Справа № 569/19038/24
1-кс/569/8007/24
07 листопада 2024 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 розглянувши у судовому засіданні в м. Рівне клопотання слідчого СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , (далі - слідчого), погоджене прокурором Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_4 в рамках кримінального провадження №12024181010002274 від 01.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України (далі - це ж кримінальне провадження) про тимчасовий доступ до речей і документів, -
Слідчий СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області лейтенант поліції ОСОБА_5 , звернувся до Рівненського міського суду із клопотанням, яке погоджено прокурором Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що матеріали кримінального провадження, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024181010002274 від 01.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4ст.190КК України.
Короткий виклад обставин кримінального правопорушення- досудовим розслідуванням встановлено, 01.10.2024 до Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області надійшла заява від ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителя АДРЕСА_1 про те, що на початку вересня 2024 року, за адресою: АДРЕСА_2 , малознайомий ОСОБА_7 , шляхом обману через мобільний додаток банку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » оформив на його ім'я кредит, та в подальшому в торгових закладах м. Рівного заволодів кредитними грошовими коштами на загальну суму більше 100000 грн.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що в кримінальному провадженні №12024181010002056 від 28.08.2024 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.361ч.1 ст.357ч.4 ст.185ч.2 ст.309ч.3 ст.309 КК України, а саме 05.09.2024 в ході проведення огляду місця події за адресою АДРЕСА_3 у гр. ОСОБА_8 було вилучено мобільний телефон марки OPPOA60,який поміщено до сейф пакету ICR0159207, та було вилучено до ІНФОРМАЦІЯ_3 . Даний телефон містить доказову інформацію, яка слугуватиме для встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення.
В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в отриманні доступу до даних речових доказів та оригіналів(копій) матеріалів кримінального провадження №12024181010002056 від 28.08.2024 року.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення - 01.10.2024 за даним фактом було розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024181010002274. Правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч.4 ст.190 КК України.
Документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати - до матеріалівкримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024181010002056 від 28.08.2024 рокуза ознаками кримінальних правопорушень передбаченихч.1 ст.361ч.1 ст.357ч.4 ст.185 ч.2 ст.309 ч.3 ст.309КК України та речових доказів, які знаходяться в слідчого ІНФОРМАЦІЯ_3 лейтенанта поліції ОСОБА_3 , під процесуальним керівництвом Рівненської окружної прокуратури.
Значення речей та документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні - мають істотне значення у даному кримінальному провадженні, та є джерелом доказів, які слугуватимуть для встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення.
Слідчий в судове засідання не з"явився, однак подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, своє клопотання підтримує та просить його задоволити в повному обсязі.
Клопотання розглядається у відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється, у зв'язку з неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб.
Однак неявка у відповідності до ст.. 163 КПК України не перешкоджає розгляду вищевказаного клопотання.
Дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слід прийти до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно положень ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно із ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.
У відповідності до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Статтею 86 КПК України регламентовано, що доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом.
Слідчий у своєму клопотанні довів достатньо підстав вважати, що документи та інформація, які знаходяться в слідчого ІНФОРМАЦІЯ_3 лейтенанта поліції ОСОБА_3 ,під процесуальним керівництвом ІНФОРМАЦІЯ_4 мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть слугувати джерелом доказів, які слугуватимуть підтвердженням чи спростуванням факту вчинення кримінального правопорушення.
За наведених обставин, суд вважає клопотання слідчого обґрунтованим, наведені у ньому обставини свідчать про наявні усі підстави для його задоволення .
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 159, 162-164 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 на тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024181010002056 від 28.08.2024 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.1 ст.361 ч.1 ст.357 ч.4 ст.185ч.2 ст.309ч.3 ст.309КК України та речових доказів, які знаходяться які знаходяться в слідчого ІНФОРМАЦІЯ_3 лейтенанта поліції ОСОБА_3 , під процесуальним керівництвом Рівненської окружної прокуратури, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх копії та оригінали.
Встановити строк дії ухвали два місяці.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського Кристина ДАШ'ЯН