22.11.2024
Справа № 331/6824/24
Провадження № 1-кс/331/2378/2024
22 листопада 2024 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого в ОВС 1-го відділення слідчого відділу УСБУ в Запорізькій області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене із прокурором який здійснює процесуальне керівництво ОСОБА_4 , про арешт майна по кримінальному провадженню № 22023080000000368 від 28.02.2023 р. за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України,
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим із прокурором, який здійснює процесуальне керівництво, про арешт майна по кримінальному провадженню № 22023080000000368 від 28.02.2023 р. за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України
В обґрунтування клопотання зазначено наступне.
Слідчим відділом УСБУ в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22023080000000368 від 28.02.2023 за підозрою ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України.
Органом досудового розслідування встановлено, що всупереч вказаним нормам президент російської федерації володимир путін та інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф, діючи також всупереч вимогам
п.п. 1,2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, та віддали відповідні накази на вторгнення підрозділів зс рф на територію України з метою її незаконного збройного захоплення та подальшої військової окупації.
Так, президент російської федерації 22 лютого 2022 року направив до ради федерації звернення про використання збройних сил російської федерації за межами російської федерації, яке було задоволено.
Приблизно о 5 годині 00 хвилин 24 лютого 2022 року президент російської федерації оголосив про рішення розпочати повномасштабну військову агресію проти України та віддав відповідний наказ підрозділам збройних сил рф про вторгнення на територію суверенної України.
З метою відсічі військовій агресії рф 24.02.2022 Указами Президента України у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин
24 лютого 2022 року, який неодноразово продовжено відповідними Указами Президента України затверджених Верховною радою України, зокрема 05 години 30 хвилин 10 листопада 2024 року строком на 90 діб.
24.02.2022, на виконання вищевказаних наказів, військовослужбовці зс рф, та інші представники держави-агресора рф, шляхом збройної агресії із застосуванням зброї, військової техніки та артилерії, з нанесенням ракетних та авіаційно-бомбових ударів по військовій та цивільній інфраструктурі, незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Донецькій, Запорізькій, Житомирській, Київській, Луганській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, та здійснили збройний напад на державні органи влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти військової та цивільної інфраструктури, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення, після чого здійснили військову окупацію частини території України, в тому числі і АДРЕСА_1 , територія якого була фактично захоплена та окупована 04.03.2022.
Так, відповідно до положень ч. 1 ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»
від 15.04.2014 (в редакції від 07.05.2022, далі за текстом - Закон №1207-VII), тимчасово окупована російською федерацією територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Тимчасова окупація російською федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав.
Тимчасово окупованою територією, відповідно до п. 7 ч. 1 ст.1-1 Закону №1207-VII, є частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.
Починаючи з 04.03.2022 територія Енергодарської міської територіальної громади Василівського району Запорізької області і на час повідомлення про підозру є тимчасово окупованою територією представниками збройних формувань держави-агресора рф та включено до переліку територій відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».
Після остаточної військової окупації території АДРЕСА_1 , представниками зф держави-агресора рф фактично було узурповано всі владні повноваження на тимчасово окупованій ними території громади шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, встановлення інституту військових комендатур, запровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності громади, фактичної ліквідації приватної власності, свободи слова, пересування та волевиявлення, а також шляхом повсякденного залякування населення, застосування фізичного і психологічного впливу до окремих категорій суспільства та верств населення, в тому числі шляхом незаконного позбавлення волі діючих представників органів державної влади України та місцевого самоврядування, які відмовлялися співпрацювати з окупаційною владою.
Разом з тим, у період починаючи з 04.03.2022 по 27.03.2022, представниками зф держави-агресора рф всупереч порядку установленого Конституцією України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншим діючим нормативно-правовим актам, за підтримки місцевих колаборантів та інших лояльних до держави-агресора верств місцевого населення, цілеспрямовано було створено військову окупаційну адміністрацію у м. Енергодар Запорізької області - т.зв. «громадську раду самоорганізації міста Енергодар», мовою оригіналу «общественный совет самоорганизации города Энергодар», який 06.04.2022 на загальних зборах членів вказаного незаконного органу був змінений на «Адміністрацію міста Енергодар» (мовою оригіналу «администрация города Энергодар») та в подальшому на військово-цивільну адміністрацію м. Енергодар (мовою оригіналу военно-гражданская администрация города Энергодар), з метою подальшого утримання адміністративно-політичного контролю на захопленій військовим шляхом території, встановлення тотального контролю та реалізації всіх узурпованих владних повноважень діючої Енергодарської міської ради Запорізької області та її виконавчого комітету, які не припинили своєї діяльності відповідно до вимог чинного законодавства України та під керівництвом законно обраного голови ОСОБА_6 продовжили свою діяльність в евакуації.
Відповідно до положень п. 6 ч.1 ст.1-1 Закону № 1207-VII, окупаційна адміністрація російської федерації, це сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.
В той же час, не пізніше червня громадянин України ОСОБА_5 , знаходячись у
м. Енергодар, Запорізької області, діючи умисно, з метою підтримання окупаційної влади, встановленої збройними формуваннями державою-агресора російською федерацією, добровільно прийняв пропозицію від невстановлених під час досудового розслідування осіб, із числа представників збройних формувань держави-агресора російської федерації та від особи, яка на той час виконувала обов'язки голови або виконуючого обов'язки голови окупаційного органу влади - військово-цивільної адміністрації м. Енергодар (мовою оригіналу - военно-гражданской администрации города Энергодар), та зайняв посаду пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій - заступника голови адміністрації з питань управління житлово-комунальними господарством (мовою оригіналу - заместитель главы администрации по вопросам управления жилищно - комунальным хозяйством) у незаконно створеному окупаційному органі влади держави агресора російської федерації - військово-цивільній адміністрації м. Енергодар.
Крім того, ОСОБА_5 , добровільно перебуваючи на займаній посаді та виконуючи покладені на нього представниками збройних формувань держави-агресора російської федерації організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, приблизно у період з жовтня по грудень 2022 року (більш точна дата органом досудового розслідування не встановлено) здійснював повноваження голови військово-цивільної адміністрації м. Енергодар.
Зокрема, у вказаний період часу, ОСОБА_5 приймав рішення щодо розподілення грошових коштів військово-цивільної адміністрації м. Енергодар, формування на подачі списків виплат заробітних плат особам, які зайняли посади в окупаційному органі влади, підписання та подачі платіжних відомостей, за результатами нарахування заробітної плати, здійснював загальне керівництво та організацію роботи працівників незаконно утвореного органу влади, також надавав всіляку допомогу окупантам у встановленні та підтриманні їх незаконної влади на тимчасово окупованій території м. Енергодар.
14.02.2023 громадянина ОСОБА_5 обґрунтовано повідомлено про підозру в тому, що останній не пізніше червня (більш точна дата органом досудового розслідування не встановлено) 2022 року, перебуваючи у м. Енергодар, Запорізької області, яке з 02.03.2022 є тимчасово окупованою територією представників збройних формувань держави-агресора російської федерації, діючи умисно, достовірно усвідомлюючи та передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, добровільно прийняв пропозицію від невстановлених під час досудового розслідування осіб, із числа представників збройних формувань держави-агресора російської федерації та від особи, яка на той час виконувала обов'язки голови або виконуючого обов'язки голови окупаційного органу влади - військово-цивільної адміністрації м. Енергодар (мовою оригіналу - военно-гражданской администрации города Энергодар), створеного на тимчасово окупованій території міста, та добровільно зайняв посаду у незаконному органі влади - військово-цивільній адміністрації м. Енергодар, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно господарських функцій - заступника голови адміністрації з питань управління житлово-комунальними господарством (мовою оригіналу - заместитель главы администрации по вопросам управления жилищно - комунальным хозяйством) створеного на тимчасово окупованій території м. Енергодар.
Крім того, починаючи з жовтня по грудень 2022 року (більш точна дата органом досудового розслідування не встановлені) ОСОБА_5 виконував обов'язки голови військово-цивільної адміністрації м. Енергодар (исполняющий обязанности главы военно-гражданской администрации города Энергодар).
Враховуючи викладене, 14.02.2023 громадянина ОСОБА_5 обґрунтовано повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України.
Відповідно до вимог ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Так, згідно п.3 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
Відповідно до ч.11 ст.170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Водночас, санкцією ч.5 ст.111-1 КК України, за якою ОСОБА_5 повідомлено про підозру, передбачено додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.
Таким чином, з урахуванням санкції ч.5 ст.111-1 КК України, орган досудового розслідування відповідно до п.3 ч.1 ст.170 КПК України повинен вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні з метою його конфіскації.
Зокрема, досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта, встановлено, що у власності підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 наявне наступне нерухоме майно:
-земельна ділянка загальною площею 0.6189 га., із кадастровим номером 2322484600:01:008:0354;
-квартира, загальною площею 38.5 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
Крім того встановлено, що у власності підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 наявне рухоме майне, а саме транспортні засоби:
-автомобіль марки «MITSUBISHI» модель «PAJERO» д.н.з. НОМЕР_1 номер кузову VIN НОМЕР_2 ;
-автомобіль марки «ИЖ» модель «2717» д.н.з. НОМЕР_3 номер кузову
VIN НОМЕР_4 .
Наразі в органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що наявні ризики відчуження вищевказаного нерухомого майна, що належать підозрюваному ОСОБА_5 з метою унеможливлення застосування до нього заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна та подальшої його конфіскації, орган досудового розслідування вважає за доцільне здійснити розгляд цього клопотання без повідомлення про це підозрюваного та сторону захисту, з метою запобігання настанню негативних наслідків для кримінального провадження.
Враховуючи цей факт, керуючись ч.2 ст. 172 КПК України «клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна», прошу провести розгляд клопотання без виклику підозрюваного ОСОБА_5 , та його захисника.
Слідчий просить накласти арешт шляхом заборони відчуження, користування та розпорядження, на рухоме та нерухоме майно, яке належить на праві власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на:
-земельну ділянку загальною площею 0.6189 га., із кадастровим номером 2322484600:01:008:0354;
-квартиру, загальною площею 38.5 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
-автомобіль марки «MITSUBISHI» модель «PAJERO» д.н.з. НОМЕР_1 номер кузову VIN НОМЕР_2 ;
-автомобіль марки «ИЖ» модель «2717» д.н.з. НОМЕР_3 номер кузову
VIN НОМЕР_4 .
Слідчий у судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином, причини неявки не відомі.
Слідчий суддя вивчивши матеріали справи, вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності володільця майна та слідчого.
Вивчивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступного.
Слідчим відділом УСБУ в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22023080000000368 від 28.02.2023 р. за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що група громадян України використовуючи підконтрольні підприємства, вчиняє умисні дії, спрямовані на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора - т.зв. «военно-гражданской администрации Запорожской области» з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки її рішень та дій, направлених на формування та встановлення незаконної окупаційної влади на тимчасово окупованій території Запорізької області, створення її незаконних державних органів влади у сільськогосподарській сфері, зокрема т.зв. «Государственное унитарное предприятие «Государственный зерновой оператор».
що в період з 02.03.2022 р. по 27.03.2022 р., представниками зс держави-агресора рф всупереч порядку, встановленого Конституцією України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших діючих нормативно-правових актів, за підтримки місцевих колаборантів та інших лояльних до держави-агресора верств місцевого населення, цілеспрямовано було створено військову окупаційну адміністрацію у м.Енергодар Запорізької області - т.зв. «громадську раду самоорганізації міста Енергодар», мовою оригіналу «общественный совет самоорганизации города Энергодар», який 06.04.2022 р. на загальних зборах членів вказаного незаконного органу був змінений на «Адміністрацію міста Енергодар» (мовою оригіналу «администрация города Энергодар») та в подальшому на військово-цивільну адміністрацію м.Енергодар (мовою оригіналу «военно-гражданская администрация города Энергодар»), з метою подальшого утримання адміністративно-політичного контролю на захопленій військовим шляхом території, встановлення тотального контролю та реалізації всіх узурпованих владних повноважень діючої Енергодарської міської ради Запорізької області та її виконавчого комітету, які не припинили своєї діяльності відповідно до вимог чинного законодавства України та під керівництвом законно обраного голови ОСОБА_6 продовжили свою діяльність в евакуації.
Відповідно до положень п.6 ч.1 ст.1-1 Закону № 1207-VII, окупаційна адміністрація російської федерації, це сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.
У той же час, не пізніше червня, громадянин України ОСОБА_7 , знаходячись у м.Енергодар, Запорізької області, діючи умисно, з метою підтримання окупаційної влади, встановленої збройними формуваннями дєржави-агресора російської федерації, добровільно прийняв пропозицію від невстановлених під час досудового розслідування осіб із числа представників збройних формувань держави-агресора російської федерації та від особи, яка на той час виконувала обов'язки голови або виконуючого обов'язки голови окупаційного органу влади - військово-цивільної адміністрації м.Енергодар (мовою оригіналу - «военно-гражданской администрации города Энергодар»), та зайняв посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій - заступника голови адміністрації з питань управління житлово-комунальними господарством (мовою оригіналу - «заместитель главы администрации по вопросам управления жилищно-комунальным хозяйством») у незаконно створеному окупаційному органі влади держави агресора російської федерації - військово-цивільній адміністрації м.Енергодар.
Крім того, ОСОБА_7 добровільно, перебуваючи на займаній посаді та виконуючи покладені на нього представниками збройних формувань держави-агресора російської федерації організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, приблизно у період з жовтня по грудень 2022 року (більш точна дата органом досудового розслідування не встановлена) здійснював повноваження голови військово-цивільної адміністрації м.Енергодар.
Зокрема, у вказаний період часу, ОСОБА_5 приймав рішення щодо розподілення грошових коштів військово-цивільної адміністрації м.Енергодар, формування та подачі списків виплат заробітних плат особам, які зайняли посади в окупаційному органі влади, підписання та подачі платіжних відомостей, за результатами нарахування заробітної плати, здійснював загальне керівництво та організацію роботи працівників незаконно утвореного органу влади, також надавав всіляку допомогу окупантам у встановленні та підтриманні їх незаконної влади на тимчасово окупованій території м.Енергодар.
Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта, встановлено, що у власності підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 наявне наступне нерухоме майно:
-земельна ділянка загальною площею 0.6189 га., із кадастровим номером 2322484600:01:008:0354;
-квартира, загальною площею 38.5 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
Крім того встановлено, що у власності підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 наявне рухоме майне, а саме транспортні засоби:
-автомобіль марки «MITSUBISHI» модель «PAJERO» д.н.з. НОМЕР_1 номер кузову VIN НОМЕР_2 ;
-автомобіль марки «ИЖ» модель «2717» д.н.з. НОМЕР_3 номер кузову
VIN НОМЕР_4 .
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Так, згідно п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
Згідно з п. 7 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відтак, санкцією ч.5 ст. 111-1 КК України, за якою ОСОБА_5 повідомлений про підозру, передбачено додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.
Таким чином, з урахуванням санкції ч.5 ст.111-1 КК України, орган досудового розслідування відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 170 КПК України повинен вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні з метою його конфіскації.
У цей час незастосування заборони або обмеження в користуванні, розпорядженні наведеним вище майном підозрюваного може призвести до: їх перереєстрації на інших фізичних або юридичних осіб, а отже неможливості забезпечити їх спеціальної конфіскації та конфіскації майна як виду покарання, тобто спричинення істотної шкоди інтересам держави.
Враховуючи вищенаведені обставини, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.170-173 КПК України, слідчий суддя
Клопотання слідчого задовольнити.
Накласти арешт шляхом заборони відчуження, користування та розпорядження, на рухоме та нерухоме майно, яке належить на праві власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на:
-земельну ділянку загальною площею 0.6189 га, із кадастровим номером 2322484600:01:008:0354;
-квартиру, загальною площею 38.5 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
-автомобіль марки «MITSUBISHI» модель «PAJERO» д.н.з. НОМЕР_1 номер кузову VIN НОМЕР_2 ;
-автомобіль марки «ИЖ» модель «2717» д.н.з. НОМЕР_3 номер кузову
VIN НОМЕР_4 .
Виконання ухвали доручити співробітникам УСБУ в Запорізькій області.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1