вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
"19" листопада 2024 р. Справа№ 925/674/21(925/422/24)
Північний апеляційний господарський суд
суддя: Остапенко О.М.
розглянувши заяву представника позивача про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, подану під час розгляду апеляційних скарг Приватного акціонерного товариства "Черкасирибгосп" та ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Черкаської області від 25.06.2024
у справі №925/674/21(925/422/24) (суддя Чевгуз О.В.)
за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях
до Приватного акціонерного товариства "Черкасирибгосп"
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: 1.Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм
2.Державне підприємство "АйФіш"
про зобов'язання вчинити дії
Рішенням Господарського суду Черкаської області від 25.06.2024 у справі №925/674/21(925/422/24) позов задоволено повністю; зобов'язано ПрАТ "Черкасирибгосп" повернути балансоутримувачу ДП "АйФіш" державне нерухоме майно відповідно до договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що належить до державної власності, від 15.02.2019 №1933 шляхом підписання акту приймання-передачі, а саме майно, визначене в резолютивній частині оскаржуваного рішення; присуджено до стягнення з ПрАТ "Черкасирибгосп" на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях 3028,00 грн. судового збору.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням місцевого господарського суду, ПрАТ "Черкасирибгосп" звернулось до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Черкаської області від 25.06.2024 року у справі №925/674/21(925/422/24) та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням місцевого господарського суду, ОСОБА_1 також звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Черкаської області від 25.06.2024 у справі №925/674/21(925/422/24) та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Ухвалою суду 20.08.2024 року колегію суддів у складі: головуючий суддя - Остапенко О.М., судді: Поліщук В.Ю., Доманська М.Л. відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ПрАТ "Черкасирибгосп" на рішення Господарського суду Черкаської області від 25.06.2024 року у справі №925/674/21(925/422/24), встановлено строк для подання відзиву на апеляційну скаргу та призначено справу до розгляду на 19.09.2024 року за участю повноважних представників учасників провадження у справі.
Іншою ухвалою суду 20.08.2024 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Черкаської області від 25.06.2024 року у справі №925/674/21(925/422/24), об'єднано в одне апеляційне провадження для спільного розгляду апеляційну скаргу ОСОБА_1 з раніше поданою та прийнятою до провадження апеляційною скаргою ПрАТ "Черкасирибгосп" на рішення Господарського суду Черкаської області від 25.06.2024 року у справі №925/674/21(925/422/24), встановлено строк для подання відзиву на апеляційну скаргу та призначено справу до розгляду на 19.09.2024 року за участю повноважних представників учасників провадження у справі.
Позивач у поданому через систему "Електронний суд" відзиві на апеляційну скаргу та ДП "АйФіш" у письмових поясненнях просять залишити апеляційну скаргу ПрАТ "Черкасирибгосп" без задоволення, а оскаржуване рішення суду першої інстанції - без змін.
У відзиві на апеляційну скаргу ОСОБА_1 позивач, в свою чергу, просить закрити апеляційне провадження з огляду на відсутність у скаржника права на подання апеляційної скарги.
До дати судового засідання через систему "Електронний суд" від арбітражного керуючого Короткої А.В. та від представника позивача надійшли клопотання та заява про проведення судового засідання 19.09.2024 року в режимі відеоконференції, проведення якого просять забезпечити поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів, за наслідками розгляду яких ухвалою суду від 17.09.2024 року вказане клопотання та заява задоволені, розгляд справи призначено в режимі відеоконференції.
Судове засідання, призначене на 19.09.2024 року, не відбулось у зв'язку з участю головуючого судді Остапенка О.М. з 18.09.2024 по 19.09.2024 у роботі XX чергового з'їзду суддів.
Після повернення головуючого судді Остапенка О.М. з відрядження ухвалою суду 23.09.2024 року розгляд справи призначено на 03.10.2024 року за участю повноважних представників учасників провадження у справі.
24.09.2024 року через систему "Електронний суд" від представника позивача надійшла заява про проведення судового засідання 03.10.2024 року в режимі відеоконференції, проведення якого просить забезпечити поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів, за наслідками розгляду якої ухвалою суду від 25.09.2024 року вказану заяву було задоволено та призначено розгляд справи в режимі відеоконференції.
30.09.2024 через систему "Електронний суд" від арбітражного керуючого Короткої А.В. надійшло клопотання про проведення судового засідання 03.10.2024 в режимі відеоконференції, проведення якого просить забезпечити поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів, за наслідками розгляду якого ухвалою суду від 01.10.2024 відмовлено у задоволення такого клопотання.
До початку судового засідання від арбітражного керуючого Короткої А.В. надійшло клопотання про розгляд справи без її участі, від представника ДП "АйФіш" - клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату, а від представника відповідача - заперечення на заяву ДП "АйФіш".
Ухвалою суду від 03.10.2024 оголошено перерву у справі №925/674/21(925/422/24) до 21.11.2024 року за участю повноважних представників учасників провадження у справі.
15.11.2024 року через систему "Електронний суд" від представника позивача надійшла заява про проведення судового засідання 21.11.2024 та всіх наступних судових засідань в режимі відеоконференції, проведення яких просить забезпечити поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів.
18.11.2024 року через систему "Електронний суд" надійшло клопотання про долучення доказів направлення скаржнику - ОСОБА_1 копії заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Розглядаючи подану заяву про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, суд зазначає, що відповідно до ч.ч. 1-5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Таким чином, суд вважає за можливе задовольнити заяву представника позивача про участь в судовому засіданні 21.11.2024 року та всіх наступних судових засідань в режимі відеоконференції за межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 197, 234 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд,
1.Заяву. представника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях про участь в судовому засіданні 21.11.2024 та всіх наступних судових засідань в режимі відеоконференції задовольнити.
2.Проведення судового засідання по справі №925/674/21(925/422/24) призначено на 10 год.40 хв. 21.11.2024 та відбудеться у приміщенні Північного апеляційного господарського суду в режимі відеоконференції (зал судових засідань №3).
3.В судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду братиме участь представник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях Іщенко Р.П. (обліковий запис: ІНФОРМАЦІЯ_1 )
4.Копію ухвали направити учасникам провадження у справі.
Суддя О.М. Остапенко
| № рішення: | 123137568 |
| № справи: | 925/674/21 |
| Дата рішення: | 19.11.2024 |
| Дата публікації: | 21.11.2024 |
| Форма документу: | Ухвала |
| Форма судочинства: | Господарське |
| Суд: | Північний апеляційний господарський суд |
| Категорія справи: | Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про банкрутство, з них:; майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: |
| Стадія розгляду: | Розглянуто (06.08.2025) |
| Дата надходження: | 19.05.2025 |
| Предмет позову: | про зобов’язання вчинити дії |
| 13.01.2026 11:38 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.01.2026 11:38 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.01.2026 11:38 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.01.2026 11:38 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.01.2026 11:38 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.01.2026 11:38 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.01.2026 11:38 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.01.2026 11:38 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.01.2026 11:38 | Господарський суд Черкаської області |
| 07.09.2021 11:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 07.10.2021 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 19.10.2021 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 09.11.2021 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 10.02.2022 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 17.02.2022 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 17.02.2022 11:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 14.03.2022 10:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 26.01.2023 10:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 26.01.2023 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 23.02.2023 10:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 23.02.2023 10:45 | Господарський суд Черкаської області |
| 27.04.2023 10:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 10.05.2023 14:50 | Північний апеляційний господарський суд |
| 06.06.2023 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 14.06.2023 13:40 | Північний апеляційний господарський суд |
| 22.06.2023 11:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 29.06.2023 10:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 14.08.2023 10:30 | Північний апеляційний господарський суд |
| 07.09.2023 14:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 27.09.2023 11:45 | Північний апеляційний господарський суд |
| 05.10.2023 09:45 | Господарський суд Черкаської області |
| 31.10.2023 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 01.11.2023 11:45 | Північний апеляційний господарський суд |
| 21.11.2023 15:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 22.11.2023 11:40 | Північний апеляційний господарський суд |
| 23.11.2023 12:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 06.12.2023 10:00 | Північний апеляційний господарський суд |
| 12.12.2023 15:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.12.2023 12:00 | Північний апеляційний господарський суд |
| 20.12.2023 11:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 23.01.2024 11:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.02.2024 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 28.02.2024 12:50 | Касаційний господарський суд |
| 06.03.2024 12:55 | Касаційний господарський суд |
| 02.05.2024 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 16.05.2024 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 19.06.2024 10:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 19.06.2024 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 25.06.2024 11:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 18.07.2024 10:40 | Північний апеляційний господарський суд |
| 23.07.2024 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 07.08.2024 11:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 08.08.2024 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 08.08.2024 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 22.08.2024 12:20 | Північний апеляційний господарський суд |
| 27.08.2024 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 05.09.2024 11:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 18.09.2024 10:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 19.09.2024 12:20 | Північний апеляційний господарський суд |
| 19.09.2024 12:50 | Північний апеляційний господарський суд |
| 19.09.2024 12:55 | Північний апеляційний господарський суд |
| 26.09.2024 12:40 | Північний апеляційний господарський суд |
| 03.10.2024 12:40 | Північний апеляційний господарський суд |
| 10.10.2024 12:20 | Північний апеляційний господарський суд |
| 14.11.2024 11:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 21.11.2024 10:40 | Північний апеляційний господарський суд |
| 04.12.2024 11:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 12.12.2024 11:30 | Північний апеляційний господарський суд |
| 06.02.2025 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.02.2025 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 13.02.2025 11:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 20.02.2025 11:00 | Північний апеляційний господарський суд |
| 18.03.2025 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 18.03.2025 11:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 10.04.2025 12:00 | Північний апеляційний господарський суд |
| 29.04.2025 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 27.05.2025 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 27.05.2025 11:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 17.06.2025 09:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 17.06.2025 10:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 02.07.2025 12:40 | Касаційний господарський суд |
| 31.07.2025 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 06.08.2025 12:50 | Касаційний господарський суд |
| 02.09.2025 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 07.10.2025 10:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 20.10.2025 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 21.10.2025 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 27.11.2025 09:30 | Господарський суд Черкаської області |
| 16.12.2025 10:00 | Господарський суд Черкаської області |
| 21.01.2026 10:50 | Північний апеляційний господарський суд |