Справа № 214/8068/23
2-а/214/24/24
Іменем України
19 листопада 2024 року суддя Саксаганського районного суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Малаховська І.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кривому Розі, в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу №214/8068/23 за позовною заявою представника позивача Хоменка Андрія Семеновича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті про визнання протиправним та скасування індивідуального акту, -
Установив:
Короткий зміст позовних вимог.
1.Представник позивача Хоменко Андрій Семенович, який діє в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить суд визнати протиправною та скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії АА №00009630 від 12.06.2023 року, винесену заступником директора Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті - начальником відділу впровадження системи автоматичної фіксації порушень ОСОБА_2 . Крім того, стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати.
Аргументи учасників справи.
2.В обґрунтування позовних вимог вказує, що 16.09.2023 року позивачем було отримано листа від Укрпошти, в якому була постанова про відкриття виконавчого провадження зі стягнення з неї штрафу, винесеного відповідачем.
Після цього представником позивача - ОСОБА_3 проведено перевірку по позивачу в реєстрі виконавчих проваджень та виявлено 3 відкритих виконавчих провадження. За результатами чого 27.09.2023 року було подано заяви про ознайомлення з виконавчими провадженнями до Саксаганського відділу ДВС у м. Кривому Розі та 02.10.2023 року представником позивача ОСОБА_4 було проведено ознайомлення з матеріалами виконавчих проваджень, де боржником є позивач.
Таким чином саме 02.10.2023 року позивачем було отримано копію постанови серіїї АА №00009630 від 12.06.2023 року, відповідно до якої останню було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 132-1 КУпАП.
Ознайомившись із вказаною поставною, представник позивача вважає її незаконної та такою, що підлягає скасуванню, зважаючи на наступне.
В оскаржувальній постанові уповноваженою посадовою особою відповідача не внесено інформації щодо повної маси транспортного засобу, яким здійснювалося перевезення, розподілу навантаження за вісями транспортного засобу, фактичних габаритних параметрів транспортного засобу, які перевищували нормативні вагові та/або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги та відомості про допустимі габаритно-вагові параметри транспортного засобу для проїзду на даній ділянці автомобільної дороги.
Відповідно до чого оскаржувальна постанова не відповідає змісту визначеному Інструкцією та зроблений у ній висновок про перевищення фактичних габаритно-вагових параметрів транспортного засобу є передчасним та таким, що не підтверджується жодними вимірюваннями .
Враховуючи викладене, представник позивача доходить до висновку, що оскаржувальна постанова є необґрунтованою та такою, що не відповідає нормам КУпАП, оскільки при розгляді справи не були з'ясовані і доведені обставини що мають значення для її правильного вирішення та які б свідчили, що в діях позивача є склад правопорушення, за яке законом встановлено адміністративну відповідальність.
3.Від представника відповідача надійшов відзив в якому він зазначає, що відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті зафіксованого в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України від 12.06.2023 року серії АА №00009630 встановлено, що 09.05.2023 року о 18 год. 04 хв. за адресою М-30, 949+608 (М-04, км 186+337), Дніпропетровська область, зафіксовано транспортний засіб RENAULT MAGNUM DXI 460, державний знак НОМЕР_1 , відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 18.463% (7.385 тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40 тон, навантаження на одинарну вісь транспортного засобу на 11.026% (1.268 тон), при дозволеному максимальному навантаженню на вісь 11.5 тон, навантаження на строєні осі транспортного засобу на 6.225% (1.494 тон), при дозволеному максимальному навантаженню на строєні осі 24 тони та відстані між осями понад 1,3 м до 1,4 м., відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 132-1 КУпАП. За вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн.
Вищевказане правопорушення зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу марки WIM 20, WAGA-WIM35, №7 справність якого підтверджена сертифікатом відповідності №UA.TR.113-0619/05F-21 чинний до 22.07.2022 року.
Представник відповідача звертає увагу, що зміст постанови відображає усі істотні ознаки складу адміністративного правопорушення, постанова містить усі передбачені нормами ст. 283 КУпАП обов'язкові відомості щодо події правопорушення, суб'єкта адміністративної відповідальності, накладеного стягнення та порядку його сплати, а також порядку ознайомлення та оскарження постанови, а також інші обов'язкові відомості, визначені ст. 283 КУпАП та порядком №1174.
Доводи позивача стосовно того, що в постанові не зазначено загальної маси транспортного засобу, кількість осей, навантаження на осі є безпідставними, оскільки постанова містить інформацію про повну масу транспортного засобу, кількість осей та навантаження на осі в розділі «Результати автоматичної фіксації транспортного засобу в момент учинення адміністративного правопорушення» постанови серії АА №00009630.
Крім того, представник відповідача вважає, що зазначений розмір заявленої правової допомоги є безпідставним та необґрунтованим та не є пропорційним до предмета спору, що в свою чергу не підлягає задоволенню.
4.Від позивача відповідь на відзив до суду не надходила.
Процесуальні дії у справі.
5.03 листопада 2023 року судом постановлено ухвалу про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.
Обставини справи, встановлені судом.
6.Відповідно до оскаржуваної постанови у справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії АА №00009630 від 12.06.2023 року, 09.05.2023 року о 18 год. 04 хв., за адресою М-30, 949+608 (М-04, км 186+337), Дніпропетровська область, зафіксовано транспортний засіб RENAULT MAGNUM DXI 460, державний знак НОМЕР_1 , відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 18.463% (7.385 тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40 тон, навантаження на одинарну вісь транспортного засобу на 11.026% (1.268 тон), при дозволеному максимальному навантаженню на вісь 11.5 тон, навантаження на строєні осі транспортного засобу на 6.225% (1.494 тон), при дозволеному максимальному навантаженню на строєні осі 24 тони та відстані між осями понад 1,3 м до 1,4 м., відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 132-1 КУпАП. У зв'язку з несплатою штрафу ОСОБА_1 у встановлений законом строк, сума штрафу встановлюється в подвійному розмірі - 34 000,00 грн. (а.с.5, 34-41)
7.Державна служба України з безпеки на транспорті Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті звернулася до Саксаганського ВДВС у м. Кривому Розі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) із заявою про примусове виконання постанови про стягнення з ОСОБА_1 штрафу у розмірі 34 000,00 грн.(а.с.6)
8.02.10.2023 року представник позивача Гливук М.І. ознайомилася з матеріалами виконавчого провадження №72415470. (а.с.7)
9.На адресу ОСОБА_1 направлялася постанова постанови у справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії АА №00009630 від 12.06.2023 року та квитанція про сплату адміністративного штрафу у розмірі 17 000,00 грн. (а.с.35-41)
10.Відповідно до сертифікату відповідності №UA.TR.113-0619/05F-21, прилад автоматичний для зважування дорожніх транспортних засобів у русі WAGA-WIM35 - відповідає підтвердженому типу та справний, сертифікат чинний до 22.07.2022 року. (а.с.42-43)
11.Згідно до сертифікату перевірки типу №UA.TR.113-0619-21, прилад автоматичний для зважування дорожніх транспортних засобів у русі WAGA-WIM35 - відповідає підтвердженому типу та справний, сертифікат чинний до 12.04.2031 року (а.с.44)
Джерела права й акти їх застосування
12.Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
13.Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення.
14.Відповідно з п. 22.5 ПДР України за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, - 3,75 м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
15.Згідно п. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративне правопорушення обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події та складу адміністративного правопорушення.
16.Відповідно до ч. 2 ст. 132-1 КУпАП передбачає відповідальність за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами.
17.Порядок дорожнього руху на території України визначається Правилами дорожнього руху, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306.
18.Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
19.Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданим заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
20.Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
21.Відповідно з Порядком фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 за № 1174: за пунктом 2 система фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі (далі система) - взаємопов'язана сукупність автоматичних пунктів та інформаційно-телекомунікаційної системи; за пунктом 7 фіксація правопорушень в автоматичному режимі здійснюється на автоматичним пунктах, які облаштовані відповідно до вимог, визначених у додатку; за пунктом 12 автоматичний пункт може забезпечувати: вимірювання навантажень, що припадають на кожну вісь транспортного засобу; вимірювання загальної маси транспортного засобу; визначення кількості осей транспортного засобу та віднесення транспортного засобу до однієї із відповідних категорій; вимірювання міжосьових відстаней транспортного засобу; визначення кількості коліс (скатності) на осях транспортного засобу; вимірювання габаритів транспортного засобу; фіксацію та розпізнавання державних номерних знаків транспортного засобу, причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/ або заднього державного номерного знаку транспортного засобу; /фіксацію фронтального зображення транспортного засобу; фіксацію загального вигляду транспортного засобу (вигляд збоку) в момент проїзду через автоматичний пункт (оглядова фотографія транспортного засобу, на якій відображені його контури та кількість осей); первинне оброблення зібраних даних та передачу інформант інформаційно-телекомунікаційної системи за допомогою засобів захищених каналів зв'язку із використанням наскрізного шифрування; автентифікацію автоматичного пункту, контроль цілісності, авторства, доступності, а також неспростовності дій щодо інформації, що передається від автоматичного пункту до інформаційно-телекомунікаційної системи; за пунктом 14 інформація від автоматичних пунктів передається до інформаційно-телекомунікаційної системи у вигляді метаданих; за пунктом 15 метадані повинні містити дані про: засоби вимірювальної техніки - назва засобу вимірювальної техніки та його умовне позначення, серійний номер, найменування виробника, рік виготовлення, метрологічні характеристики, найменування власника засобу вимірювальної техніки, документи про відповідність та/або результати повірки (дата повірки, строк дії повірки); місце фіксації (кілометр + метр, географічні координати); найменування автомобільної дороги загального користування, вулиць і доріг міст та інших населених пунктів; дату і час фіксації здійснення вимірювання, смугу руху, напрямок руху, максимальне дозволене навантаження на вісь, державний номерний знак транспортного засобу, причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/або заднього державного номерного знаку транспортного засобу), категорію транспортного засобу, тип транспортного засобу згідно з пунктом Г.2 додатка Г ДСТУ 8824:2019 «Автомобільні дороги. Визначення інтенсивності руху та складу транспортного потоку», повну масу транспортного засобу, ширину, висоту, довжину, розподіл навантаження за осями транспортного засобу (номер осі. фактичне навантаження на вісь, сумарне фактичне навантаження на осі, сукупність осей, фактичну міжосьову відстань, фактичну шинність (кількість коліс) на осі); фотографії транспортного засобу - фронтальна, фотографія державного номерного знаку транспортного засобу, фотографія державного номерного знаку причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/або заднього державного номерного знаку транспортного засобу), оглядова фотографія із зображенням розпізнаного державного номерного знаку; відеозапис руху транспортного засобу через автоматичний пункт (за наявності).
22.Під час передачі інформаційних файлів та метаданих проводиться їх автоматизована перевірка в інформаційно-телекомунікаційній системі на цілісність та походження даних (пункт 10 Порядку фіксації адміністративних правопорушень).
23.Відповідно до ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
24.Згідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Оцінка аргументів учасників справи та висновки суду.
25.Судовим розглядом встановлено, що 12.06.2023 року відносно ОСОБА_1 було винесено постанову серії АА №00009630 у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 132-1 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 34 000,00 грн. Відповідно до змісту оскаржуваної постанови, 09.05.2023 року о 18 год. 04 хв., за адресою М-30, 949+608 (М-04, км 186+337), Дніпропетровська область, зафіксовано транспортний засіб RENAULT MAGNUM DXI 460, державний знак НОМЕР_1 , відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5 ПДР України: перевищення загальної маси транспортного засобу на 18.463% (7.385 тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40 тон, навантаження на одинарну вісь транспортного засобу на 11.026% (1.268 тон), при дозволеному максимальному навантаженню на вісь 11.5 тон, навантаження на строєні осі транспортного засобу на 6.225% (1.494 тон), при дозволеному максимальному навантаженню на строєні осі 24 тони та відстані між осями понад 1,3 м до 1,4 м., відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 132-1 КУпАП. У зв'язку з несплатою штрафу ОСОБА_1 у встановлений законом строк, сума штрафу встановлюється в подвійному розмірі - 34 000,00 грн. Позивачем не визнавались обставини порушення ним п. 22.5 ПДР України.
26.Зі змісту оскаржуваної постанови вбачається, що фіксація адміністративних правопорушень здійснена вимірювальним обладнанням автоматичних пунктів WIM 20, WAGA-WIM35 №7.
27.Доказом вчинення правопорушення є спірна постанова АА № 00009630 від 12.06.2023 року, яка містить відомості про найменування органу та посадової особи, що виніс постанови, дати розгляду справ, відомості про особу, стосовно якої розглядалися справи, опис обставин, установлених під час розгляду справ, зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення, прийняте у справі рішення, транспортний засіб, який зафіксовано в момент вчинення правопорушень (марка, модель, номерний знак, технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис), розмір штрафу та порядок його сплати, правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження, відривну квитанцію із зазначенням реквізитів та можливих способів оплати адміністративного стягнення у вигляді штрафу, адресу вебсайту в мережі Інтернет, на якому особа може ознайомитися із зображенням транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення, ідентифікатор для доступу до зазначеної інформації та порядок звільнення від адміністративної відповідальності, а також дату та час фіксації здійснення вимірювання, навантаження на здвоєні осі.
28.Таким чином, суд погоджується з твердженням представника відповідача, що оскаржувана постанова містять всі відомості, передбачені положеннями ст. 283 КУпАП, та які є достатніми та необхідними для встановлення суті та змісту вчиненого позивачем правопорушень.
29.Правопорушення зафіксовано в автоматичному режимі приладами для зважування дорожніх транспортних засобів у русі, які пройшли процедуру оцінки відповідності та експертизу.
30.Відтак з системного аналізу положень наведеного Порядку фіксації адміністративних правопорушень вбачається, що здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою, зокрема на автомобільному транспорті може здійснюватися, зокрема шляхом встановлення на автомобільних дорогах автоматичних пунктів - комплекс технічних засобів, що здатні в автоматичному режимі, зокрема вимірювати загальну масу транспортного засобу; визначати кількості осей транспортного засобу; вимірювати навантаження, що припадають на кожну вісь транспортного засобу тощо.
31.У подальшому така інформація від автоматичних пунктів передається до інформаційно-телекомунікаційної системи у вигляді метаданих, які містять інформацію про засоби вимірювальної техніки, місце фіксації, найменування автомобільної дороги, дату і час фіксації здійснення вимірювання тощо, фотографії транспортного засобу, відеозапис руху транспортного засобу через автоматичний пункт.
32.При цьому, система забезпечує автоматизоване формування проекту постанови про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі за допомогою автоматичних пунктів, відповідно до законодавства.
33.Тобто, суть процесу автофіксації правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті полягає у забезпеченні прозорості фіксації порушень, зменшення участі посадових осіб у вказаному процесі, що спрямовано на об'єктивну оцінку обставин та фактів вчинення правопорушення.
34.Отже, закріплений в законодавстві та реалізований на практиці механізм фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі унеможливлює механічне втручання в роботу системи.
35.Порушення правил дорожнього руху зафіксоване в автоматичному режимі за допомогою вимірювального обладнання WIM20, WAGA-WIM35, №7, яка відповідає вимогам Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затвердженого Постановою КМУ від 13.01.2016 за № 94, що підтверджено сертифікатами відповідності, сертифікатами перевірки тип.
36.Отже інформація, отримана з приладів для зважуванням дорожніх транспортних засобів у русі WIM 20, WAGA-WIM35, №7, є належним доказом перевищення повної маси вантажного транспортного засобу.
37.Судом встановлено, що згідно з постановою АА № 00009630 перевищення загальної маси транспортного засобу на 18.463% (7.385 тон), при дозволеній максимальній фактичній масі 40 тон, навантаження на одинарну вісь транспортного засобу на 11.026% (1.268 тон), при дозволеному максимальному навантаженню на вісь 11.5 тон, навантаження на строєні осі транспортного засобу на 6.225% (1.494 тон), при дозволеному максимальному навантаженню на строєні осі 24 тони та відстані між осями понад 1,3 м до 1,4 м., що відображено в оскаржуваній постанові про притягнення до адміністративної відповідальності.
38.З огляду на зазначене матеріали справи містять належні докази у справі про адміністративне правопорушення, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
39.Враховуючи вищевикладене, суд доходить до висновку про відмову в задоволені позовних вимог представника позивача Хоменка Андрія Семеновича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті про визнання протиправним та скасування індивідуального акту.
Розподіл судових витрат.
40.Згідно ч. 1 ст. 192 КАС України завданням розгляду справи по суті є в тому числі розподіл судових витрат
41.Частиною 1 статті 139 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
42.Враховуючи, що в задоволені позовних вимог відмовлено, судові витрати покладаються на позивача.
Ухвалив:
У задоволенні позовних вимог представника позивача Хоменка Андрія Семеновича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті про визнання протиправним та скасування індивідуального акту відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про сторін:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач: Департамент державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті, вул. Антоновича, буд. 54, м. Київ, ЄДРПОУ 39816845.
Суддя І.Б. Малаховська