Постанова від 07.11.2024 по справі 340/1878/23

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2024 року м. Дніпросправа № 340/1878/23

Головуючий суддя І інстанції - Кравчук О.В.

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Іванова С.М. (доповідач),

суддів: Чередниченка В.Є., Шальєвої В.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпрі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 30.04.2024 року в адміністративній справі №340/1878/23 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 " Сил оборони Збройних Сил України) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Військової частини НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 " Сил оборони Збройних Сил України), в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 стосовно невидання відповідних витягів із наказів (бойових розпоряджень), у відповідності до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», необхідних для розрахунку військовослужбовцю ОСОБА_1 , розміру додаткової винагороди як такому, що приймав безпосередню участь у бойових діях або забезпечував здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів з травня 2022 року по 04.08.2022 року з розрахунку 100 000 грн. на місяць та для отримання статусу учасника бойових дій;

- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 видати аитяг з журналу бойових дій військової частини із зазначенням інформації про безпосередню участь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у бойових діях; Витяг із наказу (Наказ) про введення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в зону бойових дій; Витяг із наказу (Наказ) про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 із зони бойових дій;

- визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 стосовно ненарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової винагороди у відповідності до пункту першого постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" з травня 2022 року по 04.08.2022 року;

- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду у відповідності до пункту першого постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" з травня 2022 року по 04.08.2022 року.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 30.04.2024 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 було відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 , звернувся з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати вищезазначене рішення, як незаконне та прийняти нову постанову про задоволення адміністративного позову.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що останній наділений правом на отримання додаткової винагороди у відповідності до пункту першого постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" з травня 2022 року по 04.08.2022 року.

Розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження на підставі ст. 311 КАС України.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права в межах доводів останньої, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як було встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 25 лютого 2022 року був мобілізований та проходив військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період у військових частинах НОМЕР_2 та НОМЕР_3 , що є окремими батальйонами, які підпорядковано військовій частині НОМЕР_1 , що є окремою бригадою у складі окремого роду сил Збройних Сил України - Сил територіальної оборони.

Згідно довідки військової частини НОМЕР_2 від 19.08.2022 року №1158, у період з 20 травня 2022 року по 29 травня 2022 року позивач брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів.

Отримавши поранення, з 29.06.2022 року по 15.07.2022 року ОСОБА_1 перебував на стаціонарному лікуванні, що підтверджується випискою із медичної карти хвороби. У Свідоцтві про хворобу № 26 вказано, що захворювання позивача пов'язане з проходженням військової служби.

Позивач вказує, що у зв'язку із проведенням службового розслідування на підставі наказу командира військової частини НОМЕР_2 від 29.05.2022 року, йому у період з травня 2022 року по 04.08.2022 року не здійснювалось нарахування та виплата додаткової винагороди згідно Постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 року "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану".

Матеріали справи містять заяву ОСОБА_1 від 03.11.2022 року, адресовану ІНФОРМАЦІЯ_3 , стосовно розгляду документів, що підтверджують його безпосередню участь в заходах, необхідних для забезпечення оборони України та надання йому статусу учасника бойових дій; доказів вручення/направлення адресату цієї заяви, немає.

Позивач також звернувся до Міністерства оборони України зі скаргою від 03.11.2022 року, у якій просив посприяти у вирішенні питання щодо нарахування грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 28.02.2022 року №168 з травня 2022 року по 04.08.2022 року.

Крім того, позивач звернувся до військової частини НОМЕР_1 із заявою від 15.11.2022 року щодо нарахування та виплати йому грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 28.02.2022 №168, починаючи з травня 2022 року по 04.08.2022 року.

Адвокат Мельник О.В. в інтересах ОСОБА_1 звернулась із адвокатським запитом до військової частини НОМЕР_1 з вимогою отримати Витяг з журналу бойових дій військової частини із зазначенням інформації про безпосередню участь ОСОБА_1 у бойових діях; Витяг із наказу про введення ОСОБА_1 в зону бойових дій; Витяг із наказу про виведення ОСОБА_1 із зони бойових дій. Крім того адвокатський запит містить вимогу про нарахування та виплату грошового забезпечення з травня 2022 року по 04.08.2022 року.

На вказаний адвокатський запит, за твердженням позивача, відповіді отримано не було.

Вирішуючи спір між сторонами та відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що в період із травня по момент виключення зі списків військової частини НОМЕР_2 позивач був правомірно позбавлений додаткової винагороди : у травні - за факт невиконання бойового розпорядження, а із моменту призначення службового розслідування і усунення від виконання службових обов?язків до його завершення - у зв'язку із усуненням від виконання службових обов'язків. Вказано, що матеріали справи не містять доказів звернення позивача до відповідача з вимогою надання витягів із наказів стосовно участі позивача у бойових діях, у межах якого б судом могла бути проведена ревізія бездіяльності відповідача.

Суд апеляційної інстанції при перегляді справи в апеляційному порядку виходить з наступного.

Статтею 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 постановлено ввести в Україні воєнний стан із 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Цей строк неодноразово продовжувався аналогічними Указами та наразі триває.

28 лютого 2022 року на виконання Указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та № 69 «Про загальну мобілізацію» Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану».

Відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (із змінами) установлено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях, або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби),- розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Особам рядового і начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, що залучаються Головнокомандувачем Збройних Сил до складу оперативно-стратегічного угруповання відповідної групи військ для безпосередньої участі у бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій у період здійснення зазначених заходів, виплачується додаткова винагорода в розмірі до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у та захсебіч

Відповідно до пункту 2-1 Постанови №168, у редакції Постанови від 20.01.2023 №43 з 21.01.2023, встановлено, що порядок і умови виплати додаткової винагороди, а також одноразової грошової допомоги, передбачених цією постановою, визначаються керівниками відповідних міністерств та державних органів

На реалізацію положень Постанови №168 наказом Міністерства оборони України «Про внесення Змін до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам» від 25 січня 2023 року №44, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 січня 2023 року за №177/39233, який набрав чинності з 31 січня 2023 року, Порядок №260 доповнено новим розділом XXXIV «Виплата додаткової винагороди на період дії воєнного стану».

Згідно з пунктом 2 цього розділу на період дії воєнного стану військовослужбовцям додаткова винагорода згідно з Постановою №168 виплачується в таких розмірах:

100000 гривень тим, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), та виконують бойові (спеціальні) завдання (в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах):

під час ведення бойових (спеціальних) дій на лінії бойового зіткнення з противником на глибину виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, у тому числі зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки) до батальйону включно;

у районах ведення воєнних (бойових) дій з виявлення повітряних цілей противника;

із здійснення польотів у районах ведення воєнних (бойових) дій, ведення повітряного бою;

у районах ведення воєнних (бойових) дій з вогневого ураження противника у складі підрозділу (засобу) ракетних військ і артилерії;

на території противника (в тому числі на території між позиціями військ противника та своїх військ, тимчасово окупованих (захоплених) противником територіях);

з вогневого ураження повітряних (морських) цілей противника;

з виводу повітряних суден з-під удару противника з виконанням зльоту;

кораблями, катерами, суднами в морській, річковій акваторії (поза межами внутрішніх акваторій портів, пунктів базування, місць тимчасового базування);

у районах ведення воєнних (бойових) дій медичному персоналу медичних частин та підрозділів;

з відбиття збройного нападу (вогневого ураження противника) на об'єкти, що охороняються, звільнення таких об'єктів у разі їх захоплення або насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.

Підтвердження безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях, виконанні бойового (спеціального) завдання або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії (далі - бойові дії або заходи) у період здійснення зазначених дій або заходів здійснюється на підставі таких документів:

бойовий наказ (бойове розпорядження);

журнал бойових дій (вахтовий, навігаційно-вахтовий, навігаційний журнал) або журнал ведення оперативної обстановки або бойове донесення або постова відомість (під час охорони об'єкта, на який було здійснено збройний напад);

рапорт (донесення) командира підрозділу (групи), корабля (судна), катера про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях або заходах, у виконанні бойових (спеціальних) завдань.

07.07.2022 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 7 липня 2022 р. № 793 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. №168», відтак Постанова №168 доповнена п. 21 наступного змісту: «Установити, що порядок умови виплати додаткової винагороди, а також одноразової грошової допомоги, передбачених цією постановою, визначаються керівниками відповідних міністерств та державних органів. Постанову доповнено пунктом 2-І згідно з Постановою КМ № 793 від 07.07.2022 - застосовується з 24 лютого 2022 року».

Відповідно до пункту 9 окремого доручення Міністра оборони України від 23.06.2022 року №912/з/29, яке було чинним на момент виникнення спірних правовідносин, до наказу про виплату додаткової винагороди в розмірі 100 000 гривень або 30 000 гривень не включати військовослужбовців, які, зокрема, усунені від виконання службових обов'язків, відсторонені від виконання службових повноважень або відсторонені від посади - з дня усунення або відсторонення, оголошеного наказом командира (начальника) до дня фактичного завершення усунення або відсторонення, оголошеного наказом командира (начальника) (п.9.6).

Відповідно до п. 11 окремого доручення Міністра оборони України від 23.06.2022 року 912/з/29 із 24.02.2022 року призупинено до окремого розпорядження виплату винагород військовослужбовцям, що передбачені наказом Міністерства оборони України від 18.09.2020 340 «Питання реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.2016 року №18», якою визначено розміри та умови виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту (далі - військовослужбовці) створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров'я під час участі в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Відповідно до п. 14 окремого доручення Міністра оборони України від 23.06.2022 року 912/з/29 дане доручення застосовується із 01.06.2022 року.

При цьому, до 01.06.2022 року порядок виплати додаткової винагороди встановленої Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» врегульовувався телеграмою Міністра оборони України від 25.03.2022 року №248/1298, відповідно до п. 10 якої, до наказів на виплату додаткової винагороди в розмірі 100 000 гривень або 30 000 гривень не включати військовослужбовців, які:

- відмовились виконувати бойові накази (розпорядження) - за місяць, у якому здійснено таке порушення;

- усунені від виконання службових обов'язків, відсторонені від виконання службових повноважень або відсторонені від посади - з дня усунення або відсторонення, оголошеного наказом командира;

- у разі вчинення інших дій (бездіяльності), які мають ознаки адміністративного або кримінального правопорушення - за місяць у якому здійснено таке правопорушення.

Як видно з матеріалів справи, наказом відповідача №96/ДСК від 29.05.2022 року №82 «Про призначення службового розслідування за фактом вчинення військовослужбовцями військової частини НОМЕР_2 діянь із ознаками правопорушення, передбаченого ст. 429, ч. 4 ст. 402 та ч. 4 ст. 408» за невиконання обов'язків служби у бойовій обстановці, а саме відмову виконувати накази, непокору, з метою, запобігання іншим порушенням, ряд військовослужбовців військової частини НОМЕР_2 , щодо яких призначене службове розслідування, зокрема і ОСОБА_1 , усунуто від виконання службових обов'язків на період проведення службового розслідування.

Службове розслідування завершене згідно з Наказом від 29.07.2022 року №96/ДСК.

Наведений наказ позивачем оскаржено не було та останній є чинним.

Отже, з огляду на вказані обставини справи, колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції, що в період із травня по момент виключення зі списків військової частини НОМЕР_2 позивач був правомірно позбавлений додаткової винагороди : у травні - за факт невиконання бойового розпорядження, а із моменту призначення службового розслідування і усунення від виконання службових обов?язків до його завершення - у зв'язку із усуненням від виконання службових обов'язків.

Щодо позовних вимог про визнання протиправної бездіяльності відповідача, яка мала прояв у ненаданні йому витягів із наказів, необхідних для розрахунку військовослужбовцю ОСОБА_1 розміру додаткової винагороди як такому, що приймав безпосередню участь у бойових діях або забезпечував здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів з травня 2022 року по 04.08.2022 року з розрахунку 100 000 грн. на місяць та для отримання статусу учасника бойових дій, то колегія суддів апеляційного суду зазначає наступне.

Дисциплінарний Статут Збройних Сил України, затверджений Законом України від 24 березня 1999 року № 551-XIV визначає сутність військової дисципліни, обов'язки військовослужбовців, а також військовозобов'язаних та резервістів під час проходження навчальних (перевірочних) і спеціальних зборів щодо її додержання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, права командирів щодо їх застосування, а також порядок подання і розгляду заяв, пропозицій та скарг.

Згідно частини 1 статті 1 Дисциплінарного Статуту ЗСУ військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених статутами Збройних Сил України та іншим законодавством України.

Відповідно до частини 6 статті 5 Дисциплінарного Статуту ЗСУ право командира - віддавати накази і розпорядження, а обов'язок підлеглого - їх виконувати, крім випадку віддання явно злочинного наказу чи розпорядження. Наказ має бути виконаний сумлінно, точно та у встановлений строк.

Відповідальність за наказ несе командир, який його віддав.

У разі непокори чи опору підлеглого командир зобов'язаний для відновлення порядку вжити всіх передбачених статутами Збройних Сил України заходів примусу аж до притягнення його до кримінальної відповідальності.

Статут внутрішньої служби Збройних Сил України, затверджений Законом України від 24 березня 1999 року № 548-XIV (далі - Статут ВС ЗСУ) визначає загальні права та обов'язки військовослужбовців Збройних Сил України і їх взаємовідносини, обов'язки основних посадових осіб бригади (полку, корабля 1 і 2 рангу, окремого батальйону) та її підрозділів, правила внутрішнього порядку у військовій частині та її підрозділах.

Статутом керуються всі військові частини, кораблі, управління, штаби, організації, установи і військові навчальні заклади Збройних Сил України (далі - військові частини).

Обов'язки посадових осіб, не зазначені в цьому Статуті, визначаються відповідними порадниками та положеннями.

Приписами пункту 14 Статуту передбачено, що із службових та особистих питань військовослужбовець повинен звертатися до свого безпосереднього начальника, а якщо він не може їх вирішити - до наступного прямого начальника (загальний обов'язок військовослужбовця).

Як вбачається з матеріалів справи, позивач не звертався із рапортом/заявою до командира військової частини НОМЕР_1 стосовно надання необхідних документів, які необхідні для отримання статусу ''учасника бойових дій''.

Доказів зворотнього позивачем до суду подано не було.

Що стосується звернення позивача до Міністерства оборони України від 03.11.2022 року, то останнє, відповідно до його змісту, стосується лише необхідності сприяння у вирішенні питання про виплату ОСОБА_1 додаткової винагороди з травня 2022 року.

При цьому, вимога надати відповідні Витяги із наказів, необхідних для отримання позивачем статусу ''учасник бойових дій'' заявлена лише у адвокатському запиті адвоката Мельник О.В.

Отже, матеріали справи не містять доказів звернення позивача до відповідача з вимогою надання витягів із наказів стосовно участі позивача у бойових діях, у межах якого б судом могла бути проведена ревізія бездіяльності відповідача.

Колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду прешої інстанції, що наслідки ненадання відповіді на адвокатській запит та строки розгляду адвокатського запиту є відмінними від строків розгляду рапорту/заяви військовослужбовця про надання інформації. При цьому, перевірка необхідних додатків до адвокатського запиту може бути перевірена адресатом, а наслідком ненадання відповіді на адвокатський запит є притягнення особи до адміністративної відповідальності, а не визнання судом протиправної бездіяльності.

Кожен військовослужбовець має право, щоб його звернення було розглянуто в межах розумних термінів, а відтак - має бути належний доказ отриманням військовою частиною такого рапорту/заяви військовослужбовця чи його представника (в порядку звернення громадян), який може бути направлений рекомендованим листом із повідомленням про вручення та описом вкладення на адресу військової частини.

Враховуючи, що не розгляд адвокатського запиту протягом 5 днів тягне за собою відповідальність, яку застосовує сам адвокат особи, суд не має процесуальних повноважень на прийняття рішення про зобов'язання відповідача надати відповідь на адвокатський запит.

Відтак, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції і не дають підстав для висновку про помилкове застосування судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права, яке призвело б до неправильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. 243, ст. 308, ст. 311, ст. 315, ст. 316 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 30.04.2024 року в адміністративній справі №340/1878/23 - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, за винятком наявності підстав передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий - суддя С.М. Іванов

суддя В.Є. Чередниченко

суддя В.А. Шальєва