Постанова від 22.11.2024 по справі 380/25470/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2024 рокуЛьвівСправа № 380/25470/23 пров. № А/857/8798/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді: Запотічного І.І.,

суддів: Глушка І.В., Довгої О.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 12 березня 2024 року (суддя Москаль Р.М., ухвалене в м. Львові) у справі № 380/25470/23 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та просила: визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо неврахування довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 07.09.2022 року № 33-34, виданих департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради при обчисленні пенсії ОСОБА_1 на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.11.2022 року у справі № 380/13562/22; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області при обчисленні пенсії державного службовця відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.11.2022 року у справі № 380/13562/22 врахувати довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 07.09.2022 року № 33 та № 34 видані департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради при обчисленні пенсії ОСОБА_1 .

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 12 березня 2024 року позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, його оскаржив відповідач- Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, подавши апеляційну скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду, та з наведених в ній підстав, покликаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове судове рішення яким відмовити в задоволені позову в повному обсязі.

Оскільки апеляційна скарга подана на рішення суду першої інстанції, яке ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, колегія суддів, керуючись п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, вирішила розглядати справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з огляду на наступні підстави.

Як вірно встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, позивач- ОСОБА_1 , отримує пенсію за віком на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV.

З матеріалів справи вбачається, що Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради видав ОСОБА_1 довідку від 07.09.2023 № 33 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), від 07.09.2023 № 34 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією.

В подальшому, ОСОБА_1 звернулася до органу ПФУ у Львівській області із заявою про перехід на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», та 28.08.2021 ГУ ПФУ у Київській області за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 прийняло рішення № 17645/03-16 від 14.09.2022, відповідно до котрого відмовило позивачці в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Вважаючи це рішення протиправним, позивачка звернулась до суду, та рішення суду від 30.11.2022 у справі №380/13562/22, залишеного без змін постановою 8ААС від 15.03.2023, позов ОСОБА_1 задоволено повністю: визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 14 вересня 2022 року № 17645/03-16 про відмову ОСОБА_1 щодо перерахунку пенсії згідно Закону України «Про державну службу»; - зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-XII, пунктів 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII з часу звернення, тобто з 07.09.2022 року.

В подальшому, ОСОБА_1 звернулася до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» на підставі зазначених довідок.

Разом з тим, ГУ ПФУ у Львівській області скерувало ОСОБА_1 лист № 1300-5305-8/60682 28.04.2023, в якому повідомлено таке: «на виконання рішення суду від 30.11.2022 у справі № 380/13562/22 Вас переведено з пенсії за віком на пенсію державного службовця. Однак, при виконанні рішення суду розмір Вашої пенсії призводить до зменшення, оскільки у зобов'язальній частині рішення від 30.11.2022 у справі № 380/13562/22 не покладено зобов'язань на ГУ ПФУ у Львівській області щодо обчислення пенсії з урахуванням довідок про заробітну плату, тому при його виконанні довідки не можуть братися до уваги».

Вважаючи такі дії суб'єкта владних повноважень протиправними, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.

Статтею 90 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII (далі Закон №889) передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Слід зазначити, що Закон №889 набрав чинності 01.05.2016, одночасно втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ, що передбачав особливості пенсійного забезпечення державних службовців.

Проте, пп. 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889 передбачено переживаючу дію статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII, тобто законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у особи є право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.

Так, відповідно до пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Зважаючи на наведені положення суд першої інстанції вірно вказав, що Прикінцеві та перехідні положення Закону №889-VIII визначали, що за наявності в особи станом на 01.05.2016 (день набрання чинності Законом №889-VIII) певного стажу держслужби (10 років для осіб, що станом на цю дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.

Частиною 1 статті 37 Закону №3723-ХІІ передбачено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058-ІV), за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058- ІV), у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Слід зазначити, що призначення пенсій державним службовцям урегульовано Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб, затв. постановою Кабінету Міністрів України №622 від 14.09.2016 (далі Порядок №622). Відповідно до норм якого: 4. Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

- у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

- матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

5. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Згідно Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 №108/95-ВР передбачено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Стаття 2 цього Закону визначає структуру заробітної плати, до якої входять: - основна заробітна плата (встановлюється у вигляді посадових окладів для службовців); - додаткова заробітна плата (включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій); - інші заохочувальні та компенсаційні виплати (до них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми).

Положеннями статті 33 Закону №3723-ХІІ передбачено, що: заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Посадові оклади державних службовців установлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов'язків. Доплата за ранг провадиться відповідно до рангу, присвоєного державному службовцю. Надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби у таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Пунктом 1 частини 1 статті 41 Закону №1058-ІV передбачено, що до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Як вірно встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 отримує пенсію за віком на підставі Закону №1058-IV, а 20.08.2021 звернулася до територіального органу ПФУ із заявою від 20.08.2021 про переведення її на пенсію державного службовця на підставі Закону №3723-ХІІ. Для обчислення розміру пенсії державного службовця орган, в якому працювала позивачка, видав довідки від 20.08.2021 №192/13-01-10-21 про складові заробітної плати ОСОБА_1 для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), від 20.08.2021 №193/13-01-10-21 про складові заробітної плати ОСОБА_1 для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

З матеріалів справи вбачається, що орган ПФУ відмовив у задоволенні заяви від 20.08.2021 з мотивів відсутності у заявниці необхідного розміру стажу роботи на посадах державної служби. Рішенням, що 15.03.2023 набрало законної сили (справа № 380/13562/22), суд зобов'язав ГУ ПФУ у Львівській області здійснити переведення (перерахунок) ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» з часу звернення, тобто з 07.09.2022 року.

ОСОБА_1 в заяві про призначенні їй пенсії просила врахувати відомості довідок про складові її заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.

Разом з тим, ГУ ПФУ у Львівській області відмовилося враховувати при обчисленні розміру пенсії позивачки такі відомості довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) з тих мотивів, що такі не були предметом розгляду в суді у справі №380/13562/22, а тому не враховуються при перерахунку розміру пенсії. Орган ПФУ повідомив, що «після проведення даного перерахунку розмір Вашої пенсії почав становити з 07.09.2022 2077,00 грн., з 01.12.2023 2093,00 грн. У вищезазначеному рішенні суду не зазначені довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, отже розмір пенсії розраховано відповідно до матеріалів пенсійної справи».

Щодо таких дій відповідача суд першої інстанції вірно зазначив наступне.

Так, стаття 37 Закону №3723-ХІІ регламентує, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Приписами Порядку №622 визначено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Слід зазначити, що правління Пенсійного фонду України постановою від 17.01.2017 №1-3 (далі - Постанова №1-3) затвердило форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII «Про державну службу». Такими довідками є: - про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); - про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); - про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що надані заявницею до органу ПФУ довідки (як при первісному зверненні 07.09.2022, так і повторно після виконання рішення суду у справі №380/13562/22) видані Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради від 07.09.2022 № 33 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), від 07.09.2022 № 34 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які календарні 60 місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією): - складені за формою, затвердженою постановою правління ПФУ від 17.01.2017 №1-3; - видані уповноваженим державним органом; - їх зміст відображає всі належні складові оплати праці, а також окрему вказівку на те, що всі види оплати праці, включені в довідку, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Ці довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-XII є джерелом інформації про доходи заявниці, що повинні враховуватися при обчисленні розміру її пенсії (60% від заробітної плати), проте відповідач протиправно не врахував їх, а натомість обчислює пенсію позивачки на підставі невідомих даних за алгоритмом, визначеним Законом №1058.

Щодо посилання апелянта на те, що розмір пенсії позивачки внаслідок проведеного ним перерахунку зменшується, свідчать лише про одне відповідач зловживає своїми процесуальними обов'язками та фактично саботує як реалізацію власних повноважень, так і виконання рішення суду, що набрало законної сили, при цьому відверто порушує як вимоги закону, так і права позивачки, котра змушена роками добиватися справедливості. Твердження відповідача про те, що у зобов'язальній частині рішення від 30.11.2022 у справі № 380/13562/22 не покладено зобов'язань на ГУ ПФУ у Львівській області щодо обчислення пенсії з урахуванням довідок про заробітну плату, відповідало б дійсності, якби орган ПФУ діяв добросовісно та розсудливо, і на виконання згаданого рішення провів належний розрахунок пенсії позивачки відповідно до вимог статті 37 Закону №3723-ХІІ. Тоді б відповідач обчислив розмір пенсії як 60 відсотків від заробітку, зазначеного в довідках №33 від 07.09.2022, № 34 від 07.09.2022, і ОСОБА_1 не була б змушена повторно звертатися до суду із позовом щодо протиправного заниження розміру її пенсії внаслідок обрання відповідачем завідомо невірних показників заробітної плати для обчислення пенсії. Натомість відповідач розрахував розмір пенсії «відповідно матеріалів пенсійної справи», про зміст та методологію таких обчислень не повідомив ані заявницю, ані суд.

Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ пенсія позивачки повинна бути обчислена у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного в довідках № 33 від 07.09.2022, № 34 від 07.09.2022, а не «за матеріалами пенсійної справи».

Відтак, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що з метою ефективного відновлення порушених прав позивачки, з урахуванням приписів статті 83 Закону №1788-XII слід зобов'язати відповідача при переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону №1058-ІV на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ та пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ здійснити перерахунок і виплату позивачці пенсії державного службовця з 07.09.2022, врахувавши при обчисленні розміру пенсії додані до заяви відомості про заробітну плату на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) № 33 від 07.09.2022 та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які календарні 60 місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) № 34 від 07.09.2022.

З врахуванням наведених обставин колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Згідно ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи викладене, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду з наведених вище мотивів, а тому колегія суддів не вбачає підстав для скасування рішення суду першої інстанції.

За правилами статті 139 КАС України, судом не вирішується питання про розподіл судових витрат.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 316, 321, 328 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 12 березня 2024 року у справі №380/25470/23 без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І. І. Запотічний

судді І. В. Глушко

О. І. Довга