22 листопада 2024 рокуЛьвівСправа № 140/2773/24 пров. № А/857/17645/24
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Обрізка І. М.
суддів -Судової-Хомюк Н. М.
Шинкар Т. І.
розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові звіт Головного управління Національної поліції у Волинській області про виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23 вересня 2024 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області, Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправним та скасування акту, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 (надалі - позивач) вернувся з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області, Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправним та скасування акту розслідування нещасного випадку форми Н-5* від 07.02.2024 та акту №10 про нещасний випадок невиробничого характеру форми НТ*; зобов'язання повторно провести службове розслідування по факту групового нещасного випадку, що мав місце 17.01.2015 та оформити його результати відповідно до вимог Порядку №1346 і скласти акт форми Н-5* та акт форми Н-1* про нещасний випадок (у тому числі поранення); зобов'язання подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення; винести окрему ухвалу суду щодо невиконання рішення судів у справі №140/5253/21 та №140/7000/22.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 27 червня 2024 позов задоволено частково: визнано протиправними та скасовано акти розслідування нещасного випадку форми Н-5* від 07.02.2024 та акту №10 про нещасний випадок невиробничого характеру форми НТ*; зобов'язано Ліквідаційну комісію УМВС України у Волинській області повторно провести службове розслідування по факту групового нещасного випадку, що мав місце 17.01.2015 та оформити його результати відповідно до вимог наказу МВС України від 27 грудня 2002 №1346 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах та підрозділах системи МВС України»; зобов'язано ГУ Національної поліції у Волинській області повторно провести службове розслідування по факту групового нещасного випадку, що мав місце 17.01.2015 та оформити його результати відповідно до вимог наказу МВС України від 27 грудня 2002 №1346 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах та підрозділах системи МВС України». В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23 вересня 2024 скасовано рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 червня 2024 в частині відмови у задоволенні позовних вимог у справі №140/2773/24 та прийнято в цій частині постанову, якою адміністративний позов задоволено частково: зобов'язано ГУ Нацполіції у Волинській області повторно провести службове розслідування по факту групового нещасного випадку, який стався із начальником ІТТ Володимир-Волинського МВ УМВС України у Волинській області, майором міліції ОСОБА_1 та оформити його результати відповідно до вимог «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України» затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 грудня 2002 №1346; зобов'язано ГУ Нацполіції у Волинській області скласти акт форми Н-5* та акт форми Н-1* про нещасний випадок, який стався із начальником ІТТ Володимир-Волинського МВ УМВС України у Волинській області, майором міліції ОСОБА_1 ; зобов'язати ГУ Нацполіції у Волинській області у місячний строк з дати набрання цією постановою законної сили подати звіту про її виконання. В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено. Врешті рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 червня 2024 залишено без змін.
ГУ Нацполіції у Волинській області подало звіт, у якому зазначило, що на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.09.2024 у справі №140/2773/24 Головним управлінням складено Акт розслідування нещасного випадку ( у тому числі поранення) форма Н-5* від 18.10.2024, Акт №14 про нещасний випадок ( у тому числі поранення) форма Н-1* від 18.10.2024 та Акт №15 про нещасний випадок ( у тому числі поранення), форма Н-1* від 18.10.2024, на підтвердження чого додано копії вказаних документів.
Вказаний звіт про виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.09.2024 надісланий ОСОБА_1 та вручений 12.11.2024, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Заперечень від ОСОБА_1 на поданий звіт на адресу суду не надходило.
Розглянувши вказаний звіт та матеріали справи, суд апеляційної інстанції враховує наступне.
Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
У рішенні від 30 червня 2009 №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз.1 пп.3.2 п.3, абз.2 п.4 мотивувальної частини).
Виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатись як невід'ємна частина «судового процесу» для цілей статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, положення якої разом із практикою Європейського суду з прав людини застосовуються судами як джерело права.
Згідно з положеннями частин першої та другої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати в установлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судом апеляційної інстанції з поданого звіту та доданих до звіту документів встановлено, що на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.09.2024 у справі №140/2773/24 Головним управлінням складено Акт розслідування нещасного випадку ( у тому числі поранення) форма Н-5* від 18.10.2024, Акт №14 про нещасний випадок ( у тому числі поранення) форма Н-1* від 18.10.2024 та Акт №15 про нещасний випадок ( у тому числі поранення), форма Н-1* від 18.10.2024, на підтвердження чого додано копії вказаних документів.
За таких обставин, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що в межах спірних правовідносин ГУ Нацполіції у Волинській області вчинено усі можливі і залежні від нього дії, спрямовані на своєчасне і належне виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.09.2024 у справі №140/2773/24, а тому звіт ГУ Нацполіції у Волинській області слід прийняти.
Підстави для застосування заходів, передбачених частиною 2 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
Керуючись статтями 241, 243, 382 КАС України, суд,
Прийняти звіт Головного управління Національної поліції у Волинській області про виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23 вересня 2024 року у справі №140/2773/24.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
Суддя-доповідач І. М. Обрізко
судді Н. М. Судова-Хомюк
Т. І. Шинкар