Постанова від 13.11.2024 по справі 520/15731/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2024 р. Справа № 520/15731/24

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Мінаєвої О.М.,

Суддів: Калиновського В.А. , Кононенко З.О. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.08.2024, головуючий суддя І інстанції: Біленський О.О., майдан Свободи, 6, м. Харків, 61022, повний текст складено 07.08.24 по справі № 520/15731/24

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області щодо відмови ОСОБА_1 у оформленні та поданні до апарату ДСНС висновку про наявність підстав для виплати одноразової грошової допомоги у разі отримання особою начальницького складу служби цивільного захисту захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності, передбаченої п. 5 ч. 2 ст. 118 Кодексу цивільного захисту України від 2 жовтня 2012 року №5403-VI (зі змінами та доповненнями);

- зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області оформити та подати до апарату ДСНС висновок про наявність підстав для виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 у разі отримання особою начальницького складу служби цивільного захисту захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності, передбаченої п. 5 ч. 2 ст. 118 Кодексу цивільного захисту України від 2 жовтня 2012 року №5403-VI (зі змінами та доповненнями.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачем протиправно відмовлено у призначенні та виплаті позивачу одноразової грошової допомоги в разі отримання особою начальницького складу служби цивільного захисту захворювання під час виконання службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, чим обумовлено звернення до суду за захистом порушених прав.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 07 серпня 2024 року задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 .

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області щодо неоформлення та неподання до апарату ДСНС України висновку про наявність підстав для виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у разі отримання особою начальницького складу служби цивільного захисту захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності.

Зобов'язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області скласти та подати до апарату ДСНС України висновок про наявність підстав для виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 у разі отримання особою начальницького складу служби цивільного захисту захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності, для прийняття рішення у порядку, встановленому чинним законодавством України.

Відповідач, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що оскаржуване рішення ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права, просив скасувати оскаржуване рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.08.2024 року по справі № 520/15731/24, та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 .

Позивач скористався своїм правом на подання відзиву на апеляційну скаргу в якому просив апеляційну скаргу ГУДСНС в Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07 серпня 2024 року по справі № 520/15731/24 за позовом ОСОБА_1 до ГУДСНС в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, залишити без задоволення, а судове рішення Харківського окружного адміністративного суду залишити без змін.

Відповідно до ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, дослідивши письмові докази по справі, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено судом апеляційної інстанції, що позивач з 19.08.2022 по 21.08.2023 проходив службу у Головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області.

Відповідно до Наказу ГУ ДСНС України у Харківській області від 21.08.2023 №408 «По особовому складу» позивач з 21.08.2023 звільнений зі служби цивільного захисту, виключений з кадрів ДСНС України та усіх видів забезпечення за підпунктом 3 пункту 176 Положення про проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу.

У відповідності до довідки №756 від 03.08.2023, виданої Лікарсько-експертною комісією ГУ ДСНС України у Харківській області, позивача визнано обмежено придатним до військової служби. У довідці зазначено, що травма та захворювання пов'язане з проходженням служби.

Відповідно до довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 12ААА №061093 позивачу визначено 15% втрати працездатності, через захворювання, пов'язане з проходженням служби в Збройних Силах України.

Позивач звернувся із заявою від 01.04.2024 до ГУ ДСНС України у Харківській області про надання одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням захворювання під час виконання службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.

До заяви додано наступні документи: копію паспорту; копію ідентифікаційного коду; копію довідки Лікарсько-експертної комісії ГУ ДСНС України у Харківській області №756 від 03.08.2023; копія довідки МСЕК від 20.03.2024 Серії 12ААА №061093.

Листом від 15.04.2024 ГУ ДСНС України у Харківській області повідомило позивача про відсутність підстав для оформлення виплати одноразової грошової допомоги в разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, оскільки у наданих позивачем документах не вказано, що захворювання пов'язане з виконанням службових обов'язків.

Вважаючи вказані дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.

Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що Головне управління ДСНС України у Харківській області, отримавши заяву позивача про виплату одноразової грошової допомоги із відповідними документами, було зобов'язане виходячи з приписів Порядку №357, скласти висновок про виплату позивачу одноразової допомоги та направити останній до ДСНС України для прийняття відповідного рішення. Не вчинивши зазначені дії, відповідач фактично вирішив віднесене до іншого органу питання про проведення позивачу виплати одноразової грошової допомоги, чим порушив права позивача та допустив протиправну бездіяльність.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з наступних підстав

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Кодекс цивільного захисту України регулює відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов'язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності.

Статтею 101 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що служба цивільного захисту це державна служба особливого характеру, покликана забезпечувати пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідацію їх наслідків у мирний час та в особливий період. Порядок проходження громадянами України служби цивільного захисту визначається цим Кодексом та положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, що затверджується Кабінетом Міністрів України. На рядовий і начальницький склад служби цивільного захисту поширюється дія Дисциплінарного статуту, затвердженого законом

Відповідно до статті 115 Кодексу цивільного захисту України, держава забезпечує соціальний та правовий захист осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, працівників органів та підрозділів цивільного захисту і членів їхніх сімей відповідно до Конституції України, цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Відповідно до ст. 118 Кодексу цивільного захисту України одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - одноразова грошова допомога) - це гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно із цим Кодексом мають право на її отримання.

Одноразова грошова допомога призначається і виплачується в разі:

1) загибелі особи рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту під час виконання нею службових обов'язків або смерті внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, отриманих під час виконання нею службових обов'язків;

2) смерті особи рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту, що настала в період проходження нею служби;

3) встановлення особі рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого нею під час виконання службових обов'язків або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням нею службових обов'язків, або встановлення особі протягом шести місяців після звільнення її із служби інвалідності з причин, зазначених у цьому пункті;

4) встановлення особі рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, пов'язаних з проходженням нею служби, або встановлення особі протягом шести місяців після звільнення її із служби інвалідності з причин, зазначених у цьому пункті;

5) отримання особою рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності.

Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері цивільного захисту.

Аналіз наведеної норми дозволяє зробити висновок, що нею передбачено загальні підстави для призначення і виплати одноразової грошової допомоги, однак безпосередньо умови та алгоритм дій уповноважених органів визначено виключно Порядком «Про призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту» №357 затвердженим Кабінетом Міністрів України 29.03.2024 на виконання статті 118 Кодексу цивільного захисту України (далі - Порядок №357).

Відповідно до пп. 5 п. 5 Порядку №357 одноразова грошова допомога призначається і виплачується зокрема у разі отримання особою рядового чи начальницького складу поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності.

Згідно з пп. 4 п. 10 Порядку №357 одноразова грошова допомога призначається і виплачується особі рядового чи начальницького складу, яка отримала поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності, залежно від ступеня втрати нею працездатності, який встановлюється медико-соціальною експертною комісією, - у розмірі, що визначається у відсотках від 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено ступінь втрати працездатності.

Пунктом 14 Порядку №357 встановлено, що для виплати одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності чи втрати працездатності без встановлення їй інвалідності особа рядового чи начальницького складу подає до органу чи підрозділу цивільного захисту рапорт (заяву) про виплату одноразової грошової допомоги в паперовій формі, до якої додаються:

копія документа, що посвідчує особу;

копія документа, що засвідчує реєстрацію особи в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податку із зазначеного Реєстру, внесені до паспорта громадянина України (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);

копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;

копія довідки медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках.

Згідно з п. 16 Порядку №357 формування документів для призначення та виплати одноразової грошової допомоги в органах та підрозділах цивільного захисту здійснюється підрозділами з питань роботи з персоналом (кадрами) у взаємодії з бухгалтерськими службами.

Одноразова грошова допомога призначається ДСНС та виплачується органами та підрозділами цивільного захисту, з яких було звільнено особу рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту (п. 17 Порядку №357).

Відповідно до п. 19-21 Порядку №357 органи та підрозділи цивільного захисту після встановлення кола осіб, визначених у пунктах 7 і 8 цього Порядку (зокрема з урахуванням особистого розпорядження), протягом 15 календарних днів з дня реєстрації заяви приймають рішення у формі висновку про наявність підстав для виплати одноразової грошової допомоги або про повернення документів на доопрацювання (у разі, коли документи подано не в повному обсязі чи подано не за належністю).

Повернення документів заявникам на доопрацювання здійснюється органами та підрозділами цивільного захисту протягом трьох календарних днів з моменту прийняття відповідного рішення з обґрунтуванням причин такого повернення.

Після усунення виявлених недоліків особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, можуть повторно звернутися до органів та підрозділів цивільного захисту в межах строку, визначеного пунктом 18 цього Порядку.

Органи та підрозділи цивільного захисту протягом 10 календарних днів подають разом із документами, передбаченими пунктами 13 або 14 цього Порядку, до апарату ДСНС висновок про наявність підстав для виплати одноразової грошової допомоги, до якого (за потреби) додаються:

витяг з наказу про виключення особи рядового чи начальницького складу з кадрів ДСНС (за наявності);

копії документів, що свідчать про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання особи, зокрема про те, що поранення (контузія, травма або каліцтво), захворювання не пов'язані із вчиненням кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства (крім випадку доведення такої особи до самогубства, встановленого судом);

копія постанови центральної лікарсько-експертної комісії ДСНС або лікарсько-експертної комісії ДСНС про встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, що отримані особою рядового чи начальницького складу;

довідка органу чи підрозділу цивільного захисту, яким попередньо було здійснено виплату одноразової грошової допомоги, із зазначенням підстави та дати її призначення, розміру виплати (у разі отримання такої виплати);

копія особистого розпорядження (за наявності).

ДСНС у тримісячний строк з дня реєстрації висновку приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги, яке в десятиденний строк надсилається разом із документами, зазначеними у пунктах 13, 14 і 20 цього Порядку, органам та підрозділам цивільного захисту для видання наказу про виплату одноразової грошової допомоги особам, які мають право на її отримання.

З аналізу вищенаведених законодавчих норм вбачається, що формування документів для призначення та виплати одноразової грошової допомоги в органах та підрозділах цивільного захисту за результатом звернення особи із відповідною заявою та поданням пакету документів.

За результатом розгляду заяви підрозділ цивільного захисту приймає рішення у формі висновку про наявність підстав для виплати одноразової грошової допомоги або про повернення документів на доопрацювання (у разі, коли документи подано не в повному обсязі чи подано не за належністю).

В свою чергу ДСНС у тримісячний строк з дня реєстрації висновку приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги, яке в десятиденний строк надсилається разом із документами, зазначеними у пунктах 13, 14 і 20 цього Порядку, органам та підрозділам цивільного захисту для видання наказу про виплату одноразової грошової допомоги особам, які мають право на її отримання (п. 22 Порядку №357).

У призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги може бути відмовлено. Рішення ДСНС про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги може бути оскаржене в судовому порядку відповідно до законодавства (п. 27, 28 Порядку №357).

Тобто Порядком №357 визначено, що виключне право приймати відповідне рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги належить ДСНС України, а не його уповноваженому органу.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає за необхідне звернути увагу на те, що позивач разом із заявою від 01.04.2024 про призначення одноразової грошової допомоги у разі отримання особою рядового чи начальницького складу захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, подав ГУ ДСНС України у Харківській області всі необхідні документи про встановлення часткової втрати працездатності у зв'язку із захворюванням, яке пов'язане з проходженням служби.

Доводи апеляційної скарги про те, що захворювання позивачем було отримано не під час виконання службових обов'язків, відповідно відсутні підстави для призначення допомоги, у вигляді складання висновку, колегія суддів відхиляє, оскільки відповідно до п. 3 Порядку визначено, що особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу) вважаються такими, що виконують службові обов'язки, за наявності умов, визначених Положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 р. № 593. Вказаним Положенням визначено, що служба цивільного захисту є державною службою особливого характеру, яка забезпечує пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, вживає заходів до запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідації їх наслідків у мирний час та в особливий період, а особи рядового і начальницького складу вважаються такими, що виконують службові обов'язки: на території органу і підрозділу цивільного захисту або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком дня (розкладом занять); під час прямування на службу або із служби, службових поїздок, повернення до місця служби; під час перебування поза місцем розташування органу і підрозділу цивільного захисту, якщо під час такого перебування вони виконують свої обов'язки або направлені за наказом відповідного керівника (начальника).

Отже, виконання службових обов'язків і проходження служби особами рядового та начальницького складу цивільного захисту є тотожними поняттями.

Колегія суддів вважає такими, що не підлягають задоволенню доводи апеляційної скарги про те, що позивач не набув права на призначення та виплату одноразової грошової допомоги при отриманні захворювання без встановлення інвалідності під час виконання службових обов'язків, що пов'язані з проходженням служби, оскільки приписами п.п. 4, 5, 10 Порядку встановлено, що днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги у разі встановлення особі начальницького складу ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності є дата, зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі отримання особою начальницького складу поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується особі начальницького складу, яка отримала захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності, залежно від ступеня втрати нею працездатності, який встановлюється медико-соціальною експертною комісією, - у розмірі, що визначається у відсотках від 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено ступінь втрати працездатності.

Інші доводи і заперечення сторін по суті спору на висновки суду апеляційної інстанції не впливають.

При цьому, надаючи оцінку доводам апеляційної скарги, судова колегія враховує, що згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

З огляду на встановлені у справі фактичні обставини та дослідженні докази, колегія суддів згодна з висновками суду першої інстанції про наявність підстав для визнання протиправною бездіяльності Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області щодо неоформлення та неподання до апарату ДСНС України висновку про наявність підстав для виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у разі отримання особою начальницького складу служби цивільного захисту захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності та зобов'язання Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області скласти та подати до апарату ДСНС України висновок про наявність підстав для виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 у разі отримання особою начальницького складу служби цивільного захисту захворювання під час виконання нею службових обов'язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності, для прийняття рішення у порядку, встановленому чинним законодавством України.

Отже, доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків, якими мотивоване рішення суду першої інстанції, та не дають підстав вважати висновки суду першої інстанції помилковими, а застосування судом норм матеріального та процесуального права неправильним.

Згідно зі ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до пункту першого частини першої статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Згідно зі статтею 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення із додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження та спростовуються висновками суду першої інстанції, які зроблені на підставі повного, всебічного та об'єктивного аналізу відповідних правових норм та фактичних обставин справи, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому оскаржуване рішення слід залишити без змін.

Керуючись ст. ст. 311, 315, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області - залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.08.2024 по справі № 520/15731/24 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя О.М. Мінаєва

Судді В.А. Калиновський З.О. Кононенко