Справа № 171/2663/24
Провадження № 3/177/1622/24
Іменем України
19 листопада 2024 року
Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Березюк М. В.
розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №8 Криворізького РУП Головного Управління Національної поліції у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою:
АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
25.09.2024 о 21-30 год, ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , вживши алкогольні напої, висловлювався нецензурною лайкою відносно дітей та демонстрував больові прийоми на дітях, чим завдав їм фізичного болю, тим самим вчинив дії психологічного та фізичного характеру відносно них, тим самим вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбаченач.1 ст. 173-2 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи повідомленим про дату, час та місця розгляду справи, в судове засідання не з'явився, заяв та клопотань щодо розгляду справи за його відсутності або про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Законний представник неповнолітніх потерпілих - мати ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилася, про причини неявки не повідомила, хоча про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та законного представника неповнолітніх потерпілих, оскільки стаття 268 КУпАП не містить заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за статтею 173-2 КУпАП за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.173-2 КУпАП підтверджується письмовими матеріалами, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, в якому викладені обставини вчинення останнім адміністративного правопорушення за ч.1 ст.173-2 КУпАП; рапортом працівника поліції від 26.09.2024 відповідно до якого на службу 102 надійшло повідомлення від ОСОБА_2 , в якому остання повідомила, що її чоловік ОСОБА_1 знущається над своїм сином - Іллею, 8 років, не дає йому спати; протоколом про прийняття заяви від ОСОБА_2 та її письмовими поясненнями, в яких зазначено обставини, ідентичні тим, що викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, а саме що ОСОБА_1 вживши алкоголь під час святкування дня народження сина Добрині, висловлювався нецензурною лайкою по відношенню до дітей, демонстрував больові прийоми на дітях, завдаючи їм фізичного болю та страждань; терміновим заборонним приписом від 25.09.2024.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Відповідно до п. 14 ч.1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.
Відповідно до п. 17 ч.1 ст. 1 Закону, фізичне насильство - форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, за ознаками - вчинення домашнього насильства, тобто умисного вчинення діянь психологічного та фізичного характеру, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Обираючи вид і міру адміністративного стягнення, суд враховує характер та обставини вчиненого правопорушення, зокрема його вчинення щодо малолітньої особи, ступінь вини ОСОБА_1 , його особу, зокрема що він повнолітнім чоловіком працездатного віку, суд вважає за необхідне застосувати відносно нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в максимальному розмірі визначеному санкцією даної статті, яке відповідно до вимог ст. 23 КУпАП є справедливим та буде достатнім і необхідним для виховання особи.
Згідно з ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 40-1, ч.1 ст. 173-2, ст. 283, п. 1 ч. 1 ст. 284, КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винуватим за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 340 (триста сорок) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Криворізький районний суд Дніпропетровської області.
Відповідно до ст. 304 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП (не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення), постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя М.В. Березюк