вул. Димитрія Ростовського, 35, смт Макарів, Бучанський район, Київська область, 08001,
тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
"31" жовтня 2024 р. Справа № 370/2842/24
Провадження № 3/370/1624/24
Суддя Макарівського районного суду Київської області Сініцина О.С., розглянувши матеріали, що надійшли з відділення поліції № 3 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, за частиною першою статті 184 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
Згідно із Протоколом серії ВАД № 100540 від 16 вересня 2024 року вбачається, що 08 вересня 2024 року о 17 год 25 хв ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 ухилилась від виконання, передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних для життя своєї неповнолітньої дитини ОСОБА_2 , а саме: не давала їжу, оскільки перебувала в стані алкогольного сп'яніння, чим вчинила адміністративне правопорушення за частиною першою статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала та пояснила, що має троє дітей, а зміст протоколу не відповідає дійсності, оскільки дитину годує та не залишає її без нагляду. Також пояснила, що вони з чоловіком разом не проживають, збираються розлучатися. Вважає, що чоловік навмисно її обмовляє.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи суд дійшов такого висновку.
Відповідно до частини першої статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративна відповідальність настає за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей.
Згідно із статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із статтею 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Відповідно до частини першої статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити дані, необхідні для вирішення адміністративної справи.
Суд, під час підготовка до розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідно до статті 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення серед інших питань має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи.
Так, відповідно до вимог статті 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Однак, як вбачається зі змісту Протоколу серії ВАД № 100540 дата інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення датоване 08 вересня 2024 року. Пояснення ОСОБА_1 та її чоловіка ОСОБА_3 , що долучені до протоколу датовані також 08 вересня 2024 року. Проте дата складення протоколу та зобов'язання, відібраних у ОСОБА_1 - 16 вересня 2024 року.
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що протокол про адміністративне правопорушення, складений з порушеннями та викликає обґрунтовані сумніви, які відповідно до приписів частини третьої статті 62 Конституції України, тлумачаться на користь особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення (пункту 1 частини першої статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
З урахуванням приписів статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі закриття провадження у справі, судовий збір не стягується.
На підставі викладеного, керуючись статтями 247, 251, 254, 256, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
Закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за частиною першою статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення на підставі пункту першого статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її ухвалення через Макарівський районний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, якщо вона не була оскаржена. В інакшому разі після її перегляду апеляційним судом.
Суддя О.С Сініцина