Рішення від 13.11.2024 по справі 460/10376/24

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2024 року м. Рівне №460/10376/24

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді О.Р. Греська, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі по тексту - відповідач), в якій позивач просить суд:

визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у зарахуванні до трудового стажу на пільгових умовах один місяць за три в період перебування в АТО з 02.07.2015 по 13.08.2015, з 29.08.2015 по 31.08.2015, з 09.09.201 по 24.04.2016, з 04.02.2019 по 09.02.2019, з 13.02.2019 по 13.05.2019, з 31.05.2019 по 08.07.2019, та участь з 14.05.2022 по 05.06.2022, з 03.02.2023 по 03.02.2024, з 22.02.2024 по т.ч. у відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації під час повномасштабного вторгнення;

зобов'язати відповідача провести зарахування до трудового стажу на пільгових умовах один місяць за три період перебування в АТО з 02.07.2015 по 13.08.2015, з 29.08.2015 по 31.08.2015, з 09.09.201 по 24.04.2016, з 04.02.2019 по 09.02.2019, з 13.02.2019 по 13.05.2019, з 31.05.2019 по 08.07.2019, та участь з 14.05.2022 по 05.06.2022, з 03.02.2023 по 03.02.2024, з 22.02.2024 по т.ч. у відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації під час повномасштабного вторгнення.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач 12.04.2024 звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах згідно з пунктом 4 частини першої статті 115 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Вказав, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №172650008615 від 19.04.2024 йому повідомлено, що його загальний стаж складає 22 роки 11 місяців 17 днів, що недостатньо для призначення пенсії на пільгових умовах. Позивач звернувся до відповідача із заявою про зарахування до трудового стажу в кратному обчисленні один місяць за три місяці час проходження військової служби в особливий період з 02.07.2015 по 13.08.2015, з 29.08.2015 по 31.08.2015, з 09.09.201 по 24.04.2016, з 04.02.2019 по 09.02.2019, з 13.02.2019 по 13.05.2019, з 31.05.2019 по 08.07.2019, з 14.05.2022 по 05.06.2022, з 03.02.2023 по 03.02.2024, з 22.02.2024 по т.ч. Однак, відповідач відмови позивачу у пільговому зарахуванні до стажу періоду проходження військової служби. Вважаючи такі дії відповідача протиправними та такими, що порушують його конституційні права, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду та просить задовольнити його позовні вимоги в повному обсязі.

Ухвалою суду від 16.09.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі; розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); відповідачу встановлено строк на подання відзиву на позов.

Відповідач проти задоволення позову заперечив, у встановлений судом строк подав відзив на позов. На обґрунтування заперечення відповідач зазначає, що норма законодавства щодо пільгового обчислення страхового стажу застосовується виключно до періодів військової служби до 01.01.2004. Відтак, оскільки на пільгових умовах один місяць служби за три місяці служби зараховується лише до стажу військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов'язку, виключно при призначенні пенсії за вислугу років військовослужбовцям - на умовах Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Враховуючи вимоги чинного пенсійного законодавства та факт призначення позивачу пенсії по Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» а не по нормах Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відтак в Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області відсутні усі підстави для зарахування періоди участі у бойових діях у воєнний час 02.07.2015 по 13.08.2015, з 29.08.2015 по 31.08.2015, з 09.09.2015 по 24.04.2016, з 04.02.2019 по 09.02.2019, з 13.02.2019 по 13.05.2019, з 31.05.2019 по 08.07.2019, з 15.04.2022 по 05.06.2022, з 03.02.2023 по 03.02.2024 та з 22.02.2024 по даний час на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці. На підставі викладеного відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.

Позивач 12.04.2024 звернувся із заявою про призначення пенсії на підставі пункту 4 частини першої статті 115 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV. Його заяву за принципом екстериторіальності було передано до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 19.04.2024 №172650008615 відмовлено у зв'язку із відсутністю необхідного стажу передбаченого статтею 115 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

12.04.2024 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області із заявою про зарахування до трудового стажу в кратному обчисленні один місяць за три місяці час проходження військової служби в особливий період з 02.07.2015 по 13.08.2015, з 29.08.2015 по 31.08.2015, з 09.09.201 по 24.04.2016, з 04.02.2019 по 09.02.2019, з 13.02.2019 по 13.05.2019, з 31.05.2019 по 08.07.2019, з 14.05.2022 по 05.06.2022, з 03.02.2023 по 03.02.2024, з 22.02.2024 по т.ч.

У листі від 04.06.2024 відповідач зазначив, що тривалість стажу позивача становить 22 роки 11 місяців 17 днів, а тому відмовлено в призначенні пенсії відповідно до пункту 4 частини першої статті 115 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо не зарахування періоду військової служби на пільгових умовах протиправними, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено обов'язок органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України кожному громадянину гарантується право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами частин 1 та 2 статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058), страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до частини 4 статті 24 Закону №1058-IV, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Разом з тим, згідно пункту «в» статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII (далі - Закон №1788-XII) до стажу роботи зараховується також військова служба та перебування в партизанських загонах і з'єднаннях, служба в органах державної безпеки, внутрішніх справ та Національної поліції, незалежно від місця проходження служби.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону України від 25.03.1992 №2232-ХІІ «Про військовий обов'язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України. її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Згідно із положеннями частини першої статті 8 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців га членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Статтею 62 Закону №1788-ХІІ передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок № 637).

Згідно із пунктами 1, 2 Порядку № 637 основним документом що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Відповідно до пункту 6 Порядку № 637 (в редакції на момент звернення позивача із заявами про зарахування стажу та про призначення пенсії) для підтвердження військової служби, служби цивільного захисту, служби в органах державної безпеки, розвідувальних органах, Держспецзв'язку приймаються:

- військові квитки;

- довідки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин і установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, Держприкордонслужби, Державної кримінально-виконавчої служби, ДСНС;

довідки архівних і військово-лікувальних установ.

Військова служба у складі діючої армії в період бойових дій, в тому числі під час виконання інтернаціонального обов'язку, зараховується до стажу роботи на підставі довідок територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які видаються в порядку, що визначається Міноборони.

Як слідує із дослідженого судом дубліката військового квитка серії НОМЕР_1 від 02.01.2018 позивач проходив військову службу: по частковій мобілізації з 05.02.2015 по 30.04.2016; за контрактом з 16.08.2016 по 18.02.2017, з 08.01.2019 по 08.07.2019 та з 02.12.2020 по 01.12.2021. Аналогічні відомості містяться у довідці ІНФОРМАЦІЯ_1 №11/2/56 від 07.02.2024.

Також з військового квитка позивача встановлено, що позивач з 22.03.2022 був призваний по мобілізації на підставі Указу Президента України.

Відповідно до довідки військово частини НОМЕР_2 №5672 від 02.08.2016 позивач дійсно в період з 02.07.2015 по 13.08.2015, з 29.08.2015 по 31.08.2015, з 09.09.2015 про 24.04.2016 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Згідно з довідкою військової частини НОМЕР_3 позивач дійсно в період з 04.02.2019 по 09.02.2019, з 13.02.2019 по 13.05.2019, з 31.05.2019 по 08.07.2019, з 14.05.2022 по 05.06.2022, з 03.02.2023 по 03.02.2024, з 22.02.2024 по теперішні час (тобто по день видачі довідки 02.04.2024) брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи у Донецькій та Луганській областях.

У постанові Верховного Суду від 30.09.2019 № 346/1454/17 зроблено правовий висновок, що право позивача на зарахування до страхового стажу періоду перебування на військовій службі прямо передбачено нормами частини 2 статті 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» і не потребує додаткового підтвердження.

В статті 11 Закону № 1058-ІV зазначено, що особи, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, Службі Безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, є застрахованими особами.

В силу вимог чинного законодавства України страхувальниками для них є військові частини.

Після 01.01.2004 період військової служби враховується на підставі даних персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України. Відповідальність за своєчасне надання звітності про нараховані та сплачені страхові внески покладається на страхувальника.

Отже, позивач не повинен нести відповідальність за відрахування внесків до Пенсійного фонду проходячи строкову військову службу та військову службу за контрактом і про те, що внески не сплачені позивачу стало лише відомо з повідомлення Пенсійного фонду.

Відтак період проходження військової служби в Збройних Силах України за контрактом підлягає до зарахування позивачу до страхового стажу.

Щодо зарахування періоду військової служби з 02.07.2015 по 13.08.2015, з 29.08.2015 по 31.08.2015, з 09.09.201 по 24.04.2016, з 04.02.2019 по 09.02.2019, з 13.02.2019 по 13.05.2019, з 31.05.2019 по 08.07.2019, та участь з 14.05.2022 по 05.06.2022, з 03.02.2023 по 03.02.2024, з 22.02.2024 по 02.04.2024 у пільговому обрахунку, суд зазначає наступне.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначено Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII), який також встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Відповідно до абзацом 2 пункту 1 статті 8 Закону № 2011-ХІІ, час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Статтею 57 Закону №1788-ХІІ передбачено пільги по обчисленню стажу за час перебування у складі діючої армії, та встановлено, що час служби зараховується до стажу роботи на пільгових умовах, у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсії за вислугою років військовослужбовцям.

Аналіз приведених вище норм права дає підстави для висновку, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу та стажу роботи за спеціальністю, а час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період зараховується, зокрема, до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Наказом Міністерства оборони України №530 від 14.08.2014 “Про положення про організацію роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.10.2014 за №1294/2607, відповідно до Законів України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №975 Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві та з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства оборони України у відповідність до чинного законодавства, затверджено Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей (далі - Положення №530).

Пунктом 2.3 розділу 2 Положення №530 передбачено, що при обчисленні вислуги років для призначення пенсій (крім пенсій, які призначаються з урахуванням страхового стажу) окремі періоди служби військовослужбовців зараховуються на пільгових умовах (з урахуванням вимог пунктів 2.4 та 2.5 цього розділу):

1) один місяць служби за три місяці:

участь у бойових діях у воєнний час;

час безперервного перебування на лікуванні в лікувальних закладах унаслідок поранень, контузій, каліцтв або захворювань, одержаних військовослужбовцями у військових частинах, штабах та установах, які входили до складу діючої армії;

час перебування під вартою, час відбуття покарання в місцях позбавлення волі та висилки військовослужбовців, безпідставно притягнутих до кримінальної відповідальності, безпідставно репресованих і надалі реабілітованих;

час виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, - з 26 квітня 1986 року до 01 січня 1988 року;

час виконання обов'язків у складі національного контингенту і національного персоналу відповідно до Закону України Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки;

час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції;

період проходження служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпеченні її проведення;

час служби, зазначений у постанові Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 30 Про пільги щодо обчислення вислуги років військовослужбовцям Збройних Сил України, які брали участь в операціях Миротворчих Сил ООН (зі змінами);

час проходження служби військовослужбовцями Служби безпеки України, направленими у відрядження до Республіки Ірак з метою забезпечення в умовах посилення терористичних посягань безпеки дипломатичних установ України, їх співробітників та членів їх сімей;

інші періоди, зазначені в підпункті а пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей (зі змінами);

крім вищезазначених, періоди дійсної військової служби у Збройних Силах СРСР, які підлягають зарахуванню до вислуги років на пенсію на пільгових умовах, наведені в додатку 2 до цього Положення.

За положеннями абзацу а) пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» до вислуги років для визначення розміру пенсії особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці, зокрема, час проходження служби, протягом якого особа брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Аналіз наведених норм матеріального права дає підстави для висновку, що зазначена військова служба підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 5 червня 2018 року у справі №348/347/17, від 30 липня 2019 року у справі № 346/1454/17 та від 2 квітня 2020 року у справі №185/4140/17 (92-а/185/282/17), від 16 червня 2020 року у справі №185/7049/16-а.

Відтак, час проходження позивачем військової служби, протягом якого позивач брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, а також періоди безпосередньої участі позивача в антитерористичній операції, повинні бути зараховані до пільгового стажу позивача в кратному обчисленні.

За таких обставин, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання відповідача зарахувати позивачу періоди з 02.07.2015 по 13.08.2015, з 29.08.2015 по 31.08.2015, з 09.09.201 по 24.04.2016, з 04.02.2019 по 09.02.2019, з 13.02.2019 по 13.05.2019, з 31.05.2019 по 08.07.2019, та участь з 14.05.2022 по 05.06.2022, з 03.02.2023 по 03.02.2024, з 22.02.2024 по 02.04.2024 до трудового стажу на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за три місяці.

Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, то підстави для його стягнення на підставі статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо не зарахування ОСОБА_1 до трудового стажу на пільгових умовах один місяць за три періоди участі в проведенні антитерористичної операції та участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України з 02.07.2015 по 13.08.2015, з 29.08.2015 по 31.08.2015, з 09.09.201 по 24.04.2016, з 04.02.2019 по 09.02.2019, з 13.02.2019 по 13.05.2019, з 31.05.2019 по 08.07.2019, та участь з 14.05.2022 по 05.06.2022, з 03.02.2023 по 03.02.2024, з 22.02.2024 по 02.04.2024.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області зарахувати до трудового стажу ОСОБА_1 на пільгових умовах один місяць за три періоди участі в проведенні антитерористичної операції та участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України з 02.07.2015 по 13.08.2015, з 29.08.2015 по 31.08.2015, з 09.09.201 по 24.04.2016, з 04.02.2019 по 09.02.2019, з 13.02.2019 по 13.05.2019, з 31.05.2019 по 08.07.2019, та участь з 14.05.2022 по 05.06.2022, з 03.02.2023 по 03.02.2024, з 22.02.2024 по 02.04.2024.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_4 )

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Олександра Борисенка, буд. 7,м. Рівне,Рівненська обл.,33028. ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076)

Повний текст рішення складений 13.11.2024.

Суддя Олег ГРЕСЬКО