Справа №: 343/913/24
Провадження №: 3/343/420/24
15 листопада 2024 року м. Долина
Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Керніцький І.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Долина Калуського району Івано-Франківської області адміністративний матеріал, що надійшов від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Державної податкової служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , приватного підприємця, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
22 липня 2024 року до Долинського районного суду Івано-Франківської області надійшов адміністративний матеріал про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
В протоколі № 1331 про адміністративне правопорушення від 19.04.2024 зазначено, що заступником начальника відділу планових перевірок оподаткування фізичних осіб управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС в Івано-Франківській області Бричем В.Д. 09 квітня 2024 року проведено документальну планову виїзну перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 27.06.2018 по 31.12.2022, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 27.06.2018 по 31.12.2022, чим порушив вимоги підпункту 51.1 статті 51, п.164.2, п.164.5 ст.164, пп.168.1.1. п.168.1, п.170.1 ст.170, п.171.2 ст.171, п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями) та не нараховано та не отримано військового збору щодо сум орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб при платному користуванні за приміщення у фізичних осіб- власників в сумі 294,15 грн, чим порушив вимоги підпункту 51.1 статті 51, п.164.2, п.164.5 ст.164, пп.168.1.1. п.168.1, п.170.1 ст.170, п.171.2 ст.171, п.176.2 ст.176, пп.1.4, пп.1.5 п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями), за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився та про причини своєї неявки суд не повідомив, хоч був належно повідомлений про час, день та місце розгляду справи у встановленому Законом порядку, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень (а.с.13,14,16), телефонограма (а.с.21) та оголошення на офіційному веб-сайті Долинського районного суду за веб-адресою: dl.if.court.gov.ua. про виклик в судове засідання (а.с.22-23).
Статтею 268 КУпАП визначено перелік справ про адміністративні правопорушення, при розгляді яких участь особи є обов'язковою, однак ст. 163-4 КУпАП до цього переліку не включена.
За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_1 був належно повідомлений про час та місце розгляду даної справи у відповідності до вимог ст. 277-2 КУпАП, однак в судове засідання не з'явився, суд вважає за можливе провести розгляд даної справи за його відсутності.
Дослідивши наданий адміністративний матеріал та додані до нього документи, суд дійшов висновку про те, що провадження в даній справі слід закрити в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Норми Кодексу України про адміністративні правопорушення не містять визначення поняття «триваюче правопорушення», однак таке визначення для сфери податкових правовідносин містить Податковий кодекс України.
Пунктом 111.5 ст. 111 ПК України визначено, що триваюче правопорушення - безперервне невиконання норм цього Кодексу платником податків, який вчинив певні дії чи допустив бездіяльність і не вчиняв подальших дій для його усунення до моменту виявлення такого правопорушення контролюючим органом.
Отже, законодавець надав певним податковим правопорушенням статусу триваючих. Момент подання декларації є початком триваючого правопорушення, яке могло бути припинено самостійними діями платника податку, однак було виявлено контролюючим органом.
Як вбачається з протоколу № 1331 про адміністративне правопорушення від 19.04.2024 (а.с. 1), заступником начальника відділу планових перевірок оподаткування фізичних осіб управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС в Івано-Франківській області Бричем В.Д. 09 квітня 2024 року проведено документальну планову виїзну перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 27.06.2018 по 31.12.2022, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 27.06.2018 по 31.12.2022, чим порушив вимоги підпункту 51.1 статті 51, п.164.2, п.164.5 ст.164, пп.168.1.1. п.168.1, п.170.1 ст.170, п.171.2 ст.171, п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями) та не нараховано та не отримано військового збору щодо сум орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб при платному користуванні за приміщення у фізичних осіб- власників в сумі 294,15 грн, чим порушив вимоги підпункту 51.1 статті 51, п.164.2, п.164.5 ст.164, пп.168.1.1. п.168.1, п.170.1 ст.170, п.171.2 ст.171, п.176.2 ст.176, пп.1.4, пп.1.5 п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями), за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Строк накладення адміністративного стягнення у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП слід рахувати з часу виявлення порушення контролюючим органом під час перевірки, яка проводилася 29 березня 2024 року, що зафіксовано в акті про результати документальної планової виїзної перевірки фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 27.06.2018 по 31.12.2022, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 27.06.2018 по 31.12.2022 від 29.03.2024 № 6050/09-19-24-06/2924608577 (а.с. 3).
При цьому встановлено, що на даний час закінчився передбачений законом (ст. 38 КУпАП) 3-х місячний строк накладення адміністративного стягнення.
Разом з тим, слід відзначити, що до Долинського районного суду Івано-Франківської області адміністративний матеріал надійшов 24.04.2024, однак розгляд справи неодноразово відкладався у зв'язку з неявкою до суду особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Зі змісту п. 7 ст. 247 КУпАП слідує, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент судового розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
За таких обставин, враховуючи, що фактично в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, датою виявлення якого є 29 березня 2024 року - день складення акту про результати документальної планової виїзної перевірки фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 27.06.2018 по 31.12.2022, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 27.06.2018 по 31.12.2022 № 6050/09-19-24-06/2924608577, однак, на час розгляду справи (15.11.2024) закінчився 3-х місячний строк з моменту його виявлення, суд вважає, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП слід закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП - в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного, ст.ст. 38, 163-1, п. 7 ст. 247 КУпАП, керуючись ст.ст. 283, 284, 287, 294 КУпАП, суддя
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП - в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано-Франківського апеляційного суду через Долинський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя: