Ухвала від 25.11.2024 по справі 451/1325/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

25 листопада 2024 рокуЛьвівСправа № 451/1325/24 пров. № А/857/27540/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Судової-Хомюк Н. М.

суддів -Онишкевича Т. В.

Сеника Р. П.

перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Радехівського районного суду Львівської області від 22 жовтня 2024 року про повернення позовної заяви у справі № 451/1325/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу Державної автомобільної інспекції міста Львова, Управління ДАІ ГУМВСУ у Львівській області про визнання дії та бездіяльності протиправними,

ВСТАНОВИВ:

Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку і строків апеляційного оскарження, а також відсутні підстави для повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження.

Також, скаржником подано клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Клопотання про звільнення від сплати судового збору обґрунтоване тим, що суд врахувавши майновий стан сторони може своєю ухвалою звільнити від сплати судового збору.

Так, положеннями частини першої статті 133 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

За правилами частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про судовий збір» суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Згідно з частиною першою статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов, зокрема, розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік;

Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання скаржника про звільнення від сплати судового збору.

З огляду на зазначене, перешкоди для відкриття апеляційного провадження відсутні.

Керуючись статтями 296, 300 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Радехівського районного суду Львівської області від 22 жовтня 2024 року про повернення позовної заяви у справі № 451/1325/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу Державної автомобільної інспекції міста Львова, Управління ДАІ ГУМВСУ у Львівській області про визнання дії та бездіяльності протиправними.

Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом п'ятиденного строку з моменту вручення копій цієї ухвали та апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Н. М. Судова-Хомюк

судді Т. В. Онишкевич

Р. П. Сеник

Попередній документ
123281055
Наступний документ
123281057
Інформація про рішення:
№ рішення: 123281056
№ справи: 451/1325/24
Дата рішення: 25.11.2024
Дата публікації: 27.11.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Восьмий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (30.01.2025)
Дата надходження: 28.10.2024
Предмет позову: визнання дії та бездіяльності протиправними