Справа № 438/1885/24
Номер провадження 3/438/874/2024
про повернення адміністративних матеріалів
19 листопада 2024 року суддя Бориславського міського суду Львівської області Слиш А.Т., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та його захисника - адвоката Романського С.І.,
18 жовтня 2024 року до Бориславського міського суду Львівської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що був складений протокол серії ЕПР1 №149557 від 13 жовтня 2024 року.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено суддю Слиша А.Т.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №149557 від 13 жовтня 2024 року, 13 жовтня о 10 год 27 хв у м. Борислав по вул. Петлюри,76, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом ВАЗ 2161 д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з ротової порожнини, різка зміна забарвлення шкірного покриву. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки за допомогою газоаналізатора Alcotest Drager 6829 або в найближчому медичному закладі, в законному порядку відмовився чим порушив п.2.5 ПДР -Відмова особи, яка керує ТЗ, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алк., нарк. чи ін. сп'яніння або щодо вживання лікарських, чим порушив ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвокат Романський С.І., пояснив наступне, що 13.10.2024р. з поліцейських ніхто не пропонував водію ОСОБА_1 пройти огляд на місці зупинки ТЗ за допомогою газоаналізатора Alcotest Drager 6829 (про що безпідставно зазначено в Протоколі). Тим більше, в Акті огляду та в Рапорті від 13.10.2024р. зазначено за інший газоаналізатор Alcotest Drager 6820.
Також, в п.10 Протоколу серія ЕПР 1 № 149557 від 13.10.2024р. «Технічний засіб відеозапису:» зазначено - 1470, 1468, хоча фактично до Протоколу серія ЕПР 1 № 149557 від 13.10.2024р. долучено диск з Відеозаписом (3 відеофрагменти), на якому відсутні відеозаписи з боді-камери за № 1468.
Таким чином, суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов висновку, що дану справу необхідно повернути до відділення поліції №1 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області для доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Враховуючи, те що протоколом про адміністративне правопорушення фіксуються обставини вчиненого правопорушення, які повинні бути підтверджені іншими доказами і які мають бути долучені до протоколу.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Враховуючи наведене, суд позбавлений можливості розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та ухвалити законне й обґрунтоване рішення, тому вона підлягає поверненню для належного доопрацювання, в ході якого необхідно усунути зазначені вище недоліки.
Враховуючи вищевикладене, у зв'язку з необхідністю належного оформлення, суд повертає матеріали даної справи про адміністративне правопорушення для доопрацювання.
На підставі викладеного і керуючись ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 130 КУпАП, - повернути до відділення поліції №1 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Андрій СЛИШ