Справа № 461/6774/24
Провадження № 1-кс/461/7179/24
20.11.2024 року м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 про продовження строку дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, покладених на підозрюваного:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Заріччя, Надвірнянського району Івано - Франківської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024140000000034 від 06.02.2024 за підозрою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України, -
Прокурор першого відділу процесуального керівництва Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури Львівської обласної прокуратури ОСОБА_7 звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить продовжити застосування щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області, громадянина України, зареєстрованого у АДРЕСА_1 , проживаючого у АДРЕСА_2 , (визначених ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 26.06.2024 та продовжених ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 18.10.2024) в межах строку досудового розслідування терміном, а саме до 22.11.2024:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також усіма працівниками Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
В обґрунтування внесеного клопотання покликається на те, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024140000000034 від 06.02.2024 за підозрою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.
26.06.2024, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Заріччя, Надвірнянського району Івано - Франківської області, громадянину України, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 368 КК України.
02 липня 2024 року, слідчим суддею Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_10 відносно підозрюваного ОСОБА_4 , обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 242 240 гривень, яка 03.07.2024 була внесена заставодавцем на відповідний рахунок.
Крім цього, на підозрюваного ОСОБА_4 відповідно до ухвали слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_10 , у випадку внесення застави, встановлено наступні обов'язки строком на два місяці з моменту внесення такої:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також усіма працівниками Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
20.08.2024 року слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова винесено ухвалу про продовження строку дії обов'язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України до 20.10.2024.
18.10.2024 року слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова винесено ухвалу про продовження строку дії обов'язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України до 26.11.2024
З огляду на необхідність забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 , покладених на нього процесуальних обов'язків, а також на наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 3, 4, 5 ч.1 ст. 177 КПК України, а саме запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на учасників кримінального провадження у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вбачається необхідність у продовженні покладених на підозрюваного ОСОБА_4 процесуальних обов'язків, доцільно продовжити строк застосування покладених на підозрюваного ОСОБА_4 процесуальних обов'язків
Таким чином, враховуючи наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 -ч. 3 ст. 368 КК України, а також наявність вищенаведених ризиків, з метою забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 своїх обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на учасників кримінального провадження у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, доцільно продовжити строк застосування покладених на підозрюваного ОСОБА_4 процесуальних обов'язків, з метою запобігання вищенаведеним ризикам.
Прокурор зазначає, що строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_4 обов'язків закінчується 26.11.2024, однак по даному кримінальному провадженню завершити досудове розслідування у зазначений термін не представляється можливим, оскільки на даний час у кримінальному провадженні необхідно провести ряд слідчих процесуальних дій та проведення ряду судових експертиз.
Результати вищевказаних процесуальних дій (висновків експертиз), мають вагоме значення для судового розгляду, оскільки будуть використані як доказ на підтвердження обґрунтованості підозри у вчиненні даних кримінальних правопорушень, а долучити вказані висновки до матеріалів кримінального провадження в двомісячний строк не виявляється можливим через їх об'ємність та завантаженість експертних установ.
Крім того, у кримінальному провадженні необхідно провести ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій, зокрема:
-перевірка в межах кримінального провадження інших фактів, які можуть свідчити про вчинення ОСОБА_5 чи ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, пов'язаних з отриманням службовою особою неправомірної вигоди. Крім цього перевіряється причетність до вчинення вказаного кримінального правопорушення інших осіб;
-перевірка в межах кримінального провадження інших фактів, які можуть свідчити про вчинення ОСОБА_5 чи ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, пов'язаних з отриманням службовою особою неправомірної вигоди. Крім цього перевіряється причетність до вчинення вказаного кримінального правопорушення інших осіб;
-перевірка в межах кримінального провадження інших фактів, які можуть свідчити про вчинення ОСОБА_5 , ОСОБА_6 чи ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, пов'язаних з отриманням службовою особою неправомірної вигоди. Крім цього перевіряється причетність до вчинення вказаного кримінального правопорушення інших осіб;
-долучення до матеріалів кримінального провадження розсекречених протоколів, клопотань та доручень про проведення негласних слідчих (розшукових) дій;
-отримання висновку судової експертизи відео-, звукозапису проведення якої доручено експертам Івано - Франківського НДЕКЦ МВС України;
-проведення усіх необхідних слідчих дій за участі підозрюваного та свідків в межах даного кримінального провадження, зокрема допитів, одночасних допитів та інших слідчих і процесуальних дій;
-встановлення інших причетних до вчинення кримінального правопорушення осіб, вирішення питання щодо повідомлення їм про підозру;
-з врахуванням відомостей отриманих в ході проведення слідчих (розшукових) дій здійснити остаточну правову кваліфікацію кримінального правопорушення, скласти остаточне повідомлення про підозру та вручити таке повідомлення;
-скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.
В результаті проведення вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, будуть отримані додаткові докази, які можуть бути використані під час судового розгляду кримінального провадження для встановлення об'єктивної істини у справі.
Зважаючи на викладене, прокурор вважає, що ризики, передбачені ст.177 КПК України, не змінились, підстав для зміни чи скасування запобіжного заходу, немає, а тому просить клопотання задовольнити.
До судового засідання прокурор подав клопотання, в якому просить проводити розгляд клопотання без його участі, зазначив, що клопотання підтримує та просить задовольнити.
Підозрюваний ОСОБА_4 до судового засідання подав заяву, в якій просить проводити розгляд клопотання у його відсутності та за відсутності його захисника, проти задоволення клопотання прокурора не заперечує.
На підставі ч.4 ст.107 КПК України, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024140000000034 від 06.02.2024 за підозрою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.
Так, у точно не встановлений час, але після 26.09.2023, у ОСОБА_5 , як начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, виник злочинний умисел, спрямований на систематичне одержання неправомірної вигоди від громадян - боржників за закінчення виконавчих проваджень без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави, зняття арештів з майна і банківських рахунків боржників у виконавчих провадженнях, що перебували у провадженні підпорядкованих відділів державних виконавчих служб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Для реалізації вказаного злочинного умислу, ОСОБА_5 залучив також інших, на цей час невстановлених службових осіб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, спільно з котрими розробив механізм одержання неправомірної вигоди від боржників у виконавчих провадженнях в розрахунку від 70 до 75 % від загальної суми заборгованості за виконавчим провадженням.
У разі надання неправомірної вигоди, відповідно до злочинного плану, виконавче провадження підлягало закінченню на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», тобто фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, після чого знімались арешти з майна і банківських рахунків боржників, проте фактичної сплати необхідних платежів на користь держави не надходило.
Водночас ОСОБА_5 , будучи начальником Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, не бажаючи бути викритим у своїй злочинній діяльності, у точно не встановленому місці та часі, але не пізніше грудня 2023 року, залучив до своєї протиправної діяльності ОСОБА_4 , який мав виконувати роль щодо безпосереднього підшуковування фізичних осіб - божників у виконавчих провадженнях та висловлювання їм незаконних пропозицій щодо надання неправомірної вимоги начальнику Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України ОСОБА_5 за закінчення виконавчих проваджень без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арештів з майна і банківських рахунків боржників, а також безпосереднього одержання неправомірної вигоди для ОСОБА_5 .
Так, щодо громадянина України ОСОБА_8 . 10.11.2023 Калуським відділом державної виконавчої служби (надалі - ДВС) у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 73283475 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., витрат виконавчого провадження у розмірі 220 грн., а загалом на суму45 100 грн.
У кінці листопада 2023 року ОСОБА_8 звернувся до ОСОБА_4 з питань отримання консультацій щодо можливих законних шляхів закінчення виконавчого провадження, на що ОСОБА_4 повідомив, що надасть йому усю необхідну інформацію згодом.
В подальшому, у грудні 2023 року, точна дата досудовим розслідуванням не встановлена, у точно не встановленому місці, ОСОБА_4 повідомив начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України ОСОБА_5 про факт звернення ОСОБА_8 з питань закінчення виконавчого провадження.
ОСОБА_5 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на незаконне збагачення, діючи на виконання попередньо розробленого із іншими, на цей час невстановленими службовими особами Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, злочинного механізму одержання неправомірної вигоди, повідомив ОСОБА_4 , котрий на цей час вже був залучений ОСОБА_5 як пособник у вчиненні кримінального правопорушення та обізнаний із його злочинним умислом, про можливість закінчення виконавчого провадження щодо ОСОБА_8 на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», а також зняття арештів з майна і банківських рахунків останнього за умови надання ОСОБА_8 для ОСОБА_5 через ОСОБА_4 неправомірної вигоди в сумі 32 000 грн. за закінчення виконавчого провадження № 73283475 від 10.11.2023.
В подальшому ОСОБА_4 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, умисно, у кінці грудня 2023 року, точна дата досудовим розслідуванням не встановлена, висловив ОСОБА_8 пропозицію надання неправомірної вигоди для службової особи керівного складу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у розмірі 32 000 грн. за закінчення виконавчого провадження № 73283475 від 10.11.2023 щодо стягнення з ОСОБА_8 на користь держави штрафу, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 45 100 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
При цьому ОСОБА_4 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , з метою приховування факту участі останнього у злочинному механізмі одержання неправомірної вигоди, умисно не повідомив ОСОБА_8 , що неправомірна вигода призначається саме ОСОБА_5 , а у завуальованій формі повідомив про надання такої неправомірної вигоди для службової особи керівного складу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, з метою створення у ОСОБА_8 стійкого переконання про беззаперечний авторитет такої службової особи перед підпорядкованими працівниками та відповідно безумовного виконання ними будь-яких його вказівок.
Через деякий час, ОСОБА_8 погодився на вказану пропозицію, однак усвідомлюючи протиправний характер дій ОСОБА_4 та інших службових осіб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, з метою викриття їх злочинної діяльності, звернувся із відповідною заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їхнім контролем.
В подальшому, а саме 27.02.2024 близько 14.15 год. під час попередньо обумовленої зустрічі між ОСОБА_8 та ОСОБА_4 поблизу кафе «Оце так суші та Піца», що за адресою: АДРЕСА_3 , ОСОБА_4 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, підтвердив ОСОБА_8 , що у разі надання неправомірної вигоди у розмірі 32 000 грн., виконавче провадження № 73283475 від 10.11.2023 щодо стягнення з ОСОБА_8 на користь держави штрафу, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 45 100 грн., буде закінчено без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави, а також буде знято арешт з майна і банківських рахунків боржника.
В подальшому, на виконання вказівки ОСОБА_4 яку він висловив в ході телефонної розмови, ОСОБА_8 19.03.2024 о 15.49 год. за допомогою мобільного додатку «Viber», надіслав ОСОБА_4 на мобільний телефон дані щодо виконавчого провадження № 73283475 та знімок екрану мобільного телефону з додатку «Дія» з індивідуальним податковим номером НОМЕР_1 . В свою чергу ОСОБА_4 о 15.49 год. цього ж дня переслав отриману від ОСОБА_8 інформацію за допомогою мобільного додатка «Viber» на мобільний телефон ОСОБА_5 , а саме дані боржника - « ОСОБА_8 » та знімок екрану мобільного телефону з додатку «Дія» з індивідуальним податковим номером НОМЕР_1 .
Цього ж дня, 19.03.2024 близько 18.30 год. ОСОБА_4 зустрівся із ОСОБА_5 поблизу під'їзду корпусу № 3 буд. АДРЕСА_3 , в ході чого ОСОБА_5 підтвердив можливість закриття виконавчого провадження за умови надання неправомірної вигоди відповідно до попередньо досягнутих домовленостей.
Після цього, 20.03.2024 о 16.04 год., ОСОБА_4 діючи як пособник ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, під час зустрічі із ОСОБА_8 у автомобілі останнього марки «BMW», р.н. НОМЕР_2 , котрий знаходився поблизу фітнес-студії « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що у АДРЕСА_3 , одержав для ОСОБА_5 та інших, на цей час невстановлених службових осіб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, від ОСОБА_8 неправомірну вигоду у розмірі 32 000 грн. за закінчення виконавчого провадження № 73283475 від 10.11.2023 щодо стягнення з ОСОБА_8 на користь держави штрафу, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 45 100 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Окрім цього, в ході тієї ж розмови, після одержання ОСОБА_4 від ОСОБА_8 неправомірної вигоди у розмірі 32 000 грн., ОСОБА_4 , діючи на виконання спільного злочинного умислу із ОСОБА_5 , повідомив ОСОБА_8 про необхідність додаткового надання ще 1 000 грн. як неправомірної вигоди в подальшому.
Отримавши неправомірну вигоду, цього ж дня, о 19.29 год., перебуваючи на першому поверсі під'їзду будинку АДРЕСА_4 , ОСОБА_4 передав, а ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, одержав для себе та інших, на цей час невстановлених службових осіб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, неправомірну вигоду у розмірі 32 000 грн. від ОСОБА_8 за закінчення виконавчого провадження № 73283475 від 10.11.2023 щодо стягнення з ОСОБА_8 на користь держави штрафу, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 45 100 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
В подальшому, у точно невстановлений час та місці, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та інші, на цей час невстановлені службові особи Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, розділили предмет неправомірної вигоди - грошові кошти у розмірі 32 000 грн. та розпорядились ними на власний розсуд.
Наступного дня, 21.03.2024 державним виконавцем Калуського відділу ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України винесено постанову про закінчення виконавчого провадження № 73283475 від 10.11.2023 щодо ОСОБА_8 на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39, ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку з сплатою на користь держави штрафу, витрат виконавчого провадження, виконавчого збору на загальну суму 45100 грн., та припинено чинність арешту майна боржника і скасовано інші заходи примусового виконання рішень, без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави.
Цього ж дня, о 16.33 год. ОСОБА_4 зателефонував на мобільний телефон ОСОБА_8 та повідомив, що виконавче провадження щодо останнього закінчено відповідно до попередньо досягнутих домовленостей.
Крім того, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, за наступних обставин.
Відповідно до наказу Міністерства юстиції України № 5397/5 від 02.12.2022 ОСОБА_6 з 06.12.2022 переведено на посаду начальника Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільських областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України зі збереженням 4 рангу державного службовця в межах категорії «Б» посад державної служби.
Відповідно до вимог «Положення про Міністерство юстиції України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 228 від 02.07.2014, Міністерство юстиції України (Мін'юст) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Мін'юст є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, державну політику з питань банкрутства, у сфері нотаріату, організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) (далі - виконання рішень).
Крім того, п.п. 23 п. 3, п.п. 8321, 8328 п. 4, п.п. 32 п. 5 «Положенням про Міністерство юстиції України» передбачено, що Мін'юст, відповідно до покладених на нього завдань, здійснює забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері організації примусового виконання рішень; організовує, контролює та здійснює примусове виконання рішень у випадках, передбачених законом; забезпечує контроль за роботою структурних підрозділів територіальних органів Мін'юсту, що забезпечують здійснення повноважень у сфері примусового виконання рішень; організовує та контролює роботу державних виконавців, вживає заходів щодо її поліпшення, здійснює керівництво та проводить перевірку діяльності структурних підрозділів територіальних органів Мін'юсту, що забезпечують здійснення повноважень у сфері організації примусового виконання рішень.
Відповідно до Положення про міжрегіональні управління Міністерства юстиції України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 1707/5 від 23.06.2011, міжрегіональні управління Міністерства юстиції України підпорядковуються Мін'юсту та є його територіальними органами. Основними завданнями міжрегіонального управління є, зокрема, забезпечення реалізації державної політики у сферах організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).
Відповідно до п.п. 4.14, 4.15 п. 4 «Положення про міжрегіональні управління Міністерства юстиції України», міжрегіональне управління організовує через структурний підрозділ, що забезпечує реалізацію повноважень у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до законів України; контролює через структурний підрозділ, що забезпечує реалізацію повноважень у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), здійснення примусового виконання рішень у випадках, передбачених законом, відповідним відділом примусового виконання рішень та відділами державної виконавчої служби міжрегіонального управління.
Статтею 1 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» передбачено, що примусове виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) покладається на органи державної виконавчої служби та у визначених Законом України «Про виконавче провадження» випадках - на приватних виконавців.
Згідно із ст. 6 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», систему органів примусового виконання рішень становлять Міністерство юстиції України та органи державної виконавчої служби, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.
Відповідно до наказів Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України № 338/4 від 29.12.2022 «Про затвердження Розподілу обов'язків та повноважень між начальником Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та його заступниками» та № 840/4 від 26.09.2023 «Про внесення змін до Розподілу обов'язків та повноважень між начальником Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та його заступниками», начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України ОСОБА_5 :
1) очолює Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (далі - Міжрегіональне управління), здійснює керівництво його діяльністю і підвідомчими органами та установами юстиції, представляє Міжрегіональне управління у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами, організаціями та несе персональну відповідальність за організацію та результати діяльності Міжрегіонального управління перед Міністром юстиції України;
2) організовує роботу Міжрегіонального управління, підвідомчих органів і установ юстиції на виконання завдань, покладених на Міністерство юстиції України, його територіальні органи;
3) за поданням начальника Управління забезпечення примусового виконання рішень визначає територіальну юрисдикцію відділів державної виконавчої служби Міжрегіонального управління;
5) вносить на розгляд Міністра юстиції України пропозиції щодо формування та реалізації державної політики у відповідних сферах;
6) забезпечує виконання Міжрегіональним управлінням Конституції та законів України, указів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства юстиції України та доручень Міністра юстиції України, розпоряджень голови відповідної місцевої державної адміністрації;
7) звітує перед Міністром юстиції України щодо виконання покладених на Міжрегіональне управління завдань та планів роботи;
8) вносить Міністру юстиції України на затвердження проект структури Міжрегіонального управління у строки, встановлені дорученням Міністра юстиції України;
9) затверджує положення про структурні підрозділи і посадові інструкції працівників Міжрегіонального управління;
21) забезпечує здійснення контролю у Міжрегіональному управлінні та підвідомчих органах і установах юстиції за дотриманням актів законодавства з питань боротьби з корупцією і злочинністю та забезпечує їх неухильне виконання;
22) забезпечує в межах повноважень проведення заходів щодо запобігання корупції та здійснення аналізу стану дотримання антикорупційного законодавства, тощо.
Начальники Управлінь забезпечення примусового виконання рішень Міжрегіонального управління є підзвітні за організацію та результати діяльності даних управлінь начальнику Міжрегіонального управління.
Згідно п.п. 1, 2, 3, 10 Положення про Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, затвердженого наказом № 313/4 від 27.12.2022 начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції:
- Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції є територіальним органом державної виконавчої служби, входить до системи органів Міністерства юстиції України як структурний підрозділ Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та є підзвітним і підконтрольним Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України;
- Управління у своїй діяльності керується в тому числі наказами Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції;
- основними завданнями Управління є: реалізація державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб); організація, контроль та здійснення примусового виконання рішень у випадках, передбачених законом;
- начальник Управління очолює Управління, здійснює керівництво його діяльністю та підзвітний начальнику відповідного міжрегіонального управління юстиції за організацію та результати діяльності Управління.
Відповідно до п.п. 1, 3, 4, 5 посадової інструкції начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, затвердженого Державним секретарем Міністерства 21.09.2022 до основних посадових обов'язків ОСОБА_5 входить:
- здійснення керівництва діяльністю міжрегіонального управління, підвідомчих органів та установ юстиції;
- організація роботи міжрегіонального управління, підвідомчих органів і установ на виконання завдань, покладених на Мін'юст, його територіальні органи, щодо забезпечення реалізації державної політики у сферах організації примусового, виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб);
- затвердження положень про структурні підрозділи міжрегіонального управління, розподіл обов'язків між своїми заступниками;
- здійснення контролю за дотриманням виконавської та службової дисципліни в міжрегіональному управлінні, підвідомчих органах та установах юстиції, тощо.
Відповідно до п.п. 1-4 посадової інструкції начальника Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, затвердженої начальником Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції 17.10.2022, безпосереднім керівником ОСОБА_6 є начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_5 , та до основних посадових обов'язків ОСОБА_6 входить:
- здійснення керівництва діяльністю Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Міжрегіонального управління (далі - Управління);
- здійснення контролю за виконанням покладених на управління, відділу примусового виконання рішень, інші структурні підрозділи Управління, відділи державної виконавчої служби в Івано-Франківській та Тернопільській областях (далі - Відділи) завдань і здійснення ними своїх повноважень відповідно до законодавства;
- забезпечення виконання Управлінням, Відділами Конституції та законів України, указів Президента України, постанов Верховної Ради, забезпечення реалізації державної політики у сферах організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, доручень Прем'єр-міністра України, наказів Міністерства юстиції України, доручень Міністра юстиції України, його заступників, директора Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, наказів Міжрегіонального управління;
- організація роботи Управління, Відділів з виконання завдань, покладених на Міжрегіональне управління, з питань реалізації державної політики у сфері примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).
Таким чином, ОСОБА_6 , займаючи посаду начальника Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, здійснює безпосереднє керівництво та контроль за діяльністю підпорядкованих структурних підрозділів управління, є особою, яка має беззаперечний авторитет серед його працівників та завдяки своєму службовому становище може вживати заходів до вчинення будь-якої дії чи бездіяльності іншими підлеглими службовими особами Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.
Разом з цим, відповідно до підпункту «в», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_6 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Згідно з ст. 22 вказаного Закону, особам, зазначеним ч. 1 ст. 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Відповідно до ст. ст. 23, 24 Закону України «Про запобігання корупції», особам, зазначеним у пунктах 1, 2 частини першої ст. 3 вказаного Закону, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов'язані невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.
Згідно із Приміткою 1 до ст. 364 КК України, службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Відповідно до Примітки 1 ст. 368 КК України, неправомірною вигодою в значному розмірі вважається вигода, що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Згідно Примітки 2 ст. 368 КК України, службовими особами, які займають відповідальне становище, у статтях 368, 368-5, 369 та 382 цього Кодексу є особи, зазначені у пункті 1 примітки до статті 364 цього Кодексу, посади яких згідно із статтею 6 Закону України «Про державну службу» належать до категорії «Б», судді, прокурори, слідчі і дізнавачі, а також інші, крім зазначених у пункті 3 примітки до цієї статті, керівники і заступники керівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів та одиниць.
Таким чином, ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді начальника Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та відповідно до Примітки 1 ст. 364 КК України, а також Примітки 2 ст. 368 КК України є службовою особою, яка займає відповідальне становище.
У абз. 6, 7, 8, п. 3 розділу І Інструкції з організації примусового виконання рішень затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 512/5 від 02.04.2012 встановлено, що органами державної виконавчої служби є управління забезпечення примусового виконання рішень міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України (далі - управління забезпечення примусового виконання рішень); відділи примусового виконання рішень управлінь забезпечення примусового виконання рішень; відділи державної виконавчої служби міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України (далі - відділи державної виконавчої служби).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Пунктом 9 частини 1 статті 39 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
Згідно із ч. 1 ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі закінчення виконавчого провадження арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв'язку із закінченням виконавчого провадження.
Проте, у порушення вказаних вище вимог чинного законодавства
ОСОБА_6 , будучи начальником Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби, з метою особистого збагачення вчинив кримінальне правопорушення при наступних обставинах.
Так, у точно не встановлений час, але після 26.09.2023, у ОСОБА_5 , як начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, виник злочинний умисел, спрямований на систематичне одержання неправомірної вигоди від громадян - боржників за закінчення виконавчих проваджень без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави, зняття арештів з майна і банківських рахунків боржників у виконавчих провадженнях, що перебували у провадженні підпорядкованих відділів державних виконавчих служб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Для реалізації вказаного злочинного умислу, ОСОБА_5 у точно не встановлений час та місці, але не пізніше 08.05.2024 залучив начальника управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_6 та інших, на цей час невстановлених службових осіб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, спільно з котрими розробив механізм одержання неправомірної вигоди від боржників у виконавчих провадженнях в розрахунку від 70 до 75 % від загальної суми заборгованості за виконавчим провадженням.
У разі надання неправомірної вигоди, відповідно до злочинного плану, виконавче провадження підлягало закінченню на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», тобто фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, після чого знімались арешти з майна і банківських рахунків боржників, проте фактичної сплати необхідних платежів на користь держави не надходило.
Водночас ОСОБА_5 , будучи начальником Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, не бажаючи бути викритим у своїй злочинній діяльності, у точно не встановленому місці та часі, але не пізніше грудня 2023 року, залучив до своєї протиправної діяльності ОСОБА_4 , який мав виконувати роль щодо безпосереднього підшуковування фізичних осіб - божників у виконавчих провадженнях та висловлювання їм незаконних пропозицій щодо надання неправомірної вимоги начальнику Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України ОСОБА_5 за закінчення виконавчих проваджень без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арештів з майна і банківських рахунків боржників, а також безпосереднього одержання неправомірної вигоди для ОСОБА_5 .
ОСОБА_6 , будучи начальником Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, реалізовуючи злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди від громадян - боржників у виконавчих провадженнях, що перебували у провадженні підпорядкованих відділів державних виконавчих служб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, за попередньою змовою з начальником Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_5 та іншими на цей час невстановленими службовими особами Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та за пособництва ОСОБА_4 , діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби, з метою особистого збагачення, вчинив кримінальне правопорушення за наступних обставин.
Так, щодо громадянина України ОСОБА_9 :
- 24.05.2022 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 69077366 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 680 грн., виконавчого збору у розмірі 68 грн., а загалом на суму 748 грн.;
- 26.10.2022 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 70170563 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., а загалом на суму 44 880 грн.;
- 21.02.2023 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 71087974 за фактом стягнення на користь держави судового збору в розмірі 496,20 грн., а також виконавчого збору 49,62 грн., а загалом на суму 545,82 грн.;
- 21.02.2023 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 71098871 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 34 000 грн., виконавчого збору у розмірі 3 400 грн., а загалом на суму 37 400 грн.;
- 27.02.2023 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 71142578 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., а загалом на суму 44 880 грн.;
- 08.03.2023 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 71224249 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., а загалом на суму 44 880 грн.;
- 08.03.2023 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 71223937 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., а загалом на суму 44 880 грн.;
- 21.03.2023 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 71344042 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., а загалом на суму 44 880 грн.;
- 21.03.2023 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 71351307 за фактом стягнення на користь держави судового збору в розмірі 536,8 грн., а також виконавчого збору 53,68 грн., а загалом на суму 590,48 грн.;
- 21.03.2023 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 71348760 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 3 400 грн., виконавчого збору у розмірі 340 грн., а загалом на суму 3 740 грн.;
- 20.06.2023 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 69109358 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 17 000 грн., виконавчого збору у розмірі 1 700 грн., а загалом на суму 18 700 грн.;
- 20.06.2023 Рожнятівським відділом ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження № 69110429 за фактом стягнення на користь держави судового збору в розмірі 496,20 грн., а також виконавчого збору 49,62 грн., а загалом на суму 545,82 грн.
Загалом у Рожнятівському відділі ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України щодо ОСОБА_9 перебувало виконавчих проваджень за фактом стягнення до державного бюджету грошових коштів на загальну суму 289 430 грн.
У квітні 2024 року ОСОБА_9 звернувся до ОСОБА_4 з питань отримання консультацій щодо можливих законних шляхів закінчення виконавчого провадження, на що ОСОБА_4 повідомив, що надасть йому усю необхідну інформацію згодом.
В подальшому, у другій половині квітня 2024 року, точна дата досудовим розслідуванням не встановлена, у точно не встановленому місці, ОСОБА_4 повідомив начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України ОСОБА_5 про факт звернення ОСОБА_9 з питань закінчення виконавчих проваджень.
ОСОБА_5 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на незаконне збагачення, діючи на виконання попередньо розробленого із начальником управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_6 та іншими, на цей час невстановленими службовими особами Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, злочинного механізму одержання неправомірної вигоди, повідомив ОСОБА_4 про можливість закінчення виконавчих проваджень щодо ОСОБА_9 на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», а також зняття арештів з майна і банківських рахунків останнього за умови надання ОСОБА_9 для ОСОБА_5 через ОСОБА_4 неправомірної вигоди в сумі 180 000 грн. за закінчення виконавчих проваджень № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 70170563 від 26.10.2022, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71223937 від 08.03.2023, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023.
В подальшому ОСОБА_4 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, умисно, 19.04.2024 висловив ОСОБА_9 пропозицію надання неправомірної вигоди для службової особи керівного складу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у розмірі приблизно 70 % від суми заборгованості за виконавчими провадженнями, за закінчення вищевказаних виконавчих проваджень на загальну суму 289 430 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника, на що ОСОБА_9 погодився.
При цьому ОСОБА_4 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , з метою приховування факту участі останнього у злочинному механізмі одержання неправомірної вигоди, умисно не повідомив ОСОБА_9 , що неправомірна вигода призначається саме ОСОБА_5 , у завуальованій формі повідомив про надання такої неправомірної вигоди для службової особи керівного складу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, з метою створення у ОСОБА_9 стійкого переконання про беззаперечний авторитет такої службової особи перед підпорядкованими працівниками та відповідно безумовного виконання ними будь-яких його вказівок.
В подальшому, на виконання вказівки ОСОБА_4 яку він висловив в ході телефонної розмови, ОСОБА_9 19.04.2024 о 12.35 год. за допомогою мобільного додатку «Viber», надіслав ОСОБА_4 на мобільний телефон дані з індивідуальним податковим номером НОМЕР_3 . В свою чергу ОСОБА_4 о 15.14 год. цього ж дня переслав отриману від ОСОБА_9 інформацію за допомогою мобільного додатка «Viber» на мобільний телефон ОСОБА_5 , а саме дані боржника - індивідуальний податковий номер НОМЕР_3 .
В свою чергу ОСОБА_9 , усвідомлюючи протиправний характер дій ОСОБА_4 та інших службових осіб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, з метою викриття їх злочинних намірів, звернувся із відповідною заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їхнім контролем.
В подальшому, а саме 08.05.2024 близько 11.12 год. під час попередньо обумовленої зустрічі між ОСОБА_9 та ОСОБА_4 у приміщенні кафе «Оце так суші та Піца», що за адресою: АДРЕСА_3 , ОСОБА_4 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, повідомив ОСОБА_9 , що у разі надання неправомірної вигоди у розмірі 180 000 грн., що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є значним розміром, виконавчі провадження № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 70170563 від 26.10.2022, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71223937 від 08.03.2023, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчих зборів та витрат виконавчого провадження на загальну суму 289 430 грн., буде закінчено без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави, а також буде знято арешт з майна і банківських рахунків боржника.
Цього ж дня, 08.05.2024 близько 11.20 год., ОСОБА_4 діючи як пособник ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, під час зустрічі із ОСОБА_9 у приміщенні кафе «Оце так суші та Піца», що у АДРЕСА_3 , одержав для ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , та інших, на цей час невстановлених службових осіб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, від ОСОБА_9 частину неправомірної вигоди у розмірі 67 000 грн. за закінчення виконавчих проваджень № 71223937 від 08.03.2023 та № 70170563 від 26.10.2022 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 89760 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Окрім цього, в ході тієї ж розмови, після одержання ОСОБА_4 від ОСОБА_9 неправомірної вигоди у розмірі 67 000 грн., ОСОБА_4 , діючи на виконання спільного злочинного умислу із ОСОБА_5 , повідомив ОСОБА_9 , що для закінчення усіх вищевказаних виконавчих проваджень, необхідно надати другу частину неправомірної вигоди в сумі 113 000 грн., після чого службовими особами Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України будуть вчинені дії із закінчення усіх виконавчих проваджень ОСОБА_9 .
Отримавши частину неправомірної вигоди, цього ж дня, о 19.34 год., перебуваючи на сходовій клітці 6-го поверху під'їзду будинку АДРЕСА_4 , ОСОБА_4 передав, а ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, одержав для себе та начальника управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_6 , та інших, на цей час невстановлених службових осіб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, частину неправомірної вигоди у розмірі 67 000 грн. від ОСОБА_9 за закінчення виконавчих проваджень № 71223937 від 08.03.2023 та № 70170563 від 26.10.2022 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 89760 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 20.05.2024 близько 16.52 год., ОСОБА_4 діючи як пособник ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, під час зустрічі із ОСОБА_9 в приміщенні кафе «Оце так суші та Піца», що в АДРЕСА_3 , одержав для ОСОБА_5 та начальника управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_6 та інших, на цей час невстановлених службових осіб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, від ОСОБА_9 другу частину неправомірної вигоду у розмірі 113 000 грн. за закінчення виконавчих проваджень № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 199670 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Отримавши другу частину неправомірної вигоди, цього ж дня о 19.42 год., перебуваючи на сходовій клітці 6-го поверху під'їзду будинку АДРЕСА_4 , ОСОБА_4 передав, а ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, одержав для себе та начальника управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_6 та інших, на цей час невстановлених службових осіб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, другу частину неправомірної вигоди у розмірі 113 000 грн. від ОСОБА_9 за закінчення виконавчих проваджень № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 199670 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Таким чином, загалом в період часу з 08.05.2024 по 20.05.2024 за вищеописаних обставин, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інші, на цей час невстановлені службові особи Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, за пособництва ОСОБА_4 , одержали від ОСОБА_9 неправомірну вигоду на загальну суму 180 000 грн., що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є значним розміром, за закінчення виконавчих проваджень № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 70170563 від 26.10.2022, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71223937 від 08.03.2023, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 289 430 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника, яку, у точно невстановлений час та місці, але не пізніше 22.05.2024 ОСОБА_5 передав частину отриманої неправомірної вигоди у начальнику управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_6 , які останній мав розділити між іншими на цей час невстановленими службовими особами Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, та в подальшому розпорядитись предметом неправомірної вигоди на власний розсуд.
Після одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_9 , наступного дня 21.05.2024 службовою особою Долинського відділу ДВС в Калуському районі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України винесено постанови про закінчення виконавчих проваджень № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 70170563 від 26.10.2022, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71223937 від 08.03.2023, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023 щодо ОСОБА_9 на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39, ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку з сплатою на користь держави штрафів, витрат виконавчих проваджень, виконавчих зборів на загальну суму 289 430 грн., та припинено чинність арешту майна боржника і скасовано інші заходи примусового виконання рішень, без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави.
Загалом в період часу з 08.05.2024 по 20.05.2024 за вищеописаних обставин, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інші, на цей час невстановлені службові особи Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, за пособництва ОСОБА_4 , одержали від ОСОБА_9 неправомірну вигоду на загальну суму 180 000 грн., що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є значним розміром, за закінчення виконавчих проваджень щодо останніх та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржників.
В подальшому, а саме 22.05.2024 злочинна діяльність ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та інших, на цей час невстановлених службових осіб Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України була припинена працівниками правоохоронних органів, а частина предмету неправомірної вигоди в сумі 102 500 грн. вилучена в ході проведення слідчих дій.
Таким чином, за вказаних обставин ОСОБА_4 , обґрунтовано підозрюється у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 368 КК України.
26.06.2024, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Заріччя, Надвірнянського району Івано - Франківської області, громадянину України, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 368 КК України.
Обставини, які надали достатні підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 2 - ч. 3 ст. 368 КК України, підтверджуються доказами, які містяться в матеріалах кримінального провадження, а саме:
- рапортом УСБУ в Івано-Франківській області від 05.02.2024 про вчинення кримінального правопорушення;
- заявою ОСОБА_8 від 02.02.2024 про вчинення кримінального правопорушення;
- відповідями на доручення від 12.02.2024, 27.04.2024, 15.05.2024, 20.05.2024;
- протоколами допитів свідка ОСОБА_8 від 12.02.2024 та 30.03.2024;
- протоколами оглядів та вручення грошових коштів від 20.03.2024, 04.04.2024, 08.05.2024 та 20.05.2024;
- протоколом огляду веб-сторінки «Міністерства юстиції: Єдиний реєстр боржників» від 20.03.2024;
- протоколом огляду застосунку «Дія» мобільного телефону ОСОБА_8 від 21.03.2024;
- протоколом огляду веб-сторінки «Міністерства юстиції: Автоматизована система виконавчого провадження» від 28.03.2024;
- рапортом УСБУ в Івано-Франківській області від 23.04.2024 про вчинення кримінального правопорушення;
- заявою ОСОБА_9 від 22.04.2024 про вчинення кримінального правопорушення;
- протоколами допитів свідка ОСОБА_9 від 29.04.2024, 14.05.2024 та 20.05.2024;
- протоколом огляду веб-сторінки «Міністерства юстиції: Автоматизована система виконавчого провадження» від 06.05.2024;
- протоколом огляду веб-сторінки «Міністерства юстиції: Єдиний реєстр боржників» від 06.05.2024;
- протоколом обшуку квартири за місцем проживання ОСОБА_5 від 22.05.2024;
- протоколом обшуку квартири за місцем проживання ОСОБА_4 від 22.05.2024;
- протоколом обшуку квартири за місцем праці ОСОБА_5 від 22.05.2024;
- протоколом обшуку Калуського відділу ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області від 22.05.2024;
- протоколом обшуку Долинського відділу ДВС у Калуському районі Івано-Франківської області від 22.05.2024;
- протоколом обшуку квартири за місцем проживання ОСОБА_6 від 22.05.2024;
- протоколами за результатами проведення НСРД;
- іншими матеріалами кримінального провадження № 42024140000000034.
Якщо виходити з поняття «обґрунтована підозра», приведеного в п. 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21.04.2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», то обґрунтована підозра означає, що існують факти і інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
При цьому слідчий суддя зазначає, що обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини, правильність кримінально-правової кваліфікації діяння потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування, що не виключає можливості застосування до підозрюваного запобіжного заходу.
Причетність ОСОБА_4 до вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення достатньою мірою для даної стадії кримінального провадження доводиться доказами, які долучені прокурором до матеріалів клопотання.
Такий висновок цілком узгоджується із правовими позиціями, наведеними у рішеннях Європейського суду з прав людини. Так, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23.10.1994 суд зазначив, що «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».
Отже, з урахуванням змісту долучених до клопотання матеріалів кримінального провадження у їх сукупності, слідчий суддя встановив, що зазначені у клопотанні обставини підозри мають місце і підтверджуються на даному етапі розслідування достатньою сукупністю доказів.
Враховуючи, що слідчий суддя не вирішуючи наперед питання про винуватість підозрюваного у вчиненні інкримінованого йому злочину, правильність кваліфікації його дій, допустимість доказів щодо встановлення винуватості підозрюваного, вважає, що зміст клопотання та долучених до нього документів можуть свідчити про існування фактів і інформації, які можуть переконати об'єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення, отже про існування обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 368 КК України.
02 липня 2024 року, слідчим суддею Личаківського районного суду м. Львова відносно підозрюваного ОСОБА_4 , обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 242 240 гривень, яка 03.07.2024 була внесена заставодавцем на відповідний рахунок.
Крім цього, на підозрюваного ОСОБА_4 відповідно до ухвали слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова, у випадку внесення застави, встановлено наступні обов'язки строком на два місяці з моменту внесення такої:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також усіма працівниками Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
20.08.2024 року слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова винесено ухвалу про продовження строку дії обов'язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України до 20.10.2024.
18.10.2024 року слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова винесено ухвалу про продовження строку дії обов'язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України до 26.11.2024.
Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 19.08.2024 року строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до п'яти місяців, тобто до 26.11.2024.
Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 20.11.2024 року строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до шести місяців, тобто до 26.12.2024.
Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України, обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.
Слідчим суддею встановлено, що ризики, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_4 може вчинити дії, передбачені пунктами 1 - 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, які наведені в ухвалі слідчого судді Личаківського районного суду від 02.07.2024 року, та існування яких стало підставою для застосування до підозрюваного запобіжного заходу, на даний час продовжують існувати.
Слідчий суддя приходить до висновку, що продовжує існувати ризик переховування ОСОБА_4 від органів досудового розслідування та/або суду, оскільки злочин, який інкримінуються йому є тяжкими, у разі доведення вини йому може бути призначено покарання у вигляді від п'яти до десяти років позбавлення волі, без альтернативи призначення більш м'якого покарання, та останній, будучи обізнаним про покарання, що йому загрожує за інкримінований йому злочини, а також в силу своєї обізнаності у формах та методах роботи оперативної роботи, конспірації, тощо, для уникнення покарання може переховуватися від органу досудового розслідування та суду. Разом з цим, ОСОБА_4 , володіючи документами для виїзду за кордон, може змінити місце свого проживання, у тому числі шляхом виїзду за кордон, або на тимчасово непідконтрольну територію України.
Встановлено, що продовжує існувати ризик, що підозрюваний може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки на даний час у рамках досудового розслідування зазначеного кримінального провадження не встановлено усі обставини, що мають значення для досудового розслідування (не встановлені всі причетні особи до вчинення кримінального правопорушення, перевіряється можлива причетність ОСОБА_4 до вчинення інших кримінальних правопорушень, пов'язаних з закриттям виконавчих проваджень без фактичної сплати до державного бюджету грошових коштів. Ураховуючи вищевикладене, ОСОБА_4 достовірно знаючи про місце перебування документів або речей, за допомогою яких було реалізовано злочинний намір, може їх знищити, спотворити, приховати, не надавши органам досудового розслідування можливості встановити місце їх перебування та вилучити у встановленому законом порядку. Крім того, ОСОБА_4 може спілкуватися з працівниками Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України з приводу планів укриття злочинної діяльності, знищення, приховання та спотворення речових доказів, що негативно вплине на подальше здійснення досудового розслідування та притягнення винних до кримінальної відповідальності та зможе надавати останньому допомогу у переховуванні від органу досудового розслідування.
Крім цього, встановлено, що продовжує існувати ризик незаконного впливу на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні, оскільки отримавши матеріали даного клопотання, ОСОБА_4 володітиме інформацією стосовно характеризуючих, в тому числі біографічних, даних свідків, які надали та можуть у подальшому надати органу досудового розслідування викривальні покази стосовно нього, а також може отримати відомості щодо інших осіб, які являється фігурантами вказаного кримінального провадження та може надати їм відомості та сприяти ухиленню кримінальної відповідальності, у зв'язку з чим останній, перебуваючи на волі, матиме можливість безперешкодно впливати на вказаних учасників процесу шляхом підкупу, примусу, погроз, у тому числі із застосуванням насильства та зброї, з метою зміни або відмови їх від показів.
Зухвалість вищевказаного кримінального правопорушення свідчить дає підстави вважати, що ОСОБА_4 , розуміючи невідворотність покарання за вчинене ним діяння, та усвідомлюючи факт вчинення ним протиправних дій, обставини яких на даний час встановлюються органом досудового розслідування, намагатиметься у будь-який спосіб уникнути відповідальності, що вказує на продовження існування ризику, передбаченого п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Ризик, передбачений п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, полягає в тому, що ОСОБА_4 може вчинити інше кримінальне правопорушення та продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, в тому числі з метою прикриття своєї злочинної діяльності, та досягнення мети вчинення злочину, у якому підозрюється, знищити, внести зміни автоматизованих систем.
З огляду на викладене, слідчий суддя вважає, що обставини у кримінальному провадженні з часу застосування запобіжного заходу не змінилися, встановлені ризики на момент розгляду клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу не зникли та продовжують існувати, а відтак, приходжу до висновку, що клопотання прокурора необхідно задовольнити та продовжити підозрюваному ОСОБА_4 строк дії обов'язків в межах строку досудового розслідування, тобто до 26.12.2024 року.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 176-178, 183, 193, 194, 196, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 - задовольнити.
Продовжити підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, покладених на нього ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 02.07.2024 в межах строку досудового розслідування, тобто до 26.12.2024 року, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також усіма працівниками Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Роз'яснити підозрюваному його обов'язки та наслідки їх невиконання.
Обов'язок по контролю за виконанням ухвали покласти на прокурора першого відділу процесуального керівництва Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 .
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано 20.11.2024 року.
Слідчий суддя ОСОБА_12