Постанова від 07.11.2024 по справі 705/4109/24

Справа №705/4109/24

3/705/2106/24 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.11.2024 м.Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко Олена Іванівна, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , заступника директора з економічних питань КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «УМАНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 21/0012/2024пр від 28.06.2024 при здійсненні з 29.03.2024 по 20.06.2024 ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «УМАНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ» за період з 01.01.2021 по 31.12.2023, що підпорядковується Уманській міській раді та знаходиться за адресою: вул. Шевченка, 50, м. Умань, Черкаська область, 20300, виявлено придбання товарів без проведення процедури закупівлі, а саме: згідно з договором від 28.10.2022 № 24-10-01 з ТОВ «М-7 ТРЕЙД», що укладений без проведення процедури закупівлі, придбано КОМУНАЛЬНИМ НЕКОМЕРЦІЙНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «УМАНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ» талонів на дизельне пальне в обсягах 3000 л ( ID: UA-2022-10-28-002044-а) на загальну вартість 165 000 грн, що є порушенням абз. 5 пп. 2 п. 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, за що передбачена відповідальність за ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.

У судові засідання, призначені на 10.10.2024 та 21.10.2024, ОСОБА_1 не з'явилася, подала заяви, в яких просила відкласти розгляд справи у зв'язку з її хворобою. До заяв долучені копії медичних висновків з електронної системи охорони здоров'я.

У судовому засіданні 07.11.2024 ОСОБА_1 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнала повністю.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суддя дійшов такого висновку.

Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Стаття 251 КУпАП встановлює, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідальність за частиною 3 статті 164-14 КУпАП настає за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є заступником директора з економічних питань КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «УМАНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ», яка згідно з Наказом № 178 від 30.12.2021 КНП «УЦМЛ УМР» визнана уповноваженою особою відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель, спрощених закупівель, COVID закупівель, закупівель без використання електронної системи закупівель товарів, робіт та послуг.

Лікарнею в електронній системі закупівель оприлюднено інформацію про укладений договір від 28.10.2022 № 24-10-01 з ТОВ «М-7 ТРЕЙД» на загальну вартість 165 000 грн, предметом якого є придбання талонів на дизельне пальне в обсягах 3000 л

Вищезазначена закупівля паливних талонів по договору від 28.10.2022 № 24-10-01 відбулася без проведення процедури закупівлі/використання електронного каталогу, що є порушенням вимог пункту 5 Особливостей № 1178.

Відповідно до норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України віл 25.12.2015 № 922-VІІІ (в редакції Закону № 2526-ІХ віл.16.08.2022) постановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.

Згідно із вимогами пункту 5 Особливостей № 1178 забороняється придбання замовниками товарів, робіт і послуг до/без проведення процедури закупівлі відкриті торги/використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару), визначеної цими особливостями та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедури закупівлі відкриті торги/використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару), визначеної цими особливостями (крім випадків, передбачених пунктами 9 і 13 цих особливостей).

Відповідно до вимог п. 10 Особливостей № 1178 Замовники зобов'язані здійснювати закупівлю товарів, вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями.

Виявлені порушення зафіксовані у акті № 152104-24/10 від 26.06.2024 ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «УМАНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ», за період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2023 року.

Обставини вчинення правопорушення підтверджуються матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 21/0012/2024пр від 28.06.2024, який засвідчує факт вчинення неправомірних дій та є одним із джерел доказів, актом № 152104-24/10 від 26.06.2024; наказом № 178 від 30.12.2021 КНП «УЦМЛ УМР» та іншими матеріалами справи.

Беручи до уваги встановлені обставини справи, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 164-14 КУпАП.

Наявні в матеріалах справи докази суд вважає належними, допустимими та такими, що відповідають вимогам статті 251 КУпАП.

Разом з тим, згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого частинами третьою - шостою статті 164-14 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Таким чином, з 28 жовтня 2022 року пройшло більше ніж два роки, а отже, строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 164-14 КУпАП закінчився.

Беручи до уваги, що зібрані докази у справі надають можливість суду повно встановити обставини справи, а зібрані докази не викликають будь-яких суперечностей, доходжу висновку про доведеність наявності вини в діях ОСОБА_1 , разом з цим вважаю за необхідне провадження у справі стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст.164-14 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст. 38 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 221, 268, 280, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 164-14 КУпАП щодо ОСОБА_1 у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Уманський міськрайонний суд Черкаської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя О.І.Єщенко