Україна
17 листопада 2010 р. справа № 2а-25242/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: < година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шальєвої В.А.
при секретарі < Призвище секретаря >
Яковецькій О.В.,
за участю представника позивача Молчанової Н.К.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку по вул. 50 Гвардійської девізії, 17 адміністративну справу за позовом Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_4 про стягнення штрафних санкцій,
Макіївська об'єднана державна податкова інспекція звернулась до суду з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_4 про стягнення штрафних санкцій.
В обґрунтування позову зазначає, що Макіївською об'єднаною державною податковою інспекцією 11.06.2010 року була проведена перевірка відповідача щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимоги з регулювання суб'єктами обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії. В ході перевірки встановлено порушення п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» а саме: реалізація товару без видачі розрахункового документу, без застосування реєстратора розрахункових операцій, а також не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків із сумою коштів зазначеною в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
За результатами перевірки складено акт № 4841/18/05/234/2239603209 від 11.06.2010 року. На підставі вищевказаного акту податковим органом було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001032343 від 14.06.2010 року на загальну суму 2845 грн. Просить стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що фізична особа ОСОБА_4 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності Червоногвардійською районною м. Макіївки адміністрацією, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи від 09.06.2004 р.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач Макіївська об'єднана державна податкова інспекція є суб'єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Згідно із ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Позивачем 11.06.2010 року була проведена перевірка відповідача за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків на товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії.
За результатами перевірки податковим органом складений акт № 4241/18/05/234/2239603209 від 11.06.2010 року (а.с. 12-13), яким встановлено, в тому числі, порушення відповідачем п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: реалізація товару без видачі розрахункового документу, без застосування реєстратора розрахункових операцій, а також не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків із сумою коштів зазначеною в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
На підставі висновків акту перевірки податковим органом було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.06.2010 року № 11101032343, яким до відповідача застосовані штрафні санкції в розмірі 2845 грн. (а.с. 14).
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем, про що свідчать відповідні відмітка та підпис на корінці зазначеного рішення, у адміністративному чи судовому порядках не оскаржено, відомості про його скасування або визнання недійсними в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до положення пунктів 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідальність за зазначені порушення передбачені п. 1 ст. 17 цього Закону, у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінсанкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів.
Пунктом 3 ст. 17 Закону передбачено, що у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінсанкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 22 Закону встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Отже, з огляду на вищенаведене, Макіївською об'єднаною державною податковою інспекцією правомірно нарахована штрафна (фінансова) санкція на загальну суму 2845 грн.
Згідно із статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені у повному обсязі не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_4 суми санкцій у розмірі 2845 грн. до Державного бюджету України.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Позов Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_4 про стягнення штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_4 на користь державного бюджету України (р/р 31113104700069, отримувач УДК в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686736, код платежу 21080900) суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2845 (дві тисячі вісімсот сорок п'ять) грн.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Шальєва В.А.