Постанова від 30.09.2024 по справі 752/16764/24

Справа № 752/16764/24

Провадження №: 3/752/6710/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.09.2024 м. Київ

суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бушеленко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання у м. Києві матеріали адміністративної справи, що надійшли

відГолосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві

пропритягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП

відносноОСОБА_1 дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 місце проживання - АДРЕСА_1

за участі ОСОБА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

18.07.2024 уповноваженою особою Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 575627, в якому зафіксовано, що 08.07.2024 близько 23:50 за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, а саме: образливо чіплявся до громадянина ОСОБА_2 у дворі будинку. Дії було кваліфіковано за ст. 173 КУпАП

До зазначеного протоколу приєднано копію рапорта оперативного чергового Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві за 08.07.2024,письмові пояснення ОСОБА_1 від 18.07.2024 , копія паспорта ОСОБА_1 .

У ході розгляду справи 30.09.2024 ОСОБА_1 надав пояснення, за змістом яких встановлено, що в той день взагалі не мав наміру та не чіплявся до сусіда з сусіднього дому ОСОБА_2 , а, навпаки, громадянин ОСОБА_2 до нього чіплявся та провокував до конфлікту, зазначивши, що це відбулося вже не вперше. У ході конфлікту саме він ( ОСОБА_1 ) викликав поліцію, оскільки ОСОБА_2 відібрав у нього мобільний телефон. Коли прибули поліцейські чомусь на нього склали протокол про адміністративне правопорушення.

Розглядаючи зазначену справу, суд (суддя) зазначає наступне.

Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Адміністративним правопорушенням (проступком) ч. 1 ст. 9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 173 КУпАП установлено адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

У ч. 2 ст. 7 КУпАП передбачено, що провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Виходячи зі змісту ст. 7, 254, 279 КУпАП розгляд справ про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який і є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Уважно дослідивши наявні матеріали, заслухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, керуючись завданнями КУпАП за ст. 1, засадами забезпечення законності при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення за ст. 7, визначення адміністративного правопорушення (проступку) за ч. 1 ст. 9, завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення за ст. 247 цього Кодексу, суд (суддя) дійшов висновку про відсутність як події, так і складу адміністративного правопорушення, у зв'язку з яким 18.07.2024 складено відповідний протокол відносно ОСОБА_1 , адже вчинене ним за своєю суттю діяння, не охоплюється диспозицією ст. 173 КУпАП, не є таким, що посягає на громадських порядок і громадську безпеку, оскільки у ситуації, яка розглядається, мали місце взаємовідносини між двома громадянами особистого характеру. При цьому суд (суддя) враховує, що ОСОБА_1 не мав жодного умислу на порушення спокою сторонніх громадян, до поліції звернувся саме ОСОБА_1 , потребуючи припинення правопорушення, яке, на його думку, відбувалося щодо нього.

З аналізу приписів КУпАП слідує, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя повинен вжити всіх передбачених законодавством заходів для повного, всебічного й об'єктивного встановлення обставин, на підставі належних і достовірних доказів з'ясувати, чи мала місце подія та склад адміністративного правопорушення, зокрема, шляхом дослідження протоколу про адміністративне правопорушення, установити інші факти, що впливають на правильне вирішення справи.

Описані обставини, в сукупності з поясненнями ОСОБА_1 , визнаються судом (суддею) такими, що не підтверджують факт того, що особа, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, вчинила саме хуліганство, тобто протиправні дії, спрямовані на порушення громадського порядку .

Пунктом 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП унормовано, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене вище, провадження у справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст. 9, 23, 17, 173, 247, 268, 276, 277, 279, 280, 283-285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП закрити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.В. Бушеленко