Номер провадження 3/754/5922/24
Справа №754/15967/24
Іменем України
20 листопада 2024 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Тарасенко Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Деснянського УП ГУНП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої та зареєстрованої в АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 582386 від 30 жовтня 2024 року, ОСОБА_1 30 жовтня 2024 року близько 20 год. 30 хв. за адресою: АДРЕСА_1 ухилялась від виконання батьківських обов'язків відносно доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме перебувала у стані алкогольного сп'яніння з малолітньою дитиною, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 184 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 582478 від 30 жовтня 2024 року, ОСОБА_1 30 жовтня 2024 року близько 20 год. 30 хв. за адресою: АДРЕСА_1 ухилялась від виконання батьківських обов'язків відносно малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме перебувала у стані алкогольного сп'яніння в присутності дитини, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 184 КУпАП.
Особа, що притягається до адміністративної відповідальності, в судове засідання не з'явилась, про час, день та місце розгляду справи повідомлялась належним чином.
В судовому засіданні адвокат Данілов С.В. просив закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення, невідповідністю протоколу вимогам ст. 256 КУпАП, порушенням права на захист особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
Суд, вислухавши доводи захисника, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходить до наступного висновку.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд перевіряє правильність складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протоколи про адміністративне правопорушення цим вимогам закону не відповідають.
Так, згідно протоколів про адміністративне правопорушення до адміністративної відповідальності притягається ОСОБА_1 , при цьому в матеріалах справи наявні роздруківки додатку "Дія" щодо особи з анкетними данимиОСОБА_4 .
Крім того, ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачено відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Викладена в протоколах суть адміністративного правопорушення не відповідає диспозиції ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Так, в протоколах про адміністративне правопорушення не зазначено, в чому саме полягало неналежне виконання ОСОБА_1 обов'язків по догляду за своїми дітьми, таких як забезпечення необхідних умов життя, навчання та його виховання.
Суд не може самостійно встановлювати склад адміністративного правопорушення та обставини його вчинення, та розглядає справу лише в межах складу адміністративного правопорушення, який зазначений в протоколі.
Суд також звертає увагу на те, що до протоколів про адміністративне правопорушення уповноваженою особою долучено лише рапорт інспектора СЮП Деснянського УП ГУНП у м. Києві Майстренко А. від 30 жовтня 2024 року.
В матеріалах справи відсутні пояснення особи, що притягається до відповідальності, свідків події, сусідів, особи, яка виявила правопорушення та звернулась до органів поліції, інших даних, які б містили в собі докази вчинення ОСОБА_1 правопорушення.
Викладене позбавляє суд можливості всебічно і повно з'ясувати обставини вчинення адміністративного правопорушення, дати їм належну оцінку та прийняти законне і обґрунтоване рішення, тому справа підлягає поверненню для доопрацювання та належного оформлення, під час якого необхідно врахувати наведене.
Керуючись ст. ст. 256, 268, 277, 278 КУпАП, -
Справу про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП повернути до Деснянського УП ГУНП у м. Києві для доопрацювання та належного оформлення протоколів про адміністративне правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя