Справа № 569/20566/24
20 листопада 2024 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Яковлєв Д.В., з участю прокурора Набухотного С.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженки м. Здолбунів Рівненської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , непрацюючої, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_2 , будучи секретарем судового засідання Рівненського окружного адміністративного суду, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», як державний службовець, являючись суб?єктом на яку поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно наказу по Рівненському окружному адміністративному суду «Про переведення ОСОБА_3 » від 14.02.2022 № 38-К, ОСОБА_3 призначено на посаду секретаря судового засідання. Узяти до уваги, що ОСОБА_3 присвоєно 9 ранг державного службовця категорії «В».
Згідно наказу по Рівненському окружному адміністративному суду «Про зміну прізвища ОСОБА_3 » від 09.12.2022 № 400-К, в облікових документах суду прізвище « ОСОБА_3 секретаря судового засідання змінено на ОСОБА_4 у зв?язку з одруженням.
Згідно наказу по Рівненському окружному адміністративному суду «Про звільнення ОСОБА_1 » від 07.03.2024 № 72-К, ОСОБА_1 звільнено з посади секретаря судового засідання з 15.03.2024 за угодою сторін.
Пунктом 9 частини 1 статті 8 Закону України «Про державну службу» (основні обов?язки державного службовця) зобов?язано державних службовців додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб?єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пункту 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» опублікований в офіційному виданні Верховної Ради України «Голос України» 11.10.2023 та набрав чинності 12.10.2023.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік та 2023 рік в термін не пізніше 31 січня 2024 року.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік о 19:26 год. 05.03.2024 року та «виправлену» декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік о 20:40 год. 05.03.2024 року та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік о 15:49 год. 12.04.2024 року.
Матеріалами проведеної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік та за 2023 рік несвоєчасно без поважних причин.
Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП, суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік та за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Місцем вчинення правопорушення є місце роботи ОСОБА_1 (як суб'єкта декларування) - Рівненський окружний адміністративний суд за адресою: вул. 16-го Липня, 87, м. Рівне.
Час вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 19:26 год. 05.03.2024, коли ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подала до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, 15:49 год. 12.04.2024, коли ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подала до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала.
Прокурор Набухотний С.В. просив суд визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у розмірі передбаченому санкцією цієї статті.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Суд вважає за доцільне об'єднати справи № 569/20566/24 та № 569/20571/24 присвоївши їм спільний № 569/20566/24 та розглянути їх в одному провадженні, оскільки відносно ОСОБА_1 складені окремі протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Диспозицією ч. 1 ст.172-6 КУпАП України. передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 , будучи секретарем судового засідання Рівненського окружного адміністративного суду, згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб?єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пункту 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів
України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік та 2023 рік в термін не пізніше 31 січня 2024 року.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік о 19:26 год. 05.03.2024 року та «виправлену» декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік о 20:40 год. 05.03.2024 року та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік о 15:49 год. 12.04.2024 року.
В ході розгляду справи, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 та 2023 рік, несвоєчасно без поважних причин.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, за вищевказаних обставин, пов'язаних з корупцією передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, які відповідно до ст. 251 КУпАП є доказами у справі про адміністративне правопорушення, зокрема протоколом № 379 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 22.10.2024, протоколом № 380 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 22.10.2024, витягами з сайту НАЗК; декларацією поданою ОСОБА_1 05.03.2024; декларацією поданою ОСОБА_1 12.04.2024, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.
Враховуючи викладене, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, суд вважає необхідним притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення в межах санкції цієї статті, що відповідає вимогам ст. 23 КУпАП, та є достатнім і необхідним для виховання особи, запобігання новим проступкам.
У відповідності до ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з порушника судовий збір.
На підставі ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, керуючись ст. 33, 36, 283, 284 КУпАП, суд,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. судового збору.
Реквізити для оплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у Рівн. Обл./ Рівнен.міс.тг/22030101. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 38012494. Рахунок отримувача: UA458999980313191206000017527. Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду Д.В. Яковлєв