Постанова від 12.11.2010 по справі 2а-23569/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2010 р. справа № 2а-23569/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кірієнка В.О.

при секретарі Ломиног А.М.

за участю

представника позивача Граніної О.В.

представника відповідача не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом України у розмірі 9032,50 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Горлівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом України у розмірі 9032,50 грн.

В обґрунтування позову посилається на те, що Горлівською ОДПІ була проведена перевірка за дотриманням суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2

За результатами перевірки складений відповідний акт № 270/05/03/23/2150015913/32 від 10.02.2010 року, у якому встановлений факт надання послуг у сфері громадського харчування на загальну суму 29,50 грн. в тому числі: одна пляшка слабоалкогольного напою «Ром-Кола» 8% об. 0,33л., 2 порції чаю, 1 порція картоплі з гуляшем, 1 упаковка цукерок, 2 шматка хліба. За результатами розгляду матеріалів перевірки заступником начальника Горлівської ОДПІ були прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій. На підставі акту винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0000092343 від 24.02.2010 року на суму 4344,50 грн., № 0000102343 від 24.02.2010 року на суму 4688,00 грн. У встановлений термін відповідачем зазначені в рішеннях фінансові санкції не сплачено у добровільному порядку.

Просить суд стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 суму заборгованості у розмірі 9032,50 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

Відповідач - ОСОБА_2 узятий на облік Горлівською ОДПІ (Микитівським відділенням) 08.05.2005 року за № 5481.

Горлівською об'єднаною державною податковою інспекцією 10.02.2010 року проведено перевірку за дотриманням суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2, що мешкає за адресою: м. Горлівка, вул. Артемівське шосе, 26. За результатами якої складений акт №270/05/03/23/2150015913/32, яким встановлено наступні порушення:

- Проведення розрахункової операції на суму 29,50 грн. без застосування РРО;

- Здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями на місце торгівлі - кафе м. Горлівка, вул. Артемівське шосе, 26.

- Неведення у встановленому порядку обліку товарів за місцем реалізації на загальну суму 2098,50 грн. (відсутні документи, що підтверджують факт придбання товарів, відсутня книга обліку доходів та витрат підприємця);

- Зберігання алкогольних напоїв у місці яке не внесено до Єдиного реєстру.

Горлівською ОДПІ листом від 11.02.2010 року за № 2142/23-213 на адресу відповідача зазначений акт був відправлений із додатковими матеріалами.

На підставі зазначеного, податковим органом винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24.02.2010 року за № 0000092343 на суму 4344,50 грн. за порушення п.1,2,12 ст.3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року,рішення про застосування фінансових санкцій № 0000102343 на суму 4688,00 грн. за порушення ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва та обігу етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року із змінами та доповненнями.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Статтею 3 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995 року передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, передбачені ст. 17 у таких розмірах:

1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Статтею 21 зазначеного Закону передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України. Дія цього Закону не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, виробництво і торгівлю пивом, крім випадків, передбачених цим Законом, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.

Ст. 15 Закону № 481/95-ВР від 19.12.1995 року із змінами та доповненнями передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Відповідно до абз. 5,9 ч.2 ст. 17 зазначеного Закону за порушення вимог до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

- роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень;

- зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень;

Отже, згідно розрахунку фінансової санкції за актом перевірки № 270/05/03/23/2150015913/32 від 10.02.2010 року заборгованість перед бюджетом складає 9032,50 грн.

Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем суму заборгованості зі штрафних санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» не сплачено, рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем отримано, але не сплачено та в судовому порядку не оскаржено.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом України у розмірі 9032,50 грн. - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ІНН НОМЕР_3, юридична адреса: 84632, Донецька область, м. Горлівка, вул. Батюка,56) суму заборгованості на користь держави у розмірі 9032 (дев'ять тисяч тридцять дві) грн. 50 коп., а саме:

- 4688 (чотири тисячі шістсот вісімдесят вісім) грн. 00 коп. на р/р 31116106700020, код 21081100, ОКПО 34686448, МФО 834016 в УДК у м. Горлівці Донецької області;

- 4344 (чотири тисячі триста сорок чотири) грн.. 50 коп. на р/р 31117104700021, код 3021080900, ОКПО 34686448, МФО 834016 в УДК у м. Горлівці Донецької області;

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 12 листопада 2010 року в присутності представника позивача.

Постанова у повному обсязі складена 16 листопада 2010 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кірієнко В.О.