Миколаївський окружний адміністративний суд
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
29 липня 2010 р. Справа № 2а-5007/10/1470
Головуючий суддя Середа О.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: ОСОБА_1, м.Миколаїв
до: в.о. голови Ленінського районного суду м.Миколаєва , м.Миколаїв,
про: визнання неправомірними дії відповідача та зобов'язання відповідача відновити порушені права шляхом розгляду заяви про відвід судді Крамаренко Т.В.
встановив:
Громадянин ОСОБА_1 звернулася до адміністративного суду з позовною заявою про визнання неправомірними дії в.о. голови Ленінського районного суду м.Миколаєва та зобов'язання його відновити порушені права шляхом розгляду заяви про відвід судді Крамаренко Т.В.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем фактично оскаржуються дії відповідача пов'язані з виконання ним правосуддя відповідно Конституції України, Цивільного процесуального кодексу України, Закону України "Про судоустрій", тобто ці дії стосуються здійсненням Ленінським районним судом м.Миколаєва правосуддя та ні в якому разі не підзвітні окружному адміністративному суду.
До компетенції Миколаївського окружного адміністративного суду не входить здійснення вказівок суддям або головам судів на предмет складання судових рішень щодо прискореного розгляду справи за позовними заявами, виходячи з наступного.
Миколаївський окружний адміністративний суд, як суд першої інстанції розглядає та вирішує адміністративні справи у сфері публічно-правових відносин.
Судді здійснюють правосуддя самостійно, незалежно від будь-якого впливу, нікому не підзвітні і підкоряються лише закону. Гарантії самостійності судів і незалежності суддів визначаються Конституцією України, Законом України „Про судоустрій України” та іншими законами.
Відповідно до Закону України «Про статус суддів»та Кодексу адміністртаинвого судочинства України до повноважень голови суду не входить вжиття заходів по відношенню до судді та надання якихось вказівок головам (суддям) інших судів.
Статтею 17 КАС України визначений вичерпний перелік випадків звернення до адміністративних судів за захистом порушених прав.
Частиною 2 статті 4 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно п.1 ч.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції-це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7. ч.1 ст.3 КАС України).
Отже, необхідною та єдиною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій. При цьому ці функції повинні здійснюватись суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.
Зі змісту позову вбачається, що в ньому фактично не йде мова про публічно-правові відносини відповідача з позивачем.
Оскільки вказаний спір не є публічно-правовим, то справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У разі, якщо позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
Враховуючи викладене та керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, 160, 165 КАС України, суд, -
1. Відмовити гр. ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати заявнику невідкладно разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя О. Ф. Середа