ради по одномандатному мажоритарному окрузі №14 від політичної партії Християнсько-демократичний союз у відповідності до вимог Закону України № 2487-IV (а.с.8-9).

Як вбачається з постанови Гощанської районної виборчої комісії №10 (а.с.5), 31 жовтня 2010 року о 10 год. 30 хв. відповідачем за результатами розгляду питання про виконання постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 31.10.2010 р. по справі № 2а-5179/10/1770 щодо кандидата в депутати Гощанської районної ради ОСОБА_1 прийнято рішення про поновлення кандидата в депутати до Гощанської районної ради Рівненської області в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14 - ОСОБА_1, внесеного від Гощанської районної організації політичної партії Християнсько-демократичний союз; поновлення ОСОБА_1 в списку виборчого бюлетеня кандидатів в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14 по виборах до Гощанської районної ради Рівненської області; зобов'язання голови ДВК 03031 негайно виконати постанову, щодо кандидата в депутати ОСОБА_1 та вважати проставлення в бюлетенях по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14 по виборах до Гощанської районної ради Рівненської області навпроти прізвища кандидата в депутати - ОСОБА_1 - штампу «Вибув» - таким, що втратив силу; зобов'язання голови Майківської СВК та голови ДВК 03031 (с. Майків, Гощанського району, Рівненської області) терміново оголосити виборцям округу № 14 та дільниці 03031 про поновлення в бюлетені кандидата в депутати ОСОБА_1; зобов'язання голови Майківської СВК та голови ДВК 03031 (с. Майків, Гощанського району, Рівненської області) під час встановлення результатів виборів врахувати всі бюлетені, за якими виборці проголосували за кандидата в депутати ОСОБА_1 Також вирішено копію постанови видати кандидату в депутати ОСОБА_1, голові Майківської сільської виборчої комісії Гощанського району Рівненської області та голові дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №03031 (с. Майків, Гощанський район, Рівненська область) і оприлюднити постанову Гощанської районної виборчої комісії №10 від 31 жовтня 2010 року разом з усіма додатками на стенді Гощанської районної виборчої комісії Рівненської області. Актом Майківської сільської виборчої дільниці про поновлення в списках кандидатів в депутати до Гощанської районної ради по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14 ОСОБА_1 (а.с.19) встановлено, що 31 жовтня 2010 року о 10 год. 40 хв. на момент поновлення кандидата в депутати до Гощанської районної ради ОСОБА_1 на дільниці проголосувало 68 виборців.

Позивач вважає, що вище наведені дії відповідача не є належним виконанням постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 31.10.2010 року по справі №2а-5179/10/1770, так як він фактично не поновлений у списках виборчих бюлетенів через наявність штампа «Вибув» навпроти його прізвища. Крім того, зазначає, що відповідач зобов'язаний був визнати всі бюлетені, на яких напроти прізвища позивача міститься штамп «Вибув», недійсними або визнати недійсними вибори по відповідному виборчому округу. Також доводить, що відповідачем було допущено бездіяльність щодо неанулювання виборчих бюлетенів 68 виборців, які проголосували на виборчій дільниці № 03031 до моменту надходження постанови Гощанської районної виборчої комісії № 10 від 31.10.2010 року про поновлення позивача кандидатом в депутати до Гощанської районної ради. За таких обставин, вбачає наявність підстав для визнання незаконною та скасування постанови Гощанської районної виборчої комісії за №12 від 02.11.2010 року про визнання депутатів Гощанської районної ради обраними в одномандатних мажоритарних виборчих округах 1-24 Гощанського району Рівненської області за результатами виборів 31 жовтня 2010 року в частині обрання ОСОБА_2 депутатом Гощанської районної ради по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14 та зобов'язання відповідача прийняти рішення про повторні вибори по виборчому округу № 14.

Частиною 27 ст. 71 Закону встановлено вичерпний перелік підстав для визнання недійсними виборчих бюлетенів: 1) на яких відсутня печатка цієї дільничної виборчої комісії; 2) на яких не зазначено прізвище та відсутній підпис члена дільничної виборчої комісії, який його видав; 3) на яких зроблено більш як одну позначку; 4) на яких не поставлено жодної позначки; 5) в яких не відірвано контрольний талон; 6) з яких неможливо з інших причин установити зміст волевиявлення виборця; 7) до яких не внесено зміни, передбачені частинами 14, 15 статті 67 цього Закону, або внесено зміни без відповідного рішення чи внесено зміни невідповідно до такого рішення.

В свою чергу, ч.14 і ч.15 ст. 67 цього Закону, передбачають внесення змін до виборчих бюлетенів з використанням штампа «Вибув» у разі скасування рішення про реєстрацію кандидата у депутати після виготовлення виборчих бюлетенів.

Сторонами визнається той факт, що штамп «Вибув» у виборчих бюлетенях навпроти прізвища позивача було проставлено внаслідок прийняття відповідачем постанови № 9 від 30.10.2010 року про скасування рішення щодо реєстрації кандидатом в депутати Гощанської районної ради по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №14 - ОСОБА_1.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що у відповідача не було правових підстав, передбачених ч.27 ст. 71 Закону, приймати рішення про недійсність всіх виборчих бюлетенів.

Та обставина, що в подальшому, 31 жовтня 2010 року Рівненським окружним адміністративним судом було визнано незаконною та скасовано постанову Гощанської районної виборчої комісії № 9 від 30.10.10 р. не дає підстав вважати виборчі бюлетені недійсними з огляду на не проведення процедури анулювання штампа «Вибув» в день виборів, так як Законом такого механізму не передбачено. В той же час, Гощанська районна виборча комісія, вжила всіх допустимих заходів щодо виконання постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 31.10.10 р., про що свідчить постанова відповідача №10 від 31.10.2010 року (а.с.5), акт про поновлення в списках кандидатів у депутати Гощанської райради по одномандатному виборчому округу № 14 ОСОБА_1 від 31.10.2010 р. (а.с.19). Разом з тим, долучені відповідачем до відзиву на позовну заяву акт Майківської сільської виборчої комісії (а.с.20) та акт дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 03031 (с. Майків, Гощанський район) не приймаються судом як докази, оскільки обидва датовані 31 жовтня 2010 року 21 год. 55 хв., тобто до закриття виборчих дільниць та до закінчення голосування, а містять інформацію про кількість голосів відданих за кандидата в депутати ОСОБА_1, яка могла стати відомою лише після проведення підрахунку голосів і підведення підсумків голосування.

Як вбачається з акта Майківської сільської виборчої дільниці про поновлення в списках кандидатів в депутати до Гощанської районної ради по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 14 ОСОБА_1 на момент поновлення позивача кандидатом в депутати до Гощанської районної ради - 10 год. 40 хв. 31.10.2010 року на дільниці проголосувало 68 виборців. На думку позивача, така кількість виборців перевищує 25% від загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, а тому голосування на виборчій дільниці повинно було бути визнано недійсним відповідно до положень ст. 73 Закону.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 73 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» дільнична виборча комісія приймає рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним у разі встановлення нею порушень вимог цього Закону, внаслідок яких неможливо достовірно встановити результати волевиявлення виборців, лише за таких обставин:

1) виявлення фактів незаконного голосування (вкидання виборчого бюлетеня до виборчої скриньки за виборця іншою особою, крім випадків, передбачених цим Законом; голосування особами, які не мають права голосу; голосування особами, які не включені до списку виборців на виборчій дільниці або включені до нього безпідставно; голосування виборцем більше одного разу) у кількості, що перевищує десять відсотків від кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;

2) знищення або пошкодження виборчої скриньки (скриньок), що унеможливлює встановлення змісту виборчих бюлетенів, якщо кількість цих бюлетенів перевищує десять відсотків кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;

3) виявлення у виборчих скриньках виборчих бюлетенів у кількості, що перевищує більш як на десять відсотків кількість виборців, які отримали бюлетені на виборчій дільниці.

Зазначений перелік є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Вказана позивачем обставина, що на момент надходження на виборчу дільницю постанови районної виборчої комісії № 12 від 31.10.10 р. проголосувало 68 виборців, не є підставою для визнання а ні дільничною виборчою комісією, а ні районною виборчою комісією виборів недійсними, оскільки не передбачена чинним законодавством про вибори.

Що стосується доводів позивача про те, що відповідачем було допущено бездіяльність щодо неанулювання виборчих бюлетенів 68 виборців, які проголосували на виборчій дільниці № 03031 до моменту надходження постанови Гощанської районної виборчої комісії № 10 від 31.10.2010 року про поновлення позивача кандидатом в депутати, слід зазначити, що ч.17 ст. 69 Закону встановлено, що під час проведення голосування не допускається закриття приміщень для голосування, припинення голосування, розкриття виборчих скриньок, підрахунок голосів до закінчення встановленого часу голосування. А після проведення голосування ідентифікувати, які саме виборчі бюлетені були вкинуті у скриньку до 10 год. 40 хв. 31 жовтня 2010 року, не можливо. Крім того, повноваження районної виборчої комісії щодо анулювання виборчих бюлетенів Законом не передбачено.

Частиною 14 ст. 75 Закону встановлено, що територіальна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів дільничних, територіальних виборчих комісій відповідно про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях, про підсумки голосування у відповідних виборчих округах з відповідних місцевих виборів, на підставі цих протоколів встановлює та заносить до протоколу про підсумки голосування окремо по кожному виборчому округу з відповідних місцевих виборів такі відомості: 1) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями; 2) кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях; 3) кількість невикористаних виборчих бюлетенів; 4) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені; 5) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні; 6) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними.

Згідно з ч.12. ст. 77 Закону територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати виборів депутатів у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі не пізніше як на п'ятий день з дня виборів приймає одне з рішень про результати виборів: про визнання депутата обраним, про призначення повторного голосування, про визнання місцевих виборів у виборчому окрузі такими, що не відбулися.

Судом встановлено, що 02.11.2010 року Гощанською районною виборчою комісією, в тому числі і на підставі протоколу Майківської сільської виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 14 з виборів депутатів Гощанської районної ради від 01.11.2010 року, було прийнято постанову № 12 про визнання депутатів Гощанської районної ради обраними в одномандатних мажоритарних виборчих округах 1-24 Гощанського району Рівненської області за результатами виборів 31 жовтня 2010 року, згідно якого в окрузі № 14 обраним зазначено ОСОБА_2.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що дії відповідача по прийняттю рішення про результати виборів є правомірними, вчиненими в межах повноважень, в спосіб і на підставах визначених Законом, а відтак підстави для визнання незаконною та скасування оскаржуваної постанови відсутні.

Що стосується позовних вимог позивача про зобов'язання Гощанської районної виборчої комісії прийняти рішення про проведення повторних виборів по одномандатному виборчому округу № 14 з виборів депутатів до Гощанської районної ради, то вони не підлягають до задоволення з наступних підстав.

Частиною 4 ст. 14 Закону встановлено, що повторні вибори депутатів (депутата) у відповідному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання відповідних виборів у цьому виборчому окрузі такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від депутатського мандата у відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі.

Згідно з абз.2 ч.2 ст. 15 Закону рішення про призначення повторних виборів депутатів (депутата) у відповідному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня прийняття рішення про визнання відповідних виборів у цьому виборчому окрузі такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від депутатського мандата у відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі.

Відповідно до ч.2 ст. 46 Закону вибори в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі визнаються такими, що не відбулися, якщо у відповідному виборчому окрузі після закінчення строку реєстрації кандидатів не залишилося жодного кандидата, жодного виборчого списку місцевих організацій партій.

Позивачем таких підстав у судовому засіданні не наведено, судом при розгляді адміністративної справи їх також не встановлено.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Гощанської районної виборчої комісії є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 9 ст.172 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

З урахуванням вимог статті 94 КАС України, судовий збір у розмірі 3 грн.40 коп. підлягає стягненню з позивача.

Керуючись статтями 160-163,172,177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету України 3 грн. 40 коп. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом двох днів з дня проголошення постанови.

Головуючий суддя Ткачук Н.С.

Судді: Дудар О.М.

Юрчук М.І.