Рішення від 15.11.2024 по справі 280/7126/24

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

15 листопада 2024 року о/об 10 год. 30 хв.Справа № 280/7126/24 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Рубель А.М., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул.Степана Бандери, буд.43, м.Суми, Сумська область, 40009; код ЄДРПОУ 21108013)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012)

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про відмову у призначенні пенсії №084750007884 від 18.06.2024; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи з 12.05.2010 по 31.12.2010, з 01.01.2022 по 31.03.2022, з 01.06.2022 по 16.06.2022 та повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком від 07.06.2024 з урахуванням зазначених періодів.

У позовній заяві зазначено наступне: «… 07.06.2024 р. я звернувся із заявою про призначення пенсії за віком, яка була розглянута ГУ ПФУ в Сумській області, за результатами розгляду прийняте рішення №084750007884 від 18.06.2024р. про відмову в призначенні пенсії у зв'язку із недостатністю страхового стажу. Згідно з розрахунком ГУ ПФУ в Сумській області мій страховий стаж для визначення права на призначення пенсії за віком на момент розгляду заяви становив 29 років 2 місяці 19 днів. При цьому, згідно положень ч.1 ст.26 закону України «Про загальнообов'язкове держание пенсійне страхування» мінімальний розмір страхового стажу, за наявності якого особа набуває право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-річного віку з 01.01.2023р. по 31.12.2023р. встановлений у 30 років. Як вбачається із доданого до рішення розрахунку, відповідачем не в повному обсязі зараховані до страхового стажу періоди моєї роботи у Комунальному унітарному підприємстві «Житло-сервіс» Пологівської міської ради. Так, за даними трудової книжки НОМЕР_2 , заповненої 04.06.1981р., я був прийнятий на посаду покрівельника 3 розряду у КУП «Житло-сервіс» Пологівської міської ради 12.05.2010р. (запис №29) і звільнений на підставі п.1 ст.36 КЗпП України 15.10.2012р. (запис №31). У розрахунку відповідача зазначений період врахований частково (за даними, наявними в системі персоніфікованого обліку) - з 01.01.2011р. по 15.10.2012р. Отже, відповідачем не враховано період роботи з 12.05.2010р. по 31.12.2010р. тривалістю у 7 місяців 18 днів. З 08.08.2019р. я знов був прийнятий у КУП «Житло-сервіс» Пологівської міської ради на посаду тесляра 4 розряду (запис №34) і звільнений на підставі ст.38 КЗпП України 16.06.2012р. (запис №36). У розрахунку відповідача зазначений період також врахований частково - з 08.08.2019р. по 31.12.2021р. та з 01.04.2022р. по 31.05.2022р., (тобто, до розрахунку не увійшли періоди з 01.01.2022р. по 31.03.2022р. та з 01.06.2022р. по 16.06.2022р.), що зменшило мій страховий стаж ще на 3 місяці 16 днів. Таким чином, під час розрахунку стажу для визначення права па призначення пенсії за віком відповідачем не було зараховано період моєї роботи загальною тривалістю у 11 місяців 4 дні. Вважаю, що відповідачем безпідставно не було зараховано до загального трудового стажу вищевказані періоди роботи, оскільки факт роботи протягом вказаних періодів підтверджується трудовою книжкою, а відсутність відомостей в системі персоніфікованого обліку зумовлена незалежними від мене обставинами. Спірний період роботи підтверджується моєю трудовою книжкою. Всі записи в трудовій книжці виконані чітко, зрозуміло та в повному обсязі містять інформацію про періоди роботи та займані посади, реквізити відповідних наказів, на підставі яких вони були внесені. Протягом всього періоду роботи на підприємстві я працював, отримував заробітну плату та як найманий працівник підлягав державному соціальному страхуванню (підтверджується відомостями з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору). Причини, з яких відомості про сплату страхових внесків за період з 12.05.2010р. по 15.10.2012р. не в повному обсязі були відображені в системі персоніфікованого обліку мені не відомі. Наразі підтвердити відомості по сплаті внесків немає можливості, адже документи підприємства-роботодавця знаходяться на тимчасово окупованій території (підтверджується довідкою КУП «Житло-Сервіс» №16 від 05.07.2024р.). Щодо стажу, набутого мною після 01.01.2022р. слід зазначити, що протягом січня-березня 2022 року я продовжував працювати у КУП «Житло-сервіс» Пологівської міської ради, отримуючи зарплату, з якої відраховувались відповідні платежі на сплату страхових внесків, проте цей період не відображений в системі персоніфікованого обліку, оскільки через тимчасову окупацію території Пологівського району Запорізької області сплата внесків та звітування по підприємству не проводилось через відсутність доступу до даних бухгалтерського обліку. З квітня 2022 року на підприємстві було запроваджено простій, оплата здійснювалась у відповідності до положень ст.113 КЗпП України до моменту звільнення 16.06.2022р. За змістом вищезазначених норм вбачається, що обов'язок по нарахуванню та сплаті страхових внесків, а відтак, і відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника. При цьому, наявність заборгованості підприємства по страховим внескам не може бути підставою для не зарахування до страхового стажу відповідних періодів роботи при вирішенні питання щодо призначення пенсії, а відсутність в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку даних про сплату страхових внесків для нарахування пенсії не є підставою для позбавлення мене права на призначення пенсії. Позбавлення працівника соціальної захищеності та пенсійного стажу за час роботи через неналежне виконання підприємством-сграхувальником свого обов'язку щодо нарахування та сплати страхових внесків є неприпустимим та таким, що суперечить основним конституційним засадам в сфері соціального захисту. … З огляду на вищезазначене, за моїм розрахунком я набув 30-річного стажу й, відповідно, права на призначення пенсії за віком. Так, органами ПФУ зараховано 29 років 2 місяці 19 днів. Не враховано через відсутність в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку даних про сплату страхових внесків період загальною тривалістю в 11 місяців 4 дні, що разом із визнаним органами ПФУ стажем становить 30 років 1 місяць 23 дні. Цей стаж є достатнім для призначення пенсії за віком. Відтак, рішення відповідача про відмову у призначенні пенсії за віком є незаконним і необгрунтованим. …».

Позивач підтримав позовну заяву.

Відповідачем не подано до суду відзив на позовну заяву. Про розгляд справи відповідач повідомлявся належним чином.

Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області (надалі - третя особа, ГУ ПФУ в Запорізькій області) подано до суду письмові пояснення, в яких зазначено наступне: «… Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області не погоджується з викладеними в позовній заяві ОСОБА_1 та по суті заявлених вимог пояснює наступне. … ОСОБА_1 звернувся із заявою про призначення пенсії за віком до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. У відповідності до Порядку №22-1 підрозділом, відповідальним за розгляд заяви позивача поданої відповідно до Порядку 22-1 було визначено Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області розглянувши подані документи прийняло рішення про відмову в призначенні пенсії №084750007884 від 18.06.2024 за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року. Вказаним рішенням встановлено наступне. Вік заявника на дату звернення - 60 років 9 місяців 15 днів. Необхідний страховий стаж, визначений ст.26 Закону №1058 - 30 років. Відповідно до наданих документів страховий стаж особи - 29 років 1 місяць 20 днів. Страховий стаж для визначення права - 29 років 2 місяці 19 днів. Відповідно до наданих документів до страхового стажу не враховано період ведення підприємницької діяльності згідно довідки від 01.02.2023 року 3198/АП/08-01-51-09, оскільки відсутня інформація про систему оподаткування та сплату страхових внесків. За наданими документами право на призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону №1058 заявник матиме при досягненні 63 років, тобто з 27.08.2026 року. … Враховуючи усе наведене вище вважаємо, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо, добросовісно та розсудливо. …».

Третя особа проти позовної заяви заперечувала.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 05.08.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прасов О.О. у період з 18.09.2024 по 09.10.2024 перебував у відпустці.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

Відповідно до Паспорта громадянина України НОМЕР_3 ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 .

За результатами розгляду заяви від 07.06.2024 щодо призначення пенсії за віком відповідачем прийнято Рішення №084750007884 від 18.06.2024 про відмову у призначенні пенсії, в якому зазначено наступне: «… Відмовити у призначенні пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV (далі - Закон №1058) ОСОБА_1 . Дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 . Дата звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України -07.06.2024 року. Вік заявника на дату звернення - 60 років 9 місяців 15 днів. Необхідний страховий стаж, визначений ст.26 Закону №1058 - 30 років. У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою ст.26 Закону №1058, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 23 років до 33 років; у разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, страхового стажу, передбаченого частинами першою і другою цієї статті, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення 65 років за наявності страхового стажу: з 1 січня 2028 року по 31 грудня 2028 року - від 15 років до 25 років. Відповідно до наданих документів страховий стаж особи - 29 років 1 місяць 20 днів. Страховий стаж для визначення права - 29 років 2 місяці 19 днів. Відповідно до наданих документів до страхового стажу не враховано період ведення підприємницької діяльності згідно довідки від 01.02.2023 року №198/АП/08-01-51-09, оскільки відсутня інформація про систему оподаткування та сплату страхових внесків. Додатковий коментар: За наданими документами право на призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону №1058 заявник матиме при досягненні 63 років, тобто з 27.08.2026 року. За умови надання додаткових документів право на пенсію буде переглянуто. У разі незгоди з рішенням має право на оскарження в судовому порядку. …».

У Трудовій книжці позивача НОМЕР_4 зазначено про наступну трудову діяльність позивача, зокрема: з 12.05.2010 по 15.10.2012 - робота покрівельником 3 розряду, а з 01.10.2010 - 4 розряду у КУП «Житло-Сервіс» Пологівської міської ради; з 08.08.2019 по 16.06.2022 - робота теслярем 4 розряду, а з 01.11.2021 - робітником з комплексного обслуговування й ремонту будинків у КУП «Житло-Сервіс» Пологівської міської ради.

З Форми РС-право вбачається, що до трудової діяльності позивача органом Пенсійного фонду України не зараховано, зокрема, періоди роботи позивача - з 12.05.2010 по 31.12.2010, з 01.01.2022 по 31.03.2022, з 01.06.2022 по 16.06.2022 (00 років 11 місяців 06 днів) у КУП «Житло-Сервіс» Пологівської міської ради.

У Довідці від 05.07.2024 за №16, виданій КУП «Житло-Сервіс» Пологівської міської ради, зазначено: «… КУП «Житло-Сервіс" Пологівської МР, надає довідку в тім, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно працював на підприємстві покрівельником, про що зроблено запис в трудовій книзі. За період роботи з 12.05.2010 р. по 01.01.2011 р. підтвердження відомостей про заробітну плату та стягнені страхові внески наразі не є можливими через те, що всі документи підприємства залишились на тимчасово окупованій території. В зв'язку з окупацією м.Пологи не перераховані страхові внески за період січень, лютий, березень 2022 р. Довідка дана для надання за місцем вимоги. …».

Судом досліджено: Відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору станом на 02.07.2024 (за період з 1 кварталу 2010 року по 4 квартал 2010 року); Відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору станом на 02.07.2024 (за період з 1 кварталу 2022 року по 2 квартал 2022 року); інші документи, наявні у даній адміністративній справі.

При вирішенні спору по суті суд виходить з зазначеного вище та викладеного нижче.

У ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено: «1.Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: … з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років; з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року; …».

За ч.1 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків: 1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. (…).

Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України (ст.62 Закону України №1788-ХІІ від 05.11.1991 «Про пенсійне забезпечення»).

Згідно з п.«а» ч.3 ст.56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується також: будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків, період одержання допомоги по безробіттю, а також робота в'язнів і робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків.

У ч.1 ст.24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено: «1.Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. …».

У ст.64 Закону України №1058-ІV від 09.07.2003 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено: «1.Виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право: 1) отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості, пов'язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України; 2) проводити планові та позапланові перевірки документів для оформлення пенсії, виданих підприємствами, установами та організаціями, а також поданих відомостей про застрахованих осіб, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсійні виплати; …».

У п.6 «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі», затвердженого 22.12.2014 постановою Правління Пенсійного фонду України №28-2 (у редакції постанови Правління Пенсійного фонду України від 21.12.2022 за №28-2), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за №40/26485 (надалі - «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі»), зазначено, що Головне управління Фонду має право: (…) 2) отримувати безоплатно в установленому законодавством порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності і від фізичних осіб - підприємців відомості про нарахування, обчислення і сплату страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для здійснення покладених на головне управління Фонду завдань; (…) 5) користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв'язку та іншими технічними засобами; 6) проводити планові та позапланові перевірки документів для оформлення пенсії, виданих підприємствами, установами та організаціями, а також поданих відомостей про застрахованих осіб, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсійні виплати; (…).

Указом Президента України від 24.02.2022 за №64/2022 «Про введення воєнного стану» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації в Україні введений воєнний стан.

Відповідно до «Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», затвердженого 22.12.2022 наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за №1668/39004, м.Пологи Пологівської міської територіальної громади з 03.03.2022 відноситься до території України тимчасово окупованої Російською Федерацією.

Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.

Відсутність в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку даних про сплату страхових внесків для нарахування пенсії фізичній особі за спірний період не є підставою для позбавлення її права на зарахування даних періодів до страхового стажу для обчислення пенсії.

Подібне застосування норм права здійснено судами в аналогічних адміністративних справах, наприклад: у постанові Третього апеляційного адміністративного суду від 20.11.2019 у справі №280/3480/19; у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 09.09.2019 у справі №242/5448/16-а (провадження № К/9901/39004/18); у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 20.03.2019 у справі №688/947/17 (провадження К/9901/35103/18).

Судом враховано, що п.16.11 та п.16.12 «Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами страхових зборів до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів», затвердженої 06.09.1996 постановою правління Пенсійного фонду України №11-1, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 24.09.1996 за №550/1575 (яка 07.02.2011 втратила чинність, але діяла на час виникнення спірних правовідносин), було передбачено: «16.11. Платники страхових зборів щоквартально подають до органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації платника зборів один примірник звіту в такі строки: до 8 квітня, до 8 липня, до 8 жовтня, до 15 січня. Другий примірник звіту залишається в бухгалтерії платника. 16.12. Особи, винні у неподанні чи несвоєчасному поданні до органу Пенсійного фонду встановленої звітності, а також у поданні недостовірної звітності, притягуються до відповідальності відповідно до чинного законодавства».

Відповідачем не доведено відсутність відповідної звітності платника страхових зборів, за відповідні періоди роботи позивача у такого платника страхових зборів.

На думку суду, відповідач не зараховуючи до загального стажу роботи/страхового стажу періодів роботи позивача з 12.05.2010 по 31.12.2010, з 01.01.2022 по 31.03.2022, з 01.06.2022 по 16.06.2022 не обґрунтовано не вжив заходів передбачених п.1, п.2 ч.1 ст.64 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пп.2, 5, 6 п.6 «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі» з метою перевірки інформації наведеної у Трудовій книжці НОМЕР_4 щодо цих періодів роботи позивача.

Судом прийнято до уваги інформацію наведену у Трудовій книжці НОМЕР_4 щодо роботи позивача у період з 12.05.2010 по 31.12.2010, з 01.01.2022 по 31.03.2022, з 01.06.2022 по 16.06.2022.

Таким чином, до загального стажу роботи/страхового стажу має бути зараховано періоди роботи позивача з 12.05.2010 по 31.12.2010, з 01.01.2022 по 31.03.2022, з 01.06.2022 по 16.06.2022.

Враховуючи наведене, у позивача станом на день звернення до органу Пенсійного фонду України (07.06.2024) був у наявності стаж роботи/страховий стаж понад 30 років.

Страховий стаж позивача станом на 07.06.2024 становив - 30 років 01 місяць 25 днів (30 років 01 місяць 25 днів = 29 років 02 місяці 19 днів + 00 років 11 місяців 06 днів).

На думку суду, у відповідача були у наявності всі необхідні документи для зарахування до загального стажу роботи/страхового стажу періодів роботи позивача з 12.05.2010 по 31.12.2010, з 01.01.2022 по 31.03.2022, з 01.06.2022 по 16.06.2022.

Таким чином, Рішення ГУ ПФУ в Сумській області №084750007884 від 18.06.2024 про відмову у призначенні пенсії є протиправним та підлягає скасуванню.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовна заява позивача підлягає задоволенню. Доводи відповідача, третьої особи не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Оскільки права та інтереси позивача були порушені ГУ ПФУ в Сумській області, то за рахунок його бюджетних асигнувань мають бути стягнуті на користь позивача понесені ним судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 1211 грн. 20 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул.Степана Бандери, буд.43, м.Суми, Сумська область, 40009; код ЄДРПОУ 21108013), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012), про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 18.06.2024 за №084750007884 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи з 12.05.2010 по 31.12.2010, з 01.01.2022 по 31.03.2022, з 01.06.2022 по 16.06.2022 та повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком від 07.06.2024 з урахуванням зазначених періодів.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул.Степана Бандери, буд.43, м.Суми, Сумська область, 40009; код ЄДРПОУ 21108013) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 1211 грн. 20 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення складено 15.11.2024.

Суддя О.О. Прасов