Постанова від 21.11.2024 по справі 300/3548/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2024 рокуЛьвівСправа № 300/3548/24 пров. № А/857/19691/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді: Матковської З. М.,

суддів: Гінди О. М., Ніколіна В. В.

розглянувши у порядку письмового провадження у м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03 липня 2024 року у справі №300/3548/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дії та бездіяльності протиправними (головуючий суддя першої інстанції Главач І. А., місце ухвалення м. Івано-Франківськ, дата складання повного тексту 03.07.2024), -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області, в якому просив:

- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до ст. 37 Закону України «Про державну службу» на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 360/02-23 від 23.08.2023, виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області, викладеній в листах від 15.03.2024 та 25.03.2024;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 , пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» з врахуванням правової оцінки наданої Івано-Франківським окружним адміністративним судом в рішенні від 17.11.2023 по справі № 300/7152/23 на підставі Довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 23.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області з дня подачі першої заяви від 15.02.2024.

Позовні вимоги мотивував тим, що з 30.08.2023 на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.11.2023 по справі №300/7152/23, ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, зарахувавши до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» періоди перебування на посаді в органах місцевого самоврядування з 05.07.2001 по 22.04.2002 та з 23.04.2002 по 03.12.2020, а також період проходження військової служби з 12.05.1979 по 05.05.1981 та з 30.08.2023 відповідачам переведено ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», при цьому не враховано дані довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області.

Це стало підставою звернення позивача до відповідача із заявами від 15.02.2024 та від 29.02.2024 про призначення пенсії державного службовця на виконання рішення суду від 17.11.2023 справа №300/7152/23, виходячи із заробітної плати згідно довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 360/02-23 від 28.08.2023.

Однак, листом від 15.03.2024 відповідач відмовив позивачу в перерахунку пенсії державного службовця мотивуючи вказану відмову відсутністю підстав для урахування вказаної довідки, оскільки таке зобов'язання рішенням суду не покладено. Крім того, листом від 20.03.2024 продубльовано зміст ухвали суду від 16.02.2024 справа №300/7152/23 про відмову у прийнятті додаткового судового рішення, таким чином обґрунтовуючи виконання рішення суду від 17.11.2023 справа №300/4152/23 в повному обсязі. Позивач зазначає, що подана довідка повинні враховуватись для обчислення пенсії, так як за формою та змістом відповідають вимогам форми довідки, затвердженої Постановою Правління ПФУ №1-3 від 17.01.2017, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та містять усі необхідні складові заробітної плати державного службовця.

Вважаючи таку відмову протиправною та безпідставною, оскільки його право на призначення такої пенсії підтверджується належними доказами, позивач звернувся до суду.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03 липня 2024 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено повністю.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до ст. 37 Закону України «Про державну службу» на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023, виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» з врахуванням правової оцінки наданої Івано-Франківським окружним адміністративним судом в рішенні від 17.11.2023 по справі № 300/7152/23 на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області з дня подачі першої заяви від 15.02.2024.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 1 211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 (двадцять) коп.

Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, представником ГУ ПФУ в Івано-Франківській області подано апеляційну скаргу. Представник відповідача посилається на те, що вирішуючи справу суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального права та неповно з'ясував обставини справи, що є підставою для скасування судового рішення. Зокрема, звертає увагу на ту обставину, що відповідно до записів трудової книжки ОСОБА_1 станом на 01.05.2016 року (дата набрання Закону № 889-VIII) державну службу не проходив, а працював на посаді в органі місцевого самоврядування, яка не належить до відповідних категорій посад державних службовців. На думку представника відповідача, довідка про складові заробітної плати позивача має бути станом на травень 2016 року. Тому законних підстав для врахування при переведенні позивача на пенсію державного службовця за віком довідки № 360/02-23 від 28.08.2023 року в пенсійного органу немає. Представник відповідача просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

У відзові на апеляційну скаргу позивач, посилаючись на те, що будь-які порушення норм Закону з боку суду першої інстанції відсутні, просить апеляційну скаргу представника відповідача залишити без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03 липня 2024 року у справі № 300/3548/24 залишити без змін.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі: подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Відповідно до частини першої статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Заслухавши суддю - доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга представника ГУ ПФУ в Івано-Франківській області не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як установлено судом першої інстанції, на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.11.2023 по справі № 300/7152/23 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, зараховано позивачу до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» періоди перебування на посаді в органах місцевого самоврядування з 05.07.2001 по 22.04.2002 та з 23.04.2002 по 03.12.2020, а також період проходження військової служби з 12.05.1979 по 05.05.1981 та з 30.08.2023, та переведено ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 30.08.2023.

Разом із тим, при переведенні позивача на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не враховано довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.02.202 справа № 300/7152/23 у задоволенні заяви ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення по справі № 300/7152/20 відмовлено, при цьому роз'яснено:

«Таким чином, суд констатує, що в даному випадку здійснено розгляд адміністративної справи № 300/7152/23 у відповідності до вимог частини 2 статті 9 КАС України, тобто у межах позовних вимог. При цьому, обов'язку вказувати в рішенні про його виконання, а саме, в частині перерахунку пенсії в зв'язку із здійсненням переходу на інший вид пенсії на підставі довідки № 360/02-23 від 23.08.2023, як про це зазначає позивач, у суду не було. Таке прохання позивача, викладене в поданій заяві (щодо врахування довідки № 360/02-23 від 23.08.2023), не є окремою позовною вимогою. Отже, можна дійти висновку, що при винесенні судом рішення від 17.11.2023 по справі № 300/7152/23, суд вирішив усі позовні вимоги, а також визначив для відповідача спосіб виконання судового рішення шляхом зобов'язання вчинити певні дії».

Як установлено судом в ході розгляду справи, ОСОБА_1 15.02.2024 звернувся до відповідача із заявою, в якій просив: при виконанні рішення суду від 17.11.2023 справа №300/7152/23, призначити пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу», виходячи із заробітної плати згідно довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області. До якої долучив, зокрема, копію довідки № 360/02-23 від 28.08.2023.

Позивач повторно звернувся до пенсійного органу із заявою від 29.02.2024, долучивши, зокрема, оригінал довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області.

Відповідач листом від 06.03.2024 направив позивач у повідомлення про виконання судового рішення в добровільному порядку, в якому повідомив, що на виконання рішення суду від 17.11.2023 справа № 300/7152/23 позивачу здійснено перерахунок пенсії з 30.08.2023 відповідно до ста. 37 Закону України «Про державну службу». Після проведеного перерахунку розмір пенсії позивача становить: з 30.08.2023 - 2093,00 грн та з 01.03.2024 - 2361,00 грн.

Не отримавши відповіді за вищенаведені заяви, позивач втретє звернувся до пенсійного органу із заявою від 26.03.2024.

Листом від 15.03.2024 відповідач відмовив позивачу в перерахунку пенсії державного службовця мотивуючи вказану відмову відсутністю підстав для урахування довідки від 28.08.2023 № 360/02-23, оскільки таке зобов'язання рішенням суду не покладено. Також звернув увагу, що довідка від 23.08.2023 в матеріалах пенсійної справи відсутня (натомість від 28.08.2023).

Листом від 25.03.2024 продублював позивачу зміст ухвали суду від 16.02.2024 у справі № 300/7152/23 про відмову в ухваленні додаткового судового рішення щодо перерахунку пенсії на підставі довідки від 28.08.2023 № 360/02-23.

Вважаючи такі дії відповідача протиправною бездіяльністю, позивач звернувся до суду.

Як видно зі змісту судового рішення, вирішуючи спірні правовідносини, суд першої інстанції керувався таким.

Відповідно до положень статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними (частини перша і друга даної статті).

Крім того, правилами частини третьої статті 46 Конституції України передбачено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Пенсійне забезпечення державних службовців до 01.05.2016 було врегульоване Законом України «Про державну службу» від 16.12.93 №3723-XII (далі Закон №3723).

Натомість з 01.05.2016 набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 за № 889-VIII (далі Закон №889-VIII). Пенсійне забезпечення державних службовців регулюється статтею 90 та пунктами 10-12 Прикінцевих положень Закону №889-VIII.

Згідно з частиною першою статті 90 Закону №889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до пунктів 10-12 Прикінцевих положень Закону України «Про державну службу» №889-VIII: державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців; перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України; для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно частини першої статті 37 Закону №3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі, стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Як установлено судом і не заперечується відповідачам, на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.11.2023 по справі № 300/7152/23 позивача переведено з пенсії за віком призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу».

Позивач набув право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII на підставі пунктів 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII.

Разом із тим, виконуючи судове рішення, відповідач не врахував змісту довідки від 28.08.2023 №360/02-23 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років).

Положеннями частини першої статті 37 Закону № 3723-XII визначено, що особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, пенсія згідно Закону України «Про державну службу» призначається у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Отже, для визначення розміру пенсії згідно Закону України «Про державну службу» необхідно встановити розмір заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, від якого, в свою чергу, визначається розмір пенсії, що становить 60 відсотків від розміру такої заробітної плати.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі Порядок №622).

Так, пунктом 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб визначено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно з пунктом 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб визначено форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Так, відповідно до пунктів 2, 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу», пунктів 9, 10 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року №280, та пункту 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року №622, правління Пенсійного фонду України постановою від 17.01.2017 №1-3 затвердило форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VIII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу».

Як видно зі змісту судового рішення, вирішуючи питання спору, суд установив, що 28.08.2023 Білоберізькою сільською радою видано довідку за №360/02-23 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років).

Дослідивши зміст довідки, суд дійшов мотивованого висновку про те, що довідка відповідає формі довідки, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3. Факт долучення вказаної довідки до заяви позивача про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» не заперечується відповідачем.

Суд першої інстанції указав, що всі відображені в довідці від 28.08.2023 №360/02-23, види оплати праці, - є складовими частинами заробітної плати позивача, з якої сплачені внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а тому така довідка повинна бути врахована при розрахунку розміру пенсії позивача як державного службовця.

Такий висновок суду узгоджується з положеннями пункту 1 частини першої статті 41 Закону № 1058-IV, відповідно до якої до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Суд наголосив, що в спірному випадку пенсія позивачу на підставі Закону України «Про державну службу» з 30.08.2023 призначена вперше, а тому пенсійний орган при призначенні такої пенсії повинен враховувати і подану заяву, і додані до неї документи.

Аналізуючи зміст позовних вимог, суд звернув увагу, на ту обставину, що на момент звернення 30.08.2023 позивач мав більше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до посад державних службовців, однак не працював на посадах державної служби, тому він мав право відповідно до Порядку № 622 на призначення пенсії з заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При цьому, суд наголосив, що наявність або відсутність 20-ти річного стажу на державній службі станом на 01 травня 2016 року враховується лише для вирішення питання щодо наявності права на призначення пенсії державного службовця, тоді як позивачу пенсія призначена, і спору щодо цього між сторонами немає.

Ця обставина спростовує твердження відповідача про те, що дані спірної довідки не можуть бути враховані для обчислення розміру пенсії, оскільки містять відомості про оклад службовця органу місцевого самоврядування.

Такі твердження є необґрунтованими, оскільки позивач довів, що працював на посадах, які відносяться до посад державної служби, що підтверджується рішеннями Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.11.2023 у справі №300/7152/23, яке набрало законної сили.

Давши оцінку дослідженим обставинам у сукупності із зібраними доказами, з метою ефективного захисту порушеного права позивача, суд першої інстанції вирішив, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

При цьому належним способом захисту прав позивача в цій справі, суд визначив: визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до ст. 37 Закону України «Про державну службу» на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023, виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області; зобов'язати ГУ ПФУ в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 , пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» з врахуванням правової оцінки наданої Івано-Франківським окружним адміністративним судом в рішенні від 17.11.2023 по справі №300/7152/23 на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області з дня подачі першої заяви від 15.02.2024.

Такі висновки суду відповідають встановленим обставинам справи та дослідженим матеріалам.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Доводи апеляційної скарги представника відповідача про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права є непереконливими.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.

Будь-яких інших підстав для зміни чи скасування судового рішення, які передбачено вимогами статей 315 - 319 КАС України в апеляційній скарзі представником відповідача не наведено.

Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до ст. 139 КАС України, судові витрати перерозподілу не підлягають.

Керуючись статтями 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області - залишити без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03 липня 2024 року у справі №300/3548/24 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Головуючий суддя З. М. Матковська

судді О. М. Гінда

В. В. Ніколін