Справа № 644/9849/24
Провадження № 3/644/2518/24
19 листопада 2024 р.
19 листопада 2024 року м. Харків
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова - Саркісян О.А., розглянувши матеріали пропритягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військовослужбовець ВЧ НОМЕР_1 , сержант, інспектор прикордонної служби вищої категорії - начальник групи (топогеодезит) групи розвідки відділення управління прикордонної мінометної застави прикордонної комендатури швидкого реагування НОМЕР_2 прикордонного загону ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст. 172-11 КУпАП,-
До суду для розгляду надійшов протокол про адміністративне правопорушення СхРУ №113108 за ч.4 ст.172-11 КУпАП, складений 11.11.2024 року у відношенні ОСОБА_1 , відповідно до якого ОСОБА_1 перебуваючи у частині щорічної відпустки з 22.10.2024 по 10.11.2024 терміном 15 діб з наданням 4 діб для проїзду до місця проведення відпустки сержант ОСОБА_1 прибув на місце тимчасової дислокації прикордонної мінометної застави в АДРЕСА_2 , о 19-10 год. 10.11.2024, а повинен прибути о 08-00 год. 10.11.2024. Таким чином сержант ОСОБА_1 не з'явився вчасно без поважних причин на службу, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.4 ст. 172-11 КУпАП.
Відповідно до ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідност. 245 КУпАП завданнями провадження про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідност. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч.2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255 цього кодексу.
Відповідно до ч.1, 2ст. 256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні був введений воєнний стан строком на 30 діб. Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, затверджено Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Який неодноразово продовжувався.
06.11.2024 Президент України підписав Закон про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 4024-ІХ від 29.10.2024. Законом передбачено продовжити строк дії воєнного стану з 05 години 30 хвилин 10.11.2024 на 90 діб, тобто до 08.02.2025 до 05 години 30 хвилин.
Диспозицією ч. 4 ст.172-11 КУпАП передбачена відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез'явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до трьох діб, вчинене в умовах особливого періоду, однак крім воєнного стану, в той час коли на території країни на момент вчинення даного адміністративного правопорушення і до теперішнього часу діє воєнний стан.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише у межах обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, та суд не наділений повноваженнями самостійно змінювати як фактичні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Суддя вважає, що необхідно повернути матеріал для належного оформлення, та усунення недоліків, а саме в частині невідповідності фабулі викладеній в даному протоколі вимогам ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.
Приймаючи до уваги вищезазначені обставини, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення до ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ СХІДНЕ РЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ НОМЕР_2 прикордонний загін (ВЧ НОМЕР_1 ) ПРИКОРДОННА КОМЕНДАТУРА ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ для дооформлення і усунення недоліків, які допущені при його складанні.
На підставі викладеного, керуючись ст.256, 278, 283, 284 КУпАП, суд, -
Адміністративний матеріал складений у відношенні ОСОБА_1 , за фактом скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.172-11 КУпАП України, повернути до ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ СХІДНЕ РЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ НОМЕР_2 прикордонний загін (ВЧ НОМЕР_1 ) ПРИКОРДОННА КОМЕНДАТУРА ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.А. Саркісян