Постанова від 20.11.2024 по справі 341/1245/24

Єдиний унікальний номер 341/1245/24

Номер провадження 3/341/357/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2024 року місто Галич

Галицький районний суд Івано-Франківської області в особі судді Гаполяка Т.В., з участю секретаря судового засідання Зельманович М.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП щодо,

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване та фактичне місце проживання якого за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи особою, який керує транспортним засобом відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, при наступних обставинах.

ОСОБА_1 12 червня 2024 року о 01 год. 43 хв. по вулиці Святого Миколая, 1 в місті Галичі Івано-Франківської області керував автомобілем марки Hyundai Accent, д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю із ротової порожнини, нестійка хода, тремтіння пальців рук). Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився.

ОСОБА_1 порушив пункт 2.5 Правил дорожнього руху та допустив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 вину заперечив. Заперечуючи вину покликався на те, що вночі уже 12 червня 2024 року повертався від товариша, якого змушений був відвести додому, враховуючи стан його здоров'я після поранення. Були ознаки гіпертонічного кризу. Прийняв 2 таблетки для пониження тиску. В стані алкогольного сп'яніння не перебував. Був зупинений працівниками поліції. Мало місце зрив нервової системи. При документуванні виявленого, працівниками поліції зумисно допущена бездіяльність, зокрема не вручено йому копію протоколу про адміністративне правопорушення. Зміст протоколу йому не був відомий. Відтак, ним невідкладно не вжиті заходу щодо збирання доказів на спростування зазначеного в протоколі. Просив закрити провадження у справі з підстав відсутності складу адміністративного правопорушення.

Приймаючи рішення у даній справі, суд враховує наступне.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів. До учасників дорожнього руху належать, зокрема, водії…

Учасники дорожнього руху зобов'язані, зокрема, знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативно-правових актів з питань безпеки дорожнього руху.

Тобто, ОСОБА_1 , будучи особою, який керує транспортним засобом - водієм, який також наділений правом керування транспортним засобом зобов'язаний знати і неухильно дотримувати вимог Правил дорожнього руху.

Відповідно до пункту 2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до частин 2-4 статті 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП полягає, зокрема, у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного … сп'яніння …

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, а саме відмові особи, який керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння доводиться наступними доказами, зокрема:

- показаннями ОСОБА_1 в частині керування транспортним засобом вночі 12 червня 2024 року та зупинки автомобіля поліцейськими;

- відеосюжетом з камер поліцейських, за змістом якого, поліцейськими зупинено автомобіль марки Hyundai Accent, д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 Дійсно, наявна така ознака у поведінці ОСОБА_1 , як нестійка хода. Неодноразово запропоновано ОСОБА_1 пройти медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння як з використанням технічних засобів так і в медичному закладі. ОСОБА_1 відмовився від проходження такого, наполягав на розмові з начальником відділення поліції, слідування у відділення поліції;

- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, за змістом якого ОСОБА_1 від проходження зазначеного огляду відмовився;

- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за змістом якого ОСОБА_1 від проходження зазначеного огляду відмовився;

- змістом постанови серії ЕНА №2371025 від 12 червня 2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 126 КУпАП по факту керування транспортним засобом 12 червня 2024 року о 01 год. 43 хв. по вулиці Святого Миколая, 1 в місті Галичі Івано-Франківської області за відсутності посвідчення водія, реєстраційних документів на автомобіль.

Оцінюючи здобуті у справі та досліджені в судовому засіданні докази, суд визнає їх належними та допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов'язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування, зібрані у порядку, встановленому КУпАП.

Зазначені докази є узгодженими між собою та іншими доказами у справі та сумніву у своїй належності та допустимості не викликають.

Суд вважає, що під час складення протоколу інспектором дотримано вимоги статті 256 КУпАП, такий протокол складено уповноваженою особою, його форма та зміст повністю відповідають законодавству.

Копія протоколу при складенні такого ОСОБА_1 не вручена. По суті працівником поліції не вчинено активних дій спрямованих на вручення такого, зокрема пропозиції отримати копію протоколу, обмежившись первинно вимогою засвідчити підписом отримання копії протоколу. Однак, про складення даного протоколу ОСОБА_1 було відомо, що стверджується змістом відеосюжету. ОСОБА_1 отримано копії матеріалів справи у суді.

Підстав для закриття провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП суд не вбачає.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення визначене санкцією частини 1 статті 130 КУпАП.

Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, до спеціального фонду Державного бюджету України підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн. 60 коп.

Керуючись статтями 33, 36, 283, 284 КУпАП, суд-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП та обрати йому адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору в дохід держави.

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Повний текст постанови складений в термін до 08 год. 30 хв. 21 листопада 2024 року.

СуддяТарас ГАПОЛЯК