Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
про залишення позовної заяви без розгляду
03.11.2010 р. № 2а-4822/10/1470
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом ОСОБА_1, АДРЕСА_1
до відповідача: Управління Міністерства Внутрішніх справ України у Миколаївській області, м. Миколаїв
Головуючий суддя Середа О. Ф.,
секретар судового засідання Чайкіна М.С.
Представники:
Від позивача: ОСОБА_1
Від відповідача: Соловйова О.В.
Суть спору: про поновлення на роботі
ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до суду із позовом до Управління Міністерства Внутрішніх справ України в Миколаївській області про поновлення на роботі.
Представник відповідача позовні вимоги не визнає повністю з підстав, викладених у запереченні.
Розглянувши матеріали справи, суд залишає позовну заяву ОСОБА_1 без розгляду виходячи з наступного.
Ухвалою суду від 21.07.2010 р. відкрито провадження у справі за позовною заявою, що не відповідає вимогам статей 104-106 КАС України.
Згідно із частиною 4 статті 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Заявлені позивачем вимоги про поновлення його на роботі в посаді старшого оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Заводського РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області не можуть бути розглянуті в адміністративному провадженні.
Зазначене свідчить про те, що суд відкрив провадження в адміністративній справі за позовною заявою, яка не відповідала вимогам статті 106 КАС України.
У відповідності з пунктом 7 частини 1 статті 155 КАС України, суд має залишити позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Суд доводить до відома позивача, що відповідно до частини 3 статті 155 КАС України після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, позивач має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись статтями 155, 160, 165 КАС України, адміністративний суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без розгляду.
Відповідно до п.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановлено цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Згідно пункту 3 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя О. Ф. Середа