Ухвала від 18.11.2024 по справі 280/10568/24

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

18 листопада 2024 року Справа № 280/10568/24 № провадження м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Стрельнікова Н.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (далі - відповідач), про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Згідно з частиною 1 статті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

З матеріалів позовної заяви встановлено, що зареєстрованим місцем проживання позивача є: АДРЕСА_1 , а місцезнаходження відповідача суб'єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві є: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16.

На підтвердження зазначеного в позовній заяві фактичного місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 позивачем надано до суду копію паспорту ОСОБА_2 , як зазначає позивач брата, який зареєстрований за вказаною адресою.

Разом з тим, необхідно звернути увагу, що положення частини 1 статті 25 КАС України не передбачають можливість визначення територіальної підсудності справи за місцем фактичного проживання позивача, оскільки єдиною підставою для такого визначення є виключно зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування, знаходження) позивача.

До позовної заяви не надано доказів того, що місце проживання позивача за адресою: АДРЕСА_2 , є зареєстрованим у встановленому законом порядку.

На підставі Указу Президента України “Про утворення місцевих адміністративних судів, затвердження їх мережі» від 16.11.2004 №1417/2004 в системі адміністративних судів України утворено місцеві адміністративні суди, зокрема, Окружний адміністративний суд міста Києва. Додатком №1 до зазначеного Указу визначено, що територією, на яку поширюються повноваження Окружного адміністративного суду міста Києва, є м. Київ.

Водночас, відповідно до Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» Окружний адміністративний суд міста Києва припинив здійснення правосуддя з 15.12.2022.

Згідно з п.2 розділу II Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Відтак, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі даної справи на розгляд Київського окружного адміністративного суду.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи, що зареєстроване у встановленому порядку місце проживання/місцезнаходження всіх учасників справи знаходиться у м. Київ, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі даної справи за правилами територіальної підсудності до Київського окружного адміністративного суду.

Відповідно до ч. 6 та ч. 8 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Керуючись статтями 25, 29, 30, 248, 256 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу №280/10568/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,- передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду (01133, місто Київ, бульвар Лесі Українки, будинок 26) за встановленими правилами територіальної юрисдикції (підсудності).

Копію даної ухвали надіслати позивачу (представнику позивача).

Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Стрельнікова