Рішення від 08.11.2024 по справі 380/10885/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/10885/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 листопада 2024 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хоми О.П., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач, ЗРУ ДПС), про визнання протиправним та скасування рішення в якому просит визнати протиправним та скасувати рішення Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 25 листопада 2023 року № 11 розділ І пункт 1.2. підпункт 1.1.2. в частині скасування пункту 1.1.1. протоколу засідання Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 №9 від 10-14 листопада 2023 року про зарахування полковника ОСОБА_1 , як учасника бойових дій, який отримав поранення, зі складом сім'ї 3 особи (позивач, дружина - ОСОБА_2 1986 р.н., донька - ОСОБА_3 2007 р.н.) в загальному та першочерговому порядку до списку осіб, що потребують забезпечення житлом для постійного проживання в загальному порядку з 30.03.2006 року та в першочерговому порядку з 06.12.2019 року

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на військовій службі з 28 серпня 2000 року по цей час. Відповідно до Наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 14 вересня 2023 року № 362-ОС був призначений на посаду старшого офіцера сектору взаємодії із засобами масової інформації ІНФОРМАЦІЯ_2 . У зв'язку з призначенням на посаду, 28 вересня 2023 року звернувся із рапортом на ім'я начальника Західного регіонального управління про зарахування мене на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом забезпечення житловими приміщеннями для постійного проживання в Західному регіональному управлінні зі складом сім'ї 3 особи із збереженням дати перебування на обліку за попереднім місцем служби на службовому житлі з 16.03.2006 та в першочерговому порядку з 06.12.2019, як учасник бойових дій, який отримав поранення. Зазначає, що дії відповідача, в частині прийняття рішення про скасування пункту 1.1.1. протоколу засідання Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 №9 від 10-14 листопада 2023 про зарахування його до списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом забезпечення жилими приміщеннями для постійного проживання є незаконним, суперечливими та такими, що порушують його права на забезпечення житом, як військовослужбовця.

Відповідачем позову не визнано з підстав викладених у відзиві на позовну заяву, суть яких полягає у такому. Об'єднаною житловою комісією Західного регіонального управління, згідно протоколу № 11 від 25.11.23, п. 1.2., п.п. 1.1.2. Скасовано п.1.1.1 протоколу засідання Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 № 9 від 10.11-14.11.2023 про зарахування до списків осіб, що потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення жилими приміщеннями для постійного проживання полковника ОСОБА_1 , оскільки в обліковій житловій справі полковника ОСОБА_1 , міститься інформація про участь в приватизації державного житлового фонду у м. Хмельницькому та використання ним права на приватизацію в повній мірі. Зазначає, що на момент розгляду рапорту рапорт № 193/9036/23-Вн від 28.09.2023 про зарахування на квартирний облік матеріали облікової житлової справи не містили відомостей зазначених у рішенні керівництва та житлової комісії Адміністрації Держприкордонслужби України від 20.11.23р. (Протокол АДПСУ № 18) щодо відмови від права користування отриманим ним за попереднім місцем служби службовим житловим приміщенням у м. Новоазовськ (окупована територія). Вказує, що в ході перевірки облікової справи полковника ОСОБА_4 Керода житловою комісією встановлено, що на підставі Свідоцтва про право власності від 31 грудня 1998 року в полковника ОСОБА_4 наявне право власності на 1/3 частку житлової квартири, загальною площею 75 м.кв., житловою площею 46,2 м.кв., яка розташована за адресою АДРЕСА_1 . Право власності на 1/3 частку вказаної квартир полковник ОСОБА_5 Керод набув в порядку приватизації.

Окрім того, звертає увагу, що позивач вправі був після ознайомлення з оскаржуваним рішенням звернутись до відповідача рапортом про зарахування на квартирний облік з обґрунтуванням та долученням документів, відсутність яких стали підставою для прийняття зазначених рішень житловими комісіями. Враховуючи вищевикладене, просить відмовити у задоволенні позову.

Ухвалою від 24.05.2024 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін.

Відповідачем 10.06.2024 (вх. №43695) подано відзив на позовну заяву.

Позивачем 14.06.2024 (вх. №45470) подано відповідь на відзив.

Суд, з'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 перебуває на військовій службі з 28 серпня 2000 року по цей час. відповідно до Наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 14 вересня 2023 року № 362-ОС був призначений на посаду старшого офіцера сектору взаємодії із засобами масової інформації ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до довідки Національної спілки журналістів Львівської обласної організації від 14.11.2023 №32/23 ОСОБА_1 є членом Національної спілки журналістів України з 2023 року.

Відповідно до довідки про перебування у полоні №7825-22 від 07.12.2022 виданої державним підприємством «Український національний центр розбудови миру», ОСОБА_1 перебував у полоні в період з 20 травня 2022 року по 06 грудня 2022 року.

У зв'язку з призначенням на посаду, 28.09.2023, звернувся із рапортом на ім'я начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 про зарахування на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом забезпечення житловими приміщеннями для постійного проживання в Західному регіональному управлінні зі складом сім'ї 3 особи із збереженням дати перебування на обліку за попереднім місцем служби на службовому житлі з 16.03.2006 та в першочерговому порядку з 06.12.2019, як учасник бойових дій, який отримав поранення.

До рапорту долучено: довідка №12/330 від 27.09.2023 про вислугу років (42 роки 09 місяців) видана відділом кадрів в/ч НОМЕР_1 ; витяг з протоколу №4 засідання житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 від 03.09.2009; витяг з протоколу №10 засідання житлової комісії Маріупольського ЗМО від 06.12.2019; посвідчення учасника бойових дій №011011 від 12.05.2015, витяг з наказу №326 - ОС від 14.09.2023 про призначення на посаду; довідка ВЛК №319 від 14.03.2023; акт спеціального розслідування про нещасний випадок (форма Нвс-1) №12-23 від 14.02.2023; акт спеціального розслідування нещасного випадку (форма Нвс-5) №12-23 від 14.02.2023; довідка про перебування у полоні №7825-22 від 07.12.2022 видана державним підприємством «Український національний центр розбудови миру»; згода дружини ОСОБА_6 , згода на обробку персональних даних всіх членів сім'ї, ст.12.п.14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту», а саме учасники бойових дій, які дістали поранення при виконанні обов'язків військової служби забезпечуються житлом протягом двох років з дня взяття на квартирний облік); довідка ВПО №13067001688260 від 12.01.2023; довідка ВПО №13065001257593 від 21.04.2022; довідка ВПО №13065001257616 від 21.04.2022; витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, матеріали облікової житлової справи.

Рішенням Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 10-14 листопада 2023 року № 9 (розділ І пункт 1.1.1.) позивач був зарахований в загальному та першочерговому порядку до списку осіб, що потребують забезпечення житлом для постійного проживання в загальному порядку з 30.03.2006 та в першочерговому порядку з 06.12.2019, як учасник бойових дій, який отримав поранення, зі складом сім'ї 3 особи.

Рішенням Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 15.11.2023 №10 (розділ ІІ пункт 2.17.) вирішено надати ОСОБА_1 та членам його сім'ї для постійного проживання двокімнатну квартиру АДРЕСА_2 та, відповідно, зняти його зі складом сім'ї три особи з квартирного обліку, як такого, що забезпечений житлом.

Згідно з рішенням керівництва та житлової комісії Адміністрації Державної прикордонної служби України від 20.11.2023, рішення Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 15.11.2023, в частині надання житла для постійного проживання, погоджене не було, у зв'язку з тим, що при розгляді питання Об'єднаною житловою комісією ІНФОРМАЦІЯ_1 не було враховано наявну в обліковій справі ОСОБА_1 інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та мою участь в приватизації.

Крім того, в матеріалах справи була відсутня відмова від права користування позивачем службовою квартирою за попереднім місцем служби у АДРЕСА_3 (окупована територія).

ОСОБА_1 22.11.2023 було подано рапорт на ім'я начальника Західного регіонального управління про долучення до матеріалів моєї облікової справи документів, які надають мені право на додаткову житлову площу у вигляді окремої кімнати або в розмірі десяти квадратних метрів понад норму жилої площі (довідку з національної спілки журналістів України, членський квиток Національної спілки журналістів України, прес-карта Національної спілки журналістів України) та нотаріальну заяву про відмову від права користування службовим житлом в м.Новоазовськ (окупована територія).

Рішенням Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 25.11.2023 №11 (розділ І пункт 1.1. підпункт 1.1.1.) скасовано, як нереалізований пункт 2.17. протоколу засідання Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 15 листопада 2023 року №10 про надання ОСОБА_1 та членам його сім'ї для постійного проживання двокімнатної квартири АДРЕСА_2 та зняття мене з членами моєї сім'ї з квартирного обліку.

Пунктом 1.2. підпункт 1.1.2. розділу І цього ж рішення вирішено: «Скасувати пункт 1.1.1. протоколу засідання Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 №9 від 10-14 листопада 2023 року про зарахування до списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом забезпечення жилими приміщеннями для постійного проживання полковника ОСОБА_1 ».

Згідно п. 2.2. розділу ІІ рішення житлової комісії вирішено зарахувати ОСОБА_1 зі складом сім'ї три особи до списку осіб, що потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою житловою площею) з 16 березня 2006 року.

Згідно п. 3.2. розділу ІІІ рішення житлової комісії вирішено надати ОСОБА_1 та членам його сім'ї службову двокімнатну квартиру АДРЕСА_2 .

Вважаючи рішення відповідача від 25.11.2023 в частині скасування пункту 1.1.1. протоколу засідання ОЖК ЗМУ ДПС №9 від 10-14 листопада 2023 протиправним, позивач звернувся до суду із цим позовом.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За положеннями статті 47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Згідно із статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.

Втрата житла є найбільш крайньою формою втручання у право на повагу до житла (рішення у справі «МакКенн проти Сполученого Королівства» від 13 травня 2008 року пункт 50, (рішення у справі «Кривіцька та Кривіцький проти України» від 02 грудня 2010 року).

Стаття 31 Житлового кодексу України (далі - Житловий кодекс) визначає, що громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в порядку, передбаченому законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР. Жилі приміщення надаються зазначеним громадянам, які постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлено законодавством Союзу РСР і Української РСР), як правило, у вигляді окремої квартири на сім'ю.

Статтею 34 Житлового кодексу визначено підстави визнання громадян такими, що потребують поліпшення житлових умов, а також зазначено, що такі громадяни беруться на облік для одержання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду.

Згідно частини першої статті 37 Житлового кодексу Облік потребуючих поліпшення житлових умов громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві, здійснюється за місцем роботи, а за їх бажанням - також і за місцем проживання.

Відповідно до статті 39 Житлового кодексу громадяни беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов: 1) за місцем проживання - виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті; 2) за місцем роботи - спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і відповідного профспілкового комітету. Таке рішення затверджується виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.

Аналогічні положення містяться і в Правилах обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради №470 від 11.12.1984 (далі за текстом - Правила №470).

Пунктом 5 розділу ІІ Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затверджена наказом МВС України від 18.01.2021 №26 визначено, що житлова комісія органу Держприкордонслужби (об'єднана житлова комісія) приймає рішення щодо:

включення військовослужбовців та членів їх сімей до списків військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою жилою площею) і виключення їх з таких списків;

зарахування військовослужбовців та членів їх сімей на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення жилими приміщеннями для постійного проживання ізняття їх з такого обліку;

надання військовослужбовцям та членам їх сімей службових жилих приміщень (службової жилої площі), жилих приміщень для постійного проживання або виплати грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення у встановленому законодавством порядку;

забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом для постійного проживання шляхом виключення утримуваного ними житла з числа службового у встановленому законодавством порядку;

внесення змін до облікових справ військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов;

розгляду заяв, скарг та пропозицій із житлових питань;

- перегляду раніше прийнятих комісією або в порядку правонаступництва рішень, якщо їх було прийнято з порушенням вимог законодавства, у тому числі, якщо не враховано документи, наявні в обліковій справі на дату розгляду питання.

Рішення про зарахування військовослужбовців та членів їх сімей на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення жилими приміщеннями для постійного проживання, затверджується виконавчим комітетом районної, міської, районноїв місті, селищної, сільської ради.

З метою з'ясування інформації щодо наявності у військовослужбовця або членів його сім'ї жилої площі житлова комісія органу Держприкордонслужби (об'єднана житлова комісія) має право запитувати у встановленому законодавством порядку в державних органів, установ, організаційта громадян відповіднідокументи.

Пунктом 7 розділу ІІ Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затверджена наказом МВС України від 18.01.2021 №26 встановлено, що рішення житлової комісії оформлюється протоколом засідання житлової комісії / об'єднаної житловоїкомісії(далі- протокол) (додаток 1). Протокол підписується членами комісії, якібули присутніна засіданніжитловоїкомісії, та затверджується керівником органу Держприкордонслужби, наказом якого утворена ця комісія.

Як встановлено судом, рішенням Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 25.11.2023 №11 (розділ І пункт 1.1. підпункт 1.1.1.) скасовано, як нереалізований пункт 2.17. протоколу засідання Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 15 листопада 2023 року №10 про надання ОСОБА_1 та членам його сім'ї для постійного проживання двокімнатної квартири АДРЕСА_2 та зняття мене з членами моєї сім'ї з квартирного обліку.

Пунктом 1.2. підпункт 1.1.2. розділу І цього ж рішення вирішено: «Скасувати пункт 1.1.1. протоколу засідання Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 №9 від 10-14 листопада 2023 року про зарахування до списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом забезпечення жилими приміщеннями для постійного проживання полковника ОСОБА_1 ».

Як зазначено в протоколі, підставою про скасування попереднього рішення є наявність в обліковій справі ОСОБА_1 інформації про участь в приватизації державного житлового фонду у м. Хмельницькому та використання ним права на приватизацію в повній мірі.

Відповідно до абзацу 10 п.5 розділу ІІ Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом МВС України від 18.01.2021 №26 з метою з'ясування інформації щодо наявності у військовослужбовця або членів його сім'ї жилої площі житлова комісія органу Держприкордонслужби (об'єднана житлова комісія) має право запитувати у встановленому законодавством порядку в державних органів, установ, організацій та громадян відповідні документи

При цьому, оцінивши рішення від 25.11.2023 №11, суд звертає увагу, що об'єднана житлова комісія ІНФОРМАЦІЯ_1 не перевірила та не надала оцінку матеріалам облікової справи ОСОБА_1 .

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 та його жінка ОСОБА_7 відмовились від права користування наданим їм службовим приміщенням за адресою: АДРЕСА_4 , що підтверджується нотаріально засвідченою заявою від 22.11.2023 зареєстрованою в реєстрі за №3191, 3192.

Згідно з рішенням керівництва та житлової комісії Адміністрації Державної прикордонної служби України від 20 листопада 2023 року, рішення Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 15 листопада 2023 року, в частині надання ОСОБА_1 житла для постійного проживання, погоджене не було.

З метою погодження такого списку позивачем надано та долучено до матеріалів справи наступні документи: довідку з національної спілки журналістів України від 14.11.2023 №32/23, членський квиток Національної спілки журналістів України №30731, прес-карта Національної спілки журналістів України.

Відповідно до Постанови від 15 жовтня 1990 року №302 Ради міністрів Української РСР «Про надання членам Спілки журналістів України права на додаткову житлову площу» визначено, що члени Спілки журналістів України мають право на додаткову жилу площу у вигляді окремої кімнати або в розмірі десяти квадратних метрів понад норму жилої площі.

Відповідно до статті 6 Закону України від 07 жовтня 1997 року №554/97 ВР «Про профейсійних творчих працівників та творчі спілки» професійним творчим спілкам - членам творчої спілки для забезпечення умов творчої діяльності надається окрема кімната ( кабінет, майстерня), або додаткова житлова площа розміром не менше 20 кв. м., що оплачується в одинарному розмірі.

Суд зазначає, що в матеріалах облікової справи ОСОБА_1 наявні документи, які надають йому право на додаткову жилу площу у вигляді окремої кімнати або в розмірі десяти квадратних метрів понад норму жилої площі, що спростовує твердження відповідача про використання ним права на приватизацію житлового фонду в повному обсязі.

Всупереч зазначеному, Об'єднаною житловою комісією ІНФОРМАЦІЯ_4 не прийнято до уваги вказані документи, не перевірено право позивача на додаткову житлову площу під час приватизації та не прийнято рішення за результатами рапорту від 20 листопада 2023 року.

Оркім того, відповідно до довідки ВЛК №319 від 14.03.2023 ОСОБА_1 отримав поранення, пов'язані із захистом Батьківщини під час проходження військової служби.

Також, відповідно до довідки про перебування у полоні №7825-22 від 07.12.2022 виданої державним підприємством «Український національний центр розбудови миру», ОСОБА_1 перебував у полоні в період з 20 травня 2022 року по 06 грудня 2022 року.

Згідно з посвідченням учасника бойових дій № НОМЕР_2 від 12.05.2015 ОСОБА_1 має відповідний статус учасника бойових дій та відповідні пільги встановлені законодавством, оскільки з 07.04.2014 безперервно приймав участь в антитерористичній операції в складі органів та підрозділів Державної прикордонної служби України.

Пунктом 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» визначено, що учасники бойових дій, які дістали поранення при виконанні обов'язків військової служби забезпечуються житлом протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.

Спеціальним законом, який відповідно до Конституції України визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі є Закон України № 2011-XII від 20 грудня 1991 року «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-XII).

Частиною першою статті 9 Закону № 2011-ХІІ обумовлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з пунктом 1 статті 12 Закону № 2011-XII, держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла, з урахуванням особливостей, визначених пунктом 10 цієї статті.

Відповідно до пункту 7 статті 12 Закону № 2011-ХІІ, військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше та потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання кредитів на індивідуальне житлове будівництво або придбання приватного жилого будинку (квартири) на строк до 20 років з погашенням загальної суми та відсоткових ставок за кредитами за рахунок коштів, призначених у державному бюджеті на утримання Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань. Зазначений кредит надається військовослужбовцю тільки один раз протягом усього часу проходження ним військової служби.

Отже, із врахуванням вимог пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту», яка кореспондується із абзацом 4 частини 1 статті 12 Закону України «Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей», з врахуванням вимог Постанови від 15 жовтня 1990 року №302 Ради міністрів Української РСР «Про надання членам Спілки журналістів України права на додаткову житлову площу» суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 має право перебувати на квартирному обліку та право на забезпечення житлом для постійного проживання.

Таким чином, оскільки позивач був зарахований в загальному та першочерговому порядку до списку осіб, що потребують забезпечення житлом для постійного проживання в загальному порядку з 30.03.2006 та в першочерговому порядку з 06.12.2019, як учасник бойових дій, який отримав поранення, зі складом сім'ї 3 особи, має вислугу на військовій службі понад 20 років, житлом від Держприкордонслужби не забезпечувався, має пільги визначені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту», Постановою від 15 жовтня 1990 року №302 Ради міністрів Української РСР «Про надання членам Спілки журналістів України права на додаткову житлову площу», а житлова комісія діяла не у спосіб передбачений Конституцією України, суд дійшов висновку, що спірне рішення підлягає скасуванню.

Відповідно до вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем не подано належних доказів на підтвердження правомірності своїх дій, які є предметом оскарження.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Оцінюючи дії відповідача, щодо скасування пункту 1.1.1. протоколу засідання Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 №9 від 10-14 листопада 2023 на відповідність критеріям, визначеним частиною 2 статті 2 КАС України, суд дійшов висновку, що такі вчинені відповідачем без дотримання вимог, встановлених частиною 2 статті 2 КАС України, тому спірні пункти рішення від 25 листопада 2023 року № 11 слід визнати протиправними та скасувати, задовольнивши позов в цілому.

Оцінюючи зібрані у справі докази в сукупності та мотиви суду щодо кожної з позовних вимог, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити повністю.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» і такий фактично не сплачувався, відсутні підстави для вирішення питання про відшкодування судового збору.

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246, 262, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) про визнання протиправним та скасування рішення, - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) від 25 листопада 2023 року № 11 розділ І пункт 1.2. підпункт 1.1.2. в частині скасування пункту 1.1.1. протоколу засідання Об'єднаної житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 №9 від 10-14 листопада 2023 року про зарахування полковника ОСОБА_1 , як учасника бойових дій, який отримав поранення, зі складом сім'ї 3 особи в загальному та першочерговому порядку до списку осіб, що потребують забезпечення житлом для постійного проживання в загальному порядку з 30.03.2006 та в першочерговому порядку з 06.12.2019.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О. П. Хома