Справа № 285/2811/24
провадження у справі 3/0285/2154/24
Іменем України
18 листопада 2024 року м. Звягель
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Коцюба О.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли із Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП -
22.05.2024 року до Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області надійшли матеріали про адміністративне правопорушення (протокол серія ААД № 762015 від 12.05.2024 року) за ч. 1 ст. 130 КУпАП, складені відносно ОСОБА_1 .
Згідно вказаних матеріалів, ОСОБА_2 12.05.2024 року о 13 год. 39 хв. керував по 3 провул. В.Антоновича в м. Звягель Житомирської області автомобілем Ауді А4, д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, згідно показів алкотестеру Драгер рівень сп'яніння становив 0,87 %0, від проходження огляду на стан сп'яніння у найближчому лікувальному закладі відмовився, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 Вину не визнав. Пояснив, що не вживав спиртні напої в той день, а вживав на передодні зі своїм сином, який приїхав із зони бойових дій, з показником алкотестеру Драгер не погоджувався, однак працівники поліції не роз'яснили з якою метою вони пропонували йому проїхати до лікарні та які наслідки потягне за собою відмова проїхати до лікувального закладу, та, відповідно, складання протоколу і санкцію вказаної статті. Окрім цього, пояснив, що він вважав, що його вже притягнуто до відповідальності, оскільки постанову на місці склали та наклали штраф. Зазначив, що якби йому роз'яснили про наслідки притягнення його до відповідальності за ст. 130 КУпАП, то він обов'язково поїхав би до лікувального закладу.
Заслухавши ОСОБА_3 , дослідивши матеріали справи, суддя дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Судом було досліджено відеозапис з нагрудної камери поліцейського. При досліджені було встановлено, що ОСОБА_2 не в повній мірі усвідомлював чому працівники поліції, після проходження огляду на місці за допомогою алкотестеру Драгер, пропонували поїхати до лікарні, також йому не роз'яснили які наслідки будуть у разі складання відносно нього адміністративних матеріалів за ч. 1 ст. 130 КУпАП, зокрема, що його можуть позбавити права керування ТЗ. ОСОБА_2 , у свою чергу, з показником приладу Драгер не погоджувався. Працівники поліції ж не роз'яснили, що у випадку не згоди із результатом алкотестеру Драгер, він має право на повторний огляд у найближчому лікувальному закладі.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (яка підлягає застосуванню відповідно до ст. 9 Конституції України, ст. 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»), кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Дослідивши матеріали справи та подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності суддя дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КупАП.
Відповідно до ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу;
3) про закриття справи.
Керуючись ст.ст. 9, 130, 251, 283, 284 КУпАП,-
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КупАП.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом десяти днів з дня виготовлення повного тексту постанови.
Суддя: О.М. Коцюба