Справа № 128/2141/24
25.11.2024 м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Шевчук Л.П., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли із Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Вінниці, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , одруженого, маючого вищу освіту, одруженого, маючого одну неповнолітню дитину, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , посада - заступник начальника фінансово-економічної служби,
про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,
права передбачені ст. 268 КУпАП судом роз'яснені та особі зрозумілі, -
Відповідно до протоколу №322 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, що складений 24.05.2024, ОСОБА_1 , будучи заступником начальника фінансово-економічної служби в/ч НОМЕР_1 , являючись, відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (2022) в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Вказане правопорушення вчинено при наступних обставинах: відповідно до наказу командира в/ч НОМЕР_1 №292 від 01.11.2022 ОСОБА_1 призначено на посаду заступника начальника фінансово-економічної служби в/ч НОМЕР_1 . Згідно п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларації відповідно до цього Закону. В силу вказаного Закону у ОСОБА_1 виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2022 рік у строк до 31.01.2024. За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 26.03.2024 о 17-42 год. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.
З протоколу вбачається, що днем виявлення правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП вважається дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, тобто 24.05.2024.
Судове засідання, яке було призначено на 10.06.2024 на 16-20 год. не відбулося у зв'язку із тим, що головуючий у справі суддя Шевчук Л.П. перебувала в нарадчій кімнаті з розгляду цивільної справи №128/2810/23.
Судове засідання, яке було призначено на 02.08.2024 на 09-45 год. не відбулося у зв'язку із перебуванням судді ОСОБА_2 на лікарняному.
Судове засідання, яке було призначено на 13.09.2024 на 15-00 год. та на 17.10.2024 на 12-45 не відбулося у зв'язку із подачею ОСОБА_1 клопотання про відкладення судового засідання, оскільки той перебуває у відрядженні.
Судове засідання, яке було призначено на 19.11.2024 на 14-00 год. не відбулося у зв'язку із тим, що головуючий у справі суддя Шевчук Л.П. перебувала в нарадчій кімнаті з розгляду кримінального провадження №128/2334/23.
В судове засіданні 25.11.2024 ОСОБА_1 не з'явився, його захисник - адвокат Слізняк М.М. подала до суду заперечення щодо протоколу, в яких просила закрити провадження на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, клопотання захисника, суд дійшов висновку, що провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підлягає закриттю з наступних підстав.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Зі змісту ст. 38 КУпАП вбачається, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-5, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Суд наголошує, що при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, першочерговим є встановлення судом дотримання строку накладення адміністративного стягнення, за умови закінчення якого суд або уповноважений орган взагалі позбавлені можливості досліджувати та вирішувати питання про наявність в діях особи ознак адміністративного проступку.
З матеріалів справи вбачається, що 29.03.2024 командир військової частини НОМЕР_1 на адресу Національного агентства з питань запобігання корупції направив повідомлення про факт несвоєчасного надання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2022 рік.
Національне агентство з питань запобігання корупції є спеціально уповноваженим суб'єктом у сфері протидії корупції (ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»).
З вказаного повідомлення судом встановлено, що працівникам НАЗК станом на 29.03.2024 року було відомо про те, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 26.03.2024, подав декларацію, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування порядку, визначено ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином днем виявлення вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є 29.03.2024 року.
Враховуючи вказане, строк накладення ОСОБА_1 адміністративного стягнення визначеного санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закінчився 29.09.2024, у зв'язку із спливом шестимісячного строку визначеного ст. 38 КУпАП.
Суд критично оцінює доводи вказані в протоколі про адміністративне правопорушення про те, що строк виявлення вказаного адміністративно правопорушення слід рахувати з дня складення проколу, а саме з 24.05.2024, оскільки таке твердження суперечить положенням ст. 38 КУпАП в якій не деталізується, який орган повинен виявляти правопорушення, збирати докази та складати протокол. Дана норма встановлює лише строк в межах якого уповноважені суб'єкти у сфері протидії корупції здійснюють свої повноваження щодо вчиненого правопорушення.
Таким чином, на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку із закінченням передбаченого ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. ст. 23, 27, 33, 38, 221, 276, 283, 284, 287, 289, 294 КУпАП, суд -
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити в зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд Вінницької області.
Суддя Л.П. Шевчук