Справа № 455/2736/24
Провадження № 2-а/455/20/2024
про залишення заяви без руху
22 листопада 2024 року м. Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Клімченко М.І.,
розглянувши матеріали адміністративної справи №455/2736/24 за позовною заявою представника особи, що притягається до адміністративної відповідальності адвоката Лемехи Романа Ігоровича про скасування постанови ГБВ №907434 по справі про адміністративне правопорушення від 04.11.2024,
20.11.2024 представник особи, що притягається до адміністративної відповідальності адвокат Лемеха Р.І., в інтересах особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом про скасування постанови ГБВ №907434 по справі про адміністративне правопорушення від 04.11.2024.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вивчивши матеріали позовної заяви вважаю, що така підлягає залишенню без руху, з таких підстав.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно частини 1 статті 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, поданої представником особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, останнім при поданні даного позову до суду, не зазначено належним чином сторін по справі у відповідності до статті 46 КАС України.
За таких обставин, у позовній заяві слід уточнити відомості щодо сторін по справі, визначені у пункті 2 частини 5 статті 160 КАС України та надати до суду уточнену позовну заяву, яка б відповідала вимогам, передбаченим статтею 160 КАС України.
Крім того, згідно частини 1 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частин 1, 2 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Частиною 2 статті 286 КАС України передбачено, що позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Відповідно до частини 6 статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Як вбачається із позовної заяви, адвокат просить скасувати постанову ГБВ №907434 по справі про адміністративне правопорушення від 04.11.2024, однак до суду звернувся з даним позовом лише 20.11.2024, пропустивши установлений законом строк звернення до адміністративного суду.
Проте, в порушення вимог частини 6 статті 161 КАС України до позовної заяви не додано заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку про необхідність залишення даної позовної заяви без руху, надавши позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків, шляхом зазначення у позові належним чином сторін по справі з подання до суду уточненої позовної заяви, зокрема, із уточненням відомостей щодо сторін, з одночасним поданням копії такої позовної заяви відповідно до кількості учасників справи, а також подання до суду заяви про поновлення строку звернення до суду із даним адміністративним позовом.
Відповідно до положень статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу. Позовна заява повертається позивачеві, зокрема, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк на підставі пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
Позовну заяву представника особи, що притягається до адміністративної відповідальності адвоката Лемехи Романа Ігоровича про скасування постанови ГБВ №907434 по справі про адміністративне правопорушення від 04.11.2024, - залишити без руху, надавши представнику позивача строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
Копію ухвали про залишення заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі, якщо недоліки позову не будуть усунуті у строк встановлений судом, позов буде повернутий представнику позивача.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя М.І. Клімченко