Рішення від 12.11.2024 по справі 460/9086/24

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2024 року м. Рівне №460/9086/24

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді О.Р. Греська, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області

про визнання дій та рішення протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, в якому позивач просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області та скасувати рішення від 31.07.2024 №43320/03-16 про відмову у перерахунку пенсії та виплаті грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії за віком відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області зарахувати до спеціального (педагогічного) стажу період роботи з 15.08.1984 по грудень 1987 року на посаді вчителя музики і співів та нарахувати і виплатити грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню, в розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що після виходу на пенсію звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про отримання грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій за віком станом на день призначення пенсії згідно з пунктом 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Однак йому було відмовлено у виплаті вказаної допомоги. Позивач вважає, що має право на отримання одноразової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій за віком та відповідачем протиправно відмовлено у нарахуванні та виплаті грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій. На підставі викладеного просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою суду від 21.08.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі; розгляд справи ухвалено провести за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); відповідачам встановлено строк на подання відзиву на позовну заяву.

Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області проти задоволення позову заперечив, у встановлений судом строк подав відзив на позовну заяву. На обґрунтування заперечення зазначає, що Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області після опрацювання заяви, з'ясувало що період роботи з 15.08.1984 по 1987 (так зазначено в довідці) відповідно довідок від 07.11.2022 № 784 та від 30.11.2022 № 860 виданих Комунальною установою “Об'єднаного трудового архіву Дубенського району Рівненської області» до спеціального стажу не можливо зарахувати, оскільки наявна розбіжність наказу при зарахуванні в установу, відсутня дата звільнення та довідка про перейменування. Також, вище перелічені довідки не співпадають з записами трудової книжки від 29.08.1980. Період роботи який зарахований до стажу що надає право на вислугу років з 02.09.1990 по 23.09.1998 з 27.09.1999 по 31.12.2003 та з 01.01.2004 по 30.09.2022, що є недостатнім для нарахування грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області проти задоволення позову заперечив, у встановлений судом строк подав відзив на позовну заяву. На обґрунтування заперечення зазначає, що під час опрацювання заяви позивача, з'ясовано, що період роботи з 15.08.1984 по 1987 (так зазначено в довідці) відповідно довідок від 07.11.2022 № 784 та від 30.11.2022 № 860 виданих Комунальною установою “Об'єднаного трудового архіву Дубенського району Рівненської області» до спеціального стажу не можливо зарахувати, оскільки, розбіжність наказу при зарахуванні в установу, відсутня дата звільнення та довідка про перейменування. Також, вище перелічені довідки не співпадають з записами трудової книжки позивача від 29.08.1980. Оскільки, позивач не має стажу на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, підстави для виплати грошової допомого до пункту 7-1 Прикінцевих положень відповідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відсутні.

Ухвалою суду від 03.10.2024 після відкриття провадження у справі позовну заяву залишено без руху.

На усунення недоліків позовної заяви позивачем подано до суду позовну заяву з виправленими недоліками, відповідно до якої позовними вимогами є:

визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області та скасування рішення від 31.07.2024 №43320/03-16 про відмову у перерахунку пенсії та виплаті грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії за віком відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області зарахувати до спеціального (педагогічного) стажу період роботи з 15.08.1984 по грудень 1987 року на посаді вчителя музики і співів та нарахувати і виплатити грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню, в розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Ухвалою суду від 17.10.2024 продовжено розгляд справи.

Відповідно до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області та отримує пенсію за віком.

Позивач звернувся з заявою, в якій просив нарахувати та виплатити йому грошову допомогу відповідно до пункту 7-1 розділу XV Прикінцеві положення Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», однак отримав рішення №43320/03-16 від 31.07.2024 про відмову.

Вважаючи відмову у виплаті грошової допомоги протиправною, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та вирішуючи спір по суті, суд зазначає наступне.

Статтею 46 Конституції України закріплено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, (далі - Закон №1058-IV), відповідно до пункту 7-1 розділу ХV Прикінцевих положень якого, особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Статтею 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, (далі - Закон №1788-XII), закріплено перелік окремих категорій працівників інших галузей народного господарства, які мають право на пенсію за вислугу років, до яких віднесено працівників освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати, зокрема, з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років (пункт "е").

За правилами статті 2 Закону №1788-XII пенсія за вислугу років відноситься до трудових пенсій.

Статтею 3 Закону №1788-XII передбачено, що право на трудову пенсію мають особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах (у тому числі за угодами цивільно-правового характеру), незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, або є членами колгоспів та інших кооперативів, - за умови сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Відповідно до положень статті 52 Закону №1788-XII, право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, працівники освіти, охорони здоров'я, а також соціального забезпечення, які в будинках-інтернатах для престарілих та інвалідів і спеціальних службах безпосередньо зайняті обслуговуванням пенсіонерів та інвалідів, відповідно до пункту "е" статті 55.

Відповідно до записів трудової книжки позивача, яка в силу приписів статті 48 Кодексу законів про працю України та пункту 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, є основним документом, що підтверджує, стаж роботи, позивач працював на наступних посадах:

з 15.08.1984 прийнятий на посаду вчителя музики та співів Сатиївської с/школи та Жорнівської в/школи;

з 24.04.1987 переведений з посади вчителя музики та співів Сатиївської середньої школи на посаду вчителя музики та співів Жорнівської восьмирічної школи;

01.09.1990 звільнений з посади вчителя музики та співів Жорнівської середньої школи Дубнівського району Ровенської області;

02.09.1990 прийнятий на роботу на посаду викладача по класу акардіон у Вербську музичну школу;

23.09.1998 звільнений з роботи;

03.10.1998 розпочато виплату допомоги по безробіттю;

26.09.1999 закінчено виплату допомоги по безробіттю;

27.09.1999 прийнятий на посаду вчителя музики для ведення позакласної роботи з неповним навантаженням в тиждень 6-годин в ЗОШ №3;

26.05.2000 переведений з посади вчителя позакласної роботи з музики в ЗОШ №3 м. Дубна на постійне місце в ЗОШ №3 м. Дубна на посаду керівника гуртків;

01.09.2001 переведений з посади керівника гуртків на посаду вчителя музики за його згодою з повним тижневим навантаженням цієї ж установи.

Відповідно до пункту 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів,

особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Відповідно до архівної довідки Комунальної установи “Об'єднаний трудовий архів Дубенського району Рівненської області» Семидубської сільської ради №784 від 07.11.2022 ОСОБА_1 призначено на посаду вчителя музики та співів Сатиївської та Жорнівської ВШ з 15.08.1984. З 20.05.1986 позивач переведено на посаду вчителя музики та співів Жорнівської ВШ. У вказаній довідці зазначено, що в книгах наказів з кадрових питань (особового складу) ІНФОРМАЦІЯ_1 за 1987 рік відомості щодо звільнення позивача відсутні. Накази з кадрових питань (особового складу) та з основної діяльності відділу освіти, культури, молоді та спорту Дубенської районної державно адміністрації за 1989-1990 роки в архів на збереження не надходили.

Відповідно до архівної довідки Комунальної установи “Об'єднаний трудовий архів Дубенського району Рівненської області» Семидубської сільської ради №860 від 30.11.2022 ОСОБА_1 призначено на посаду вчителя музики та співів Сатиївської та Жорнівської ВШ з 15.08.1984.

Відповідно до архівної довідки Комунальної установи “Об'єднаний трудовий архів Дубенського району Рівненської області» Семидубської сільської ради №861 від 30.11.2022 ОСОБА_1 призначено на посаду вчителя музики та співів Сатиївської та Жорнівської ВШ з 15.08.1984. У вказаній довідці зазначено, що в книгах наказів з кадрових питань (особового складу) Дубнівського районного відділу народної освіти за 1987 рік відомості щодо звільнення позивача відсутні. Накази з кадрових питань (особового складу) та з основної діяльності відділу освіти, культури, молоді та спорту Дубенської районної державно адміністрації за 1989-1990 роки в архів на збереження не надходили.

З архівної довідки Комунальної установи “Об'єднаний трудовий архів Дубенського району Рівненської області» Семидубської сільської ради №571 від 17.07.2024 встановлено, що в документах архівного фонду відділу освіти, культури, молоді та спорту Дубенської районної державної адміністрації Рівненської області, а саме в особових рахунках є відомості про факт роботи ОСОБА_1 з вересня 1984 року по травень 1985 року в Сатиївській СШ Дубенського району Рівненської області та факт роботи його в Жорнівській ВШ Дубенського району Рівненської області з вересня 1984 року, та про нараховану і виплачену йому заробітну плату з 1984 року по грудень 1987 року. Додатково зазначено, що підтвердження факту звільнення з посади вчителя музики і співів Сатиївської середньої школи Дубенського району Рівненської області у 1985 році та переведення його у Жорнівську восьмирічну школу Дубенського району Рівненської області, Комунальна установа «Об'єднаний трудовий архів Дубенського району Рівненської області» Семидубськбї сільської ради не може надати, так як в книгах наказів з кадрових питань (особового складу) та з основної діяльності відділу освіти, культури, молоді та спорту Дубенської районної державної адміністрації, які знаходяться на зберіганні в КУ “Трудовий архів», такі дані відсутні.

Зі змісту рішення про відмову у перерахунку пенсії №43320/03-16 від 31.07.2024 та відзивів на позовну заяву судом встановлено, що підставою для невиплати грошової допомоги позивачу визначено те, що під час опрацювання заяви позивача, з'ясовано, що період роботи з 15.08.1984 по 1987 (так зазначено в довідці) відповідно довідок від 07.11.2022 № 784 та від 30.11.2022 № 860 виданих Комунальною установою “Об'єднаного трудового архіву Дубенського району Рівненської області» до спеціального стажу не можливо зарахувати, оскільки, розбіжність наказу при зарахуванні в установу, відсутня дата звільнення та довідка про перейменування. Також, вище перелічені довідки не співпадають з записами трудової книжки позивача від 29.08.1980. Оскільки, позивач не має стажу на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, підстави для виплати грошової допомого до пункту 7-1 Прикінцевих положень відповідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відсутні.

Вказані аргументи пенсійного органу, на переконання суду, є безпідставними з огляду на наступне.

Відповідно до Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 №909, до таких віднесено, зокрема, загальноосвітні навчальні заклади, військові загальноосвітні, навчальні заклади, музичні,

художні школи - посади: учителі, соціальні педагоги (організатори позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми), практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.

В примітках до вказаного Переліку зазначено, що робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.

Постановою Кабінет Міністрів України від 14.06.2000 №963 затверджено перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників до яких віднесено, зокрема, посаду вчителя.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1191 затверджено Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, який визначає умови обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону №1058-IV (далі - Порядок №1191).

Відповідно до пункту 2 Порядку №1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" і "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року №909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років".

Пунктом 5 Порядку №1191 визначено, що грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.

Аналізуючи наведені норми законодавства Верховний Суд у постанові від 20.02.2019 (справа №462/5636/16-а) дійшов висновку, що право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов'язується з наявністю у особи необхідного спеціального страхового стажу роботи на певних визначених законодавством посадах й вихід на пенсію саме з цих посад в закладах та установах державної та комунальної форми власності, а також неотримання такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV будь-якого іншого виду пенсії.

Відповідно до пункту 4 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.07.2001 №78, працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи займалися викладацькою роботою у навчальних закладах обсягом не менше ніж 180 годин на навчальний рік, до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховуються місяці, протягом яких проводилася викладацька робота.

З доданого Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області до відзиву розрахунку стажу позивача встановлено, що загальний стаж позивача становить 42 роки 10 місяців 27 днів.

В тому числі до загального стажу позивачу враховано період його роботи з 15.08.1984 по 01.09.1990.

Не співпадання даних трудової книжки з даними архівних довідок не може бути підставою для позбавлення позивача конституційного права на соціальний захист з огляду на те, що позивач жодним чином не впливав на дотримання роботодавцем порядку заповнення трудової книжки та не може нести негативні наслідки за окремі її недоліки, а підставою для виплати грошової допомоги є наявність страхового стажу необхідного розміру, а не дотримання усіх формальних вимог при заповненні трудової книжки.

Також не може бути підставою для позбавлення позивача права на виплату грошової допомоги наявність розбіжностей та відсутність інформації в архівних довідках, оскільки позивач не складає вказані довідки та не відповідає за повноту та точність вказаної в них інформації.

Вихід на пенсію саме з посад, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, а також неотримання позивачем до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV будь-якого іншого виду пенсії відповідачем не заперечується та не є спірним у справі.

Таким чином, наявними в матеріалах справи доказами підтверджується наявність у позивача загалом понад 42 роки страхового стажу (з них понад 35 років спеціального стажу), що визначає право на виплату грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу "Прикінцеві положення" Закону України №1058.

Жодних доказів які б спростовували спірні періоди трудової діяльності позивача відповідачі не надали.

За даних обставин пенсійний орган фактично переклав відповідальність за належне та правильне оформлення трудової книжки та інших документів щодо відомостей про періоди роботи на позивача, що є непропорційним заявленій легітимній меті (підтвердження періодів роботи позивача), тому зазначені дії не можна вважати такими, які вчинені обґрунтовано, добросовісно та розсудливо.

Таким чином, періоди роботи з 15.08.1984 по грудень 1987 року підлягають зарахуванню до спеціального стажу позивача.

Отже, спірне рішення про відмову у виплаті допомоги є протиправним та підлягає скасуванню.

Крім того, статтею 58 Закону №1058-IV визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, тобто Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.

Відповідно до пункту 4.2 Порядку №22-1, після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

У цій справі суд встановив, що для прийняття рішення за результатами поданої позивачем заяви за принципом екстериторіальності структурним підрозділом визначено Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області, рішенням якого позивачу відмовлено у виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу "Прикінцеві положення" Закону України №1058.

Тож, дії зобов'язального характеру щодо вирішення питання про зарахування відповідного стажу та нарахуванню та виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу "Прикінцеві положення" Закону України №1058 має вчинити територіальний орган Пенсійного фонду України, визначений за принципом екстериторіальності, що розглядав заяву позивача про призначення пенсії, яким у цьому випадку Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області.

Таким чином, суд дійшов до висновку, позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню. В задоволенні решти позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області слід відмовити.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, то підстави для його стягнення у відповідності до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області задовольнити частково.

Визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області від 31.07.2024 №43320/03-16, яким відмовлено ОСОБА_1 у виплаті грошової допомоги, яка не підлягала оподаткуванню, у розмірі його десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до пункту 7-1 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області зарахувати до спеціального (педагогічного) стажу ОСОБА_1 періоди його роботи з 15.08.1984 по грудень 1987 року та нарахувати та виплати грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі його десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до пункту 7-1 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

В задоволенні позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Олександра Борисенка, буд. 7,м. Рівне,Рівненська обл.,33028. ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076) Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (вул.Андрія Саєнка,10,м. Фастів,Київська обл., Фастівський р-н,08500. ЄДРПОУ/РНОКПП 22933548)

Повний текст рішення складений 12.11.2024.

Суддя Олег ГРЕСЬКО