Постанова від 07.11.2024 по справі 200/2679/24

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2024 року справа №200/2679/24

м. Дніпро

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Казначеєва Е.Г., суддів Компанієць І.Д., Гайдара А.В., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 05 липня 2024 р. у справі № 200/2679/24 (головуючий І інстанції Волгіна Н.П. ) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії ,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - позивач, ГУПФУ), в якому просив:

-визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області при розгляді його заяви про призначення пенсії за віком від 25 березня 2021 року щодо не нарахування пенсії відповідно до ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нарахувати та виплатити позивачу пенсію відповідно до ст. 8 Закону “Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 25 березня 2021 року.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 05 липня 2024 року задоволено позов, а саме суд:

Визнав протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області при розгляді заяви ОСОБА_1 від 25 березня 2021 року про призначення пенсії за віком, яка виразилась у не врахуванні приписів ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці» при визначенні розміру призначеної позивачу пенсії.

Зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок призначеної позивачу пенсії за віком - із врахуванням приписів статті 8 Закону “Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», - починаючи з 25 березня 2021 року.

Стягнув з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010, зареєстроване місцезнаходження: 84116, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд. 3) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн 96 коп.

Відповідач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволені позову повністю.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі №200/5455/21 від 10.06.2021, ухвали Першого апеляційного адміністративного суду від 17.09.2021, ухвали Донецького окружного адміністративного суду про виправлення описки у судовому рішенні від 30.11.2021 Покровським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянуто заяву від 25.03.2021 року про призначення пенсії незалежно від віку, до пільгового стажу роботи відповідно частини 2 статті 114 Закону України №1058 за Списком №1 зараховано періоди роботи: безоплатні відпустки 04.2018-1 день, 10.2019-1 день, з 06.06.2008 по 01.06.2015, з 01.06.2018 по 30.06.2018.

На виконання численних рішень та ухвал Донецького окружного адміністративного суду по справі №200/3584/22 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 25.03.2021 з застосуванням середньої заробітної плати за 2018-2020 роки та повідомлено про виконання рішення суду заявника листом №0500-0221- 8/41006 від 24.04.2024.

Зміст мотивувальної й резолютивної частин рішення суду конкретизує встановлені судом зобов'язання, в межах яких органи Пенсійного фонду України виконують рішення судів.

В рішеннях Донецького окружного адміністративного суду від 10.06.2021 по справі № 200/5455/21 та від 02.11.2022 по справі № 3584/22 були відсутні зобов'язання, щодо зарахування спірних періодів роботи до ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці», тому рішення суду було виконано в межах покладених судом зобов'язань.

Враховуючи відсутність зобов'язання, щодо зарахування спірних періодів роботи до ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці», тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог, в відтак в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до частини 1 статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, здійснюючи апеляційний перегляд у межах доводів та вимог апеляційної скарги, відповідно до частини 1 статті 308 Кодексу адміністративного судочинства України, встановив наступне.

25 березня 2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії незалежно від віку згідно з ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 68).

Рішенням відповідача від 27 березня 2021 року № 1997 позивачу відмовлено у призначенні пільгової пенсії через відсутність 25 років пільгового стажу під землею (а.с. 94-95).

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 10 червня 2021 року у справі № 200/5455/21, яке набрало законної сили 17 вересня 2021 року, зобов'язано відповідача повторно розглянути заяву позивача від 25 березня 2021 року про призначення пенсії із зарахуванням до його пільгового стажу безоплатних відпусток - квітень 2018 року - 1 день, жовтень 2019 року - 1 день, періодів роботи в ТОВ “Донуглепоставка» з 6 червня 2008 року по 1 червня 2015 року, періодів роботи на шахті “Новогродівська» з 1 червня 2018 року по 30 червня 2018 року та з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 1-р/2020 від 23 січня 2020 року (https://reyestr.court.gov.ua/Review/97560250; https://reyestr.court.gov.ua/Review/99685219).

Рішенням відповідача від 1 лютого 2022 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії; зазначено, що відповідно до наданих документів та з урахуванням висновків Донецького окружного адміністративного суду від 10 червня 2021 року страховий стаж ОСОБА_1 складає - 26 років 00 місяців 22 дні, пільговий стаж - 18 років 0 місяців 11 днів, за списком № 1 - 7 років 0 місяців 28 днів (а.с. 104-105).

Рішенням Донецького від 2 листопада 2022 року у справі № 200/3584/22, яке залишено без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2023 року, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 1 лютого 2022 року про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах визнано протиправним та скасовано; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. “а» ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення» в редакції до внесення змін Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 1-р/2020 від 23 січня 2020 року та рішення Верховного Суду від 21 квітня 2021 року у зразковій справі № 360/3611/20-а, зарахувавши до стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, період безоплатних відпусток - квітень 2018 року - 1 день, жовтень 2019 року - 1 день, періодів роботи в ТОВ “Донуглепоставка» з 6 червня 2008 року по 1 червня 2015 року, періодів роботи на Шахті “Новогродівська» з 1 червня 2018 року по 30 червня 2018 року (а.с. 20-23, https://reyestr.court.gov.ua/Review/107101297; https://reyestr.court.gov.ua/Review/111534544).

Рішенням відповідача від 5 грудня 2023 року “про призначення пенсії» позивачу з 25 березня 2021 року призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. “а» ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення», п. 2 ч. 1 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; зазначено, що загальний страховий стаж позивача складає 53 роки 4 місяці 22 дні, в тому числі робота за Списком № 1 - 25 років 1 місяць 10 днів. У рішенні зазначено, що розмір призначеної позивачу пенсії склав 16055,10 грн (а.с. 108).

Зі змісту цього рішення вбачається, що здійснення розрахунку розміру призначеної позивачу пенсії відбувалось без врахування приписів абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці».

Рішенням відповідача від 7 грудня 2023 року “про перерахунок пенсії» змінено дату, з якої позивачу призначено пенсію: встановлено, що пільгова пенсія позивачу призначена з 14 червня 2023 року. Інших змін щодо призначення позивачу пенсії (стосовно кількості страхового чи пільгового стажу, розміру чи складових призначеної позивачу пенсії та т.і.) рішення не містить (а.с. 109).

З листа відповідача від 28 лютого 2024 року (вих. № 4524-3224/Г-02/8-0500/24) вбачається, що 13 лютого 2024 року позивач через вебпортал Пенсійного фонду України звернувся із заявою № ВЕБ-05001-Ф-С-24-025435 щодо призначеної йому пенсії (а.с. 27).

Листом від 28 лютого 2024 року (вих. № 4524-3224/Г-02/8-0500/24), направленим позивачу у відповідь на його заяву № ВЕБ-05001-Ф-С-24-025435, відповідач повідомив, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 2 листопада 2022 року по справі № 200/3584/22, яке набрало законної сили 14 червня 2023 року, ОСОБА_1 з 14 червня 2023 року призначено пенсію на пільгових умовах відповідно до п. “а» ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення» в редакції до внесення змін Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 1-р/2020 від 23 січня 2020 року та Рішення Верховного Суду від 21 квітня 2021 року у зразковій справі № 360/3611/20-а. До стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, зараховано період безоплатних відпусток у квітні 2018 року - 1 день, у жовтні 2019 року - 1 день, періоди роботи в ТОВ “Донуглепоставка» - з 6 червня 2008 року по 1 червня 2015 року, періоди роботи на Шахті “Новогродівська» - з 1 червня 2018 року по 30 червня 2018 року; загальний страховий стаж складає 53 роки 4 місяці 22 дні, в тому числі робота за Списком № 1 - 25 років 1 місяць; стаж враховано по 19 березня 2021 року; розмір пенсії з 14 червня 2023 року складає 20930,00 грн; доплата до пенсії у зв'язку із виконанням вищезазначеного рішення суду за період з червня 2023 року по січень 2024 року в загальній сумі 137 440,00 грн нарахована та виплачена позивачеві в січні поточного року. Також повідомляємо, що здійснення розрахунку пенсії відповідно до ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці» судом не зобов'язано і що означене рішення суду управлінням виконано в повному обсязі в межах функціональних повноважень та нормативно-правового поля (а.с. 27).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 3 квітня 2024 року у справі № 200/3584/22 виправлено описку в рішенні Донецького окружного адміністративного суду у справі № 200/3584/22 від 2 листопада 2021 року шляхом викладення абзацу третього резолютивної частини рішення в наступній редакції:

“Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області призначити ОСОБА_1 з 25.03.2021 року пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. “а» ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення» в редакції до внесення змін Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213-VІІІ з урахуванням рішення Конституційного Суду України №1-р/2020 від 23.01.2020 року та Рішення Верховного Суду від 21.04.2021 року у зразковій справі №360/3611/20-а, зарахувавши до стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах період безоплатних відпусток 04.2018 - 1 день, 10.2019 1 день, періодів роботи в ТОВ Донуглепоставка з 06.06.2008 року по 01.06.2015 року, періодів роботи на шахті Новогродівська з 01.06.2018 року по 30.06.2018 року.». (а.с. 25).

Рішенням від 17 квітня 2024 року “про перерахунок пенсії», прийнятим на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 2 листопада 2022 року та ухвали цього суду від 3 квітня 2021 року, відповідачем здійснено перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії, яким змінено дату, з якої позивачу призначено пенсію та встановлено, що пенсія призначена з 25 березня 2021 року. Інших змін щодо призначення позивачу пенсії (стосовно кількості страхового чи пільгового стажу, розміру чи складових призначеної позивачу пенсії та т.і.) рішення не містить (а.с. 51, 110).

Листом від 24 квітня 2024 року (вих. № 0500-0221-8/41006) відповідач повідомив позивачу про те, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі № 200/3584/22 ОСОБА_1 пенсія призначена з 25 березня 2021 року (а.с. 111).

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та фактам, колегія суддів зазначає наступне.

Згідно із статтею 46 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці», дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

За положенням частини 1 та 2 статті 10 зазначеного Закону, цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Дія частини першої статті 7 і статті 8 цього Закону поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим Законом.

Статтею 8 цього Закону визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону 1058-IV мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи в розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Аналіз зазначених норм дає можливість дійти висновку, що дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» поширюється на працівників, які зайняті на підземних роботах повний робочий день за Списком № 1, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Верховний Суд у справах №345/4616/16 (постанова від 20.11.2018), №345/4570/16-а (постанова від 06.02.2019), №345/4462/16-а (постанова від 05.12.2019), №345/3954/16-а (постанова від 11.07.2019) та інших дійшов висновку про те, що статтю 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» слід розглядати у нерозривному зв'язку зі Списком №1 виробництв, цехів, професій та посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах.

Отже, Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» поширюється на працівників, які зайняті на підземних роботах повний робочий день за Списком N 1, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Згідно ст. 24 Закону № 1058 страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок та з 01.01.2011 єдиний соціальний внесок.

Страховий стаж обчислюється відповідно до вимог Закону №1058 за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності (01.01.2004) цим Законом.

Статтею 114 Закону №1058 врегульовано питання пенсій за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників.

Згідно з частиною 1 статті 114 Закону № 1058-IV право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 114 Закону № 1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Отже, Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці", визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах за Списком №1, чоловіки - не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок встановлюється у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Так, згідно матеріалів справи пільговий стаж позивача на підземних роботах визначений Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці" становить більше 15 років.

Таким чином, як вірно зазначено судом першої інстанції, позивач мав достатній пільговий стаж за Списком № 1, що дає право для розрахунку розміру пенсії відповідно до приписів статті 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці», абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Вищезазначене свідчить, що позивач набув право на перерахунок пенсії з урахуванням положень абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці».

Таким чином, суд з урахування встановлених обставин у справі, дійшов до висновку, що відповідач допустив протиправну бездіяльність при визначені розміру пенсії позивачеві без застосування положень абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці» з часу її призначення.

За положенням ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

На підставі викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду не вбачається.

Керуючись ст. 308, 311, 313, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 05 липня 2024 р. у справі № 200/2679/24 - залишити без задоволення.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 05 липня 2024 р. у справі № 200/2679/24 - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне судове рішення складено та підписано колегією суддів 07 листопада 2024 року.

Суддя-доповідач Е.Г. Казначеєв

Судді А.В. Гайдар

І.Д. Компанієць