Єдиний унікальний номер 205/11798/24
Номер провадження 3/205/4724/24
Іменем України
19 листопада 2024 року місто Дніпро
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Дорошенко Г.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП,
05.11.2024 року після дооформлення до Ленінського районного суду міста Дніпропетровська надійшли матеріали з протоколом про адміністративне правопорушення серії АБА №122934 від 17.07.2024 року відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
З вказаного протоколу встановлено, що 02.07.2024 року о 15:30 год. в м.Дніпро, по вул.В.Діївська, неповнолітній ОСОБА_1 , керуючи велосипедом Lorak в районі буд.111-Р, при виїзді з прилеглої території на проїзну частину, не надав переваги в русі та допустив зіткнення з автомобілем Fiat Doblo, державний номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_2 . При ДТП транспортні засоби пошкоджені, неповнолітній ОСОБА_1 отримав тілесні ушкодження.
Своїми діями ОСОБА_1 припустився порушення вимог п.10.2 ПДР України (затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306, що введені в дію з 01 січня 2002 року), за що відповідальність передбачена ст.124 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Суддя, відповідно до ст.268 КУпАП, вважає можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши наявні матеріали справи про адміністративне правопорушення та оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суддя дійшов наступних висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 124 КУпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Основною умовою настання адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП є наявний причинний зв'язок між порушеннями правил дорожнього руху та настанням наслідків у вигляді майнової шкоди.
Отже, диспозиція статті 124 КУпАП не встановлює певних правил поведінки, а посилається на інші норми законодавчих актів, у даному конкретному випадку на п.10.2 ПДР України, як зазначено в протоколі. Тому розглядаючи дану справу, суд вирішує питання щодо винуватості ОСОБА_1 у межах порушення зазначених вимог ПДР України.
Відповідно до п.10.2 ПДР України виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць стоянки, автозаправних станцій та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїзною частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, що рухаються по ній, а з'їжджаючи з дороги - велосипедистам і пішоходам, напрямок руху яких він перетинає.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши в судовому засіданні матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії АБА №122934 від 17.07.2024 року, який складений уповноваженою на те особою, а його зміст у повній мірі відповідає вимогам ст.256 КУпАП; рапорт слідчого СВ Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області від 02.07.2024 року; електронний рапорт інспектора УПП в Дніпропетровській області від 02.07.2024 року; протокол огляду місця дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце 02.07.2024 року з план-схемою; фототаблиця; направлення водія ОСОБА_2 з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; консультаційний висновок спеціаліста №2121546345 від 02.07.2024 року, виданий на ім'я ОСОБА_1 ; письмові пояснення ОСОБА_2 від 02.07.2024 року; виклик ОСОБА_3 до УПП в Дніпропетровській області на 17.07.2024 року; виклик ОСОБА_1 до УПП в Дніпропетровській області на 09.10.2024 року; рапорт інспектора з о/д відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП УПП в м.Дніпрі ДПП від 10.10.2024 року; суддя встановив, що ОСОБА_1 дійсно своїми діями припустився порушення вимог п.10.2 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Разом із тим, відповідно до положень п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Згідно із вимогами ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення в справах підвідомчих суду може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається з матеріалів справи, правопорушення ОСОБА_1 було вчинено 02.07.2024 року. Справа на розгляд Ленінського районного суду м.Дніпропетровська після дооформлення надійшла 05.11.2024 року.
Таким чином, враховуючи, що на момент розгляду даної справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч. 2 ст. 38 КУпАП, суд вважає за необхідне провадження у справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 124, 247, 283-285, 294 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подається до Дніпровського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя Г.В.Дорошенко