Справа № 163/2536/24
Провадження № 3/163/1149/24
07 листопада 2024 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Шеремета С.А., розглянувши направлений ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 протокол серії ЗхРУ №2880823 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.2041 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянку України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючої, РНОКПП НОМЕР_1 ,
Громадянка України ОСОБА_1 31 жовтня 2024 року о 06 год.00 хв. в МЗПП «Ягодин», в порушення ст.ст. 2, 3 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України намагалася виїхати з України шляхом надання паспортного документа іншої держави - Канади, тобто вчинила спробу незаконного перетину державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України без відповідного документу - паспорта громадянина України для виїзду за кордон, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.2041 КУпАП.
На розгляд справи порушниця не з'явилася, однак належним чином була повідомлена про дату та місце розгляду справи під час складання протоколу. В матеріалах справи міститься розписка, про те, що ОСОБА_1 дає згоду на розгляд справи без її участі та заздалегідь згідна з будь яким рішенням суду.
Дослідженням доказів встановлено наступне.
Винність ОСОБА_1 доводиться протоколом про адміністративне правопорушення, копіями закордонного паспорту громадянина Канади та громадянина України, письмовими пояснення та розпискою ОСОБА_1 .
Норма ч.1 ст.204-1 КУпАП передбачає відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Об'єктивна сторона правопорушення виражається у перетинанні або спробі перетинання державного кордону України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу.
Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі умислу.
Відповідно до ст.3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред'явлення одного з документів, зазначених у статті 2 цього Закону.
Зазначена норма закону встановлює порядок перетину державного кордону України громадянами України.
Як слідує з матеріалів справи, ОСОБА_1 при перетині кордону на паспортний контроль пред'явила паспорт громадянина Канади для виїзду за кордон.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 має подвійне громадянство, однак відповідно до ст. 2 Закону України «Про громадянство України», у правовідносинах з Україною вона залишається лише громадянкою України, яке вона у встановленому законом порядку не припинила.
Відповідно в цьому разі дозвільним документом для перетину державного кордону України є паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
Заборона мати подвійне громадянство обумовлена в Конституції України (стаття 4 Конституції України). Проти волі громадянина України позбавляти громадянства України забороняє стаття 25 Конституції України.
За Законом України «Про громадянство», держава визнає за громадянами України лише їхнє українське громадянство.
Отже, ОСОБА_1 , як громадянка України, пред'явивши в пункті пропуску через державний кордон України для його перетину паспортний документ іншої держави здійснила спробу такого перетинання без відповідного документа - без паспорту громадянина України для виїзду за кордон, тобто вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст.204-1 КУпАП.
Враховуючи характер правопорушення та особу порушниці, стягнення на неї слід накласти у виді штрафу.
З порушниці згідно із ст.40-1 КУпАП слід стягнути судовий збір у відповідному розмірі.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.2041 КУпАП, і накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Штраф в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень підлягає стягненню на рахунок UA978999980313080106000003522 в Казначействі України (ЕАП) (отримувач: ГУК у Волинській області/ с. Рівне, код ЄДРПОУ 38009371, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу "адміністративні штрафи").
Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави 605 (шістсот п'ять гривень) гривень 60 копійок судового збору на рахунок UA958999980313161206000003480 в Казначействі України (ЕАП) (отримувач ГУК у Волинській області/місто Любомль, код ЄДРПОУ 38009371, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу "судовий збір").
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі її оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Несплата штрафу є підставою для примусового виконання постанови про стягнення штрафу у подвійному розмірі.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області С.А. Шеремета