Рішення від 14.11.2024 по справі 380/15264/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2024 рокусправа № 380/15264/24

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Братичак У.В., розглянувши в письмовому провадженні, у м. Львові, в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016; ЄДРПОУ: 13814885), в якій просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, які полягають у відмові в проведенні перерахунку та виплаті, ОСОБА_1 розміру надбавки за стаж служби в поліції 45% доплати до пенсії, на підставі Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22.01.2024 р. по справі №380/27659/23, та провести виплати з урахуванням раніше виплачених сум в повному обсязі по даний час;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України у Львівській обл. провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 розміру надбавки за стаж служби в поліції 45%, як зазначено в оновленій довідці про розмір грошового забезпечення №3886 від 29.12.2021 ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській обл.» з 01.01.2016.

В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на те, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Вказує, що Державною Установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» було виготовлено оновлену довідку №3886 від 29.12.2021 про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року. Зазначає, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31 серпня 2022 року у справі №380/9440/22, відповідач здійснив перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019, з урахуванням вищевказаної довідки.

Також позивач вказує, що в подальшому Державною Установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22 січня 2024 року у справі № 380/27659/23 було внесено зміни у довідку №3886 від 29.12.2021, а саме зазначено надбавку за стаж служби в поліції 45%, замість раніше вказаних 40%, та подано таку до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Позивач звертався до відповідача зі заявою про перерахунок пенсії на підставі вказаної довідки, зі змінами, однак така залишилася без задоволення.

Позивач також вважає, що така відмова є протиправною, оскільки пенсійний орган зобов'язаний був здійснити на підставі оновленої довідки Державної Установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» перерахунок його пенсії з урахуванням складових та розмірів грошового забезпечення, вказаних у такій довідці.

Ухвалою судді від 22.07.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

У встановлений судом строк від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому посилається на те, що порядок проведення перерахунку пенсій внаслідок прийняття постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 року №826/12704/18 не змінився. Після 01.01.2016 Урядом рішення про зміну розміру грошового забезпечення поліцейських не приймалося. Вказує, що позивач є пенсіонером по лінії Міністерства внутрішніх справ України. Тому його посилання на п. п. 1, 2 постанови №103 є безпідставними, оскільки перерахунок пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ здійснювався відповідно до п. 3 вказаної постанови. При цьому, форма оновленої довідки не відповідає вимогам Порядку №45, оскільки в ній не вказана мета, з якою така видана, а тому носить лише інформаційний характер.

Також вказує, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 22 січня 2024 року у справі № 380/27659/23 жодних зобов'язань на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не покладено.

Просив відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Від позивача 28.08.2024 до суду надійшло клопотання про залишення відзиву на адміністративний позов без задоволення, у якому підтримано позовні вимоги.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Позивачу призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» видано довідку №3886 від 29.12.2021 про розмір грошового забезпечення позивача, станом на листопад 2019 року для перерахунку його пенсії.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області на виконання рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 31 серпня 2022 року у справі №380/9440/22 здійснило з 01.12.2019 перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» від 29.12.2021 №3886, що не заперечується сторонами.

В подальшому, рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 22 січня 2024 року у справі № 380/27659/23 зобов'язано Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» внести зміни в довідку від 29.12.2021 №3886 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , а саме в надбавці за стаж служби в поліції (відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням) з 40 % до 45 % та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

На виконання зазначеного судового рішення Державною Установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» було видано оновлену довідку №3886 від 29.12.2021 (зі змінами) про розмір грошового забезпечення позивача, станом на листопад 2019 року, у якій правильно зазначено надбавку за стаж служби в поліції - 45%, замість раніше вказаних 40%, та надіслану таку до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області супровідним листом від 03.04.2024 №33/34-1118.

Позивач звернувся до відповідача зі заявою від 25.05.2024, в якій просив провести перерахунок та виплату його пенсії відповідно до оновленої довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області», з урахуванням відомостей про надбавку за стаж служби в поліції 45%, замість 40%.

Відповідач листом від 25.06.2024 надав відповідь, якою відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі вищезгаданої довідки про розмір його грошового забезпечення.

Мотивами відмови є те, що після визнання протиправними та скасування пункту 3 Постанови №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якими було передбачено проведення перерахунку пенсій, інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсії не приймалося. Крім того зазначив, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 22 січня 2024 року у справі № 380/27659/23 жодних зобов'язань на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не покладено.

Не погодившись з такою відповіддю, позивач звернувся з адміністративним позовом до суду.

При вирішенні спору по суті суд керується таким.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон 2262-XII).

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону №2262-XII, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

Постановою КМ України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацами 1, 2 пункту 5 Порядку №45 в редакції постанови Кабінету Міністрів України №103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Крім того, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 у справі №826/12704/18, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103.

11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №988, яка набрала чинності 02.12.2015 та якою затверджені схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10.

Відповідно до статті 94 Закону України від 02.07.2015 №580-VIII «Про Національну поліцію», Постанови №988 з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом МВС України від 06.04.2016 №260 затверджений Порядок та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі по тексту - Порядок №260).

Пунктом 3 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Порядком №260 установлені такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7); надбавка за почесне звання «заслужений» (пункт 8); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9); доплата за вчене звання (пункт 10); доплата за службу в нічний час (пункт 11).

Відповідно до пункту 3 Порядку №45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно з статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тобто, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

Таким чином, з 19.11.2019 - тобто з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/12704/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №988 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.

Водночас, згідно з ч. 2 ст. 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

З урахуванням наведеного, позивач має право на перерахунок пенсії з 01.12.2019 (з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії), виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №988 і відповідно до вимог статей 43, 63 Закону №2262-ХІІ станом на 19.11.2019.

Так, як встановлено судом вище, рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 22 січня 2024 року у справі № 380/27659/23 зобов'язано Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» внести зміни в довідку від 29.12.2021 №3886 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , а саме в надбавці за стаж служби в поліції (відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням) з 40 % до 45 % та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

У вказаному судовому рішення, яке набрало законної сили, було встановлено, що Державна установа «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» при виготовлені, оформленні та видачі позивачу довідки від 29.12.2021 №3886 неправильно визначили розмір надбавки за стаж служби в поліції (40%) та безпідставно не врахувала те, що на час звільнення позивача зі служби вислуга років останнього становила 22 роки 5 місяців і 11 днів (в які включені час навчання у вищому цивільному навчальному закладі), таким чином надбавка за стаж служби в поліції позивача повинна становити 45%.

На виконання зазначеного судового рішення Державною Установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» було внесено зміни у довідку №3886 від 29.12.2021, а саме зазначено надбавку за стаж служби в поліції 45%, замість раніше вказаних 40%, та надіслану таку до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області супровідним листом від 03.04.2024 №33/34-1118.

Таким чином, з огляду на виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, та враховуючи те, що Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській області» була виготовлена оновлена довідка про розмір грошового забезпечення позивача №3886 від 29.12.2021 (зі змінами), де правильно зазначено надбавку за стаж служби в поліції 45%, у відповідача, при отриманні такої, з урахуванням положень ст.ст.51, 63 Закону №2262-ХІІ та Порядку №45, виникає обов'язок здійснити перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 згідно з його грошовим забезпеченням станом на листопад 2019 року.

Суд звертає увагу на те, що матеріали справи не містять доказів вчинення відповідачем дій, спрямованих на перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки, що дає підстави стверджувати про протиправну бездіяльність відповідача.

При цьому, суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

За таких обставин, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії позивачу на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» №3886 від 29.12.2021 (зі змінами), з урахуванням розміру надбавки за стаж служби в поліції 45% та з урахуванням виплачених сум.

Водночас, щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати та виплатити позивачу пенсію на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» №3886 від 29.12.2021 з 01.01.2016, суд зазначає таке.

Згідно з ч. 2 ст. 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Так, як вже йшлося вище, обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії позивача настали у листопаді 2019 року, у зв'язку з набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 у справі №826/12704/18, яким визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103.

Саме станом на листопад 2019 року визначено розмір грошового забезпечення позивача в оновленій довідці №3886 від 29.12.2021 (зі змінами).

Таким чином, саме з 01.12.2019 (з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок пенсії позивача, на підставі оновленої довідки №3886 від 29.12.2021 (зі змінами), а не з 01.01.2016, як помилково просить позивач, а тому у задоволенні позовних вимог в цій частині необхідно відмовити.

Аналогічного правового висновку дійшов Львівський окружний адміністративний суд у рішенні від 31 серпня 2022 року в справі №380/9440/22, яким зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» від 29.12.2021 №3886, до внесення у неї змін.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про необхідність часткового задоволення позову.

Щодо судового збору, то відповідно до вимог ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України такий відшкодовується позивачу в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо непроведення ОСОБА_1 перерахунку та виплати пенсії з 01.12.2019 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» №3886 від 29.12.2021 (зі змінами), з урахуванням розміру надбавки за стаж служби в поліції 45%.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016; код ЄДРПОУ 13814885) здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» №3886 від 29.12.2021 (зі змінами), з урахуванням розміру надбавки за стаж служби в поліції 45% та з урахуванням виплачених сум.

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул.Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016; код ЄДРПОУ: 13814885) сплачений судовий збір в 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяБратичак Уляна Володимирівна