Постанова від 25.11.2024 по справі 331/6186/24

25.11.2024

Справа № 331/6186/24

Провадження № 3/331/2313/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Пивоварова Ю.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працевлаштованої прибиральницею у Концерн «Міські теплові мережі», РНОКПП: НОМЕР_1 , яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.184 КУпАП,

УСТАНОВИЛА:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 30.09.2024 о 02:04 ОСОБА_1 , знаходячись за адресою: АДРЕСА_1 , виконувала свої батьківські обов'язки щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , чим порушила вимоги ч.2 ст.150 СК України. Унаслідок чого неповнолітній син знаходився 30.09.2024 на вулиці у комендантську годину, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнала, зазначила, що вжила заходів для контролю за поведінкою сина. У вчиненому щиро розкаялась.

Вирішуючи питання про наявність підстав для притягнення до адміністративної відповідальності, виходжу з наступного.

Частина 1 статті 9 КУпАП передбачає, що адміністративним порушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, тощо, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, частиною 3 статті 184 КУпАП передбачено відповідальність за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.

Об'єктивна сторона правопорушення виражається у вчиненні неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом.

Однак, як вбачається з дослідженого протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів ОСОБА_1 ухилилась від виконання батьківських обов'язків щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , який 30.09.2024 у стані алкогольного сп'яніння перебував на вулиці в комендантську годину. При цьому, матеріали не містять відомостей щодо вчинення неповнолітнім ОСОБА_2 якого-небудь адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено КУпАП (зокрема, передбаченого ст. 178 КУпАП - розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або іншою нормою, яка передбачає відповідальність за порушення коменданської години).

За таких обставин посилання у протоколі про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 , щодо вчинення останньою правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.3 ст.184 КУпАП, є необґрунтованим.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, доходжу до висновку про те, що провадження у справі підлягає закриттю через відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 221, 247, 283-285, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.3 ст.184 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги, а також прокурором у порядку, передбаченому ч. 5 ст. 7, ч. 1 ст. 287 КУпАП.

Суддя: Ю.О. Пивоварова