Рішення від 14.11.2024 по справі 280/8777/24

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2024 року Справа № 280/8777/24 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Максименко Л.Я., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 )

до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , Код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ),

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:

визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 в частині порушення, а саме пропущення строків передбачених ст. 20 ЗУ "Про звернення громадян" для розгляду заяви ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 від 21.06.2024 року про призначення та виплату їй одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю (смертю) військовослужбовця ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 розглянути заяву ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 від 21.06.2024 року про призначення та виплату їй одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю (смертю) військовослужбовця ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з урахування висновків Запорізького окружного адміністративного суду наданих у судовому рішенні;

визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 в частині порушення п. 4.2 Наказу Міністерства оборони України від 25 січня 2023 року № 45, а саме не засвідчення та не надіслання документів заявниці - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 поданих разом з заявою від 21.06.2024 року, за підпорядкуванням;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 виконати п. 4.2 Наказу Міністерства оборони України від 25 січня 2023 року № 45, а саме засвідчити та надіслати документи заявниці - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 подані разом з заявою від 21.06.2024 року, за підпорядкуванням.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що ОСОБА_2 , був призваний на військову службу ІНФОРМАЦІЯ_1 та загинув перебуваючи в статусі військовослужбовця Військової частини НОМЕР_3 МОУ. Покликається на те, що рішенням Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 09 квітня 2024 року по справі № 334/376/24 встановлено, що ОСОБА_1 , перебувала на утриманні ОСОБА_2 , в період з 2006 року по ІНФОРМАЦІЯ_6 року, тому, з огляду на наявні документи, вбачається, що ОСОБА_1 , є особою яка належить до переліку ст. 16-1 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх сімей». Зазначає, що 27.06.2024 року, засобами поштової кореспонденції, ОСОБА_1 було подано заяву до ІНФОРМАЦІЯ_1 за змістом якої, прохалось виплатити одноразову грошову допомогу відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 168, у зв'язку і загибеллю - ІНФОРМАЦІЯ_6 , військовослужбовця Військової частини НОМЕР_3 Міністерства оборони України, старшого солдата, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , члена сім'ї ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Стверджує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 , ані після 7 діб, ані після спливу 30 діб не повідомив ОСОБА_1 про результати розгляду заяви. Вважає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок бездіяльності допущено порушення ст. 20 ЗУ «Про звернення громадян» та Наказу Міністерства оборони України від 25 січня 2023 року № 45. Тому, просить задовольнити позов.

Відповідач відзиву на позовну заяву не надав.

Ухвалою суду від 20.09.2024 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №280/8777/24.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_2 , який був призваний на військову службу ІНФОРМАЦІЯ_1 , загинув ІНФОРМАЦІЯ_6 перебуваючи в статусі військовослужбовця Військової частини НОМЕР_3 МОУ.

Згідно витягу із Наказу командира військової частини НОМЕР_3 МОУ № 318 від 13.11.2022 року ОСОБА_2 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_6 , виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення з 13 листопада 2022 року та направлено особисті документи військовослужбовця до ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішенням Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 01 травня 2023 року по справі № 334/6031/22 встановлено факт проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в період з 2006 року по ІНФОРМАЦІЯ_6 року.

Рішенням Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 09 квітня 2024 року по справі № 334/376/24 встановлено факт перебування ОСОБА_1 , на утриманні ОСОБА_2 , в період з 2006 року по ІНФОРМАЦІЯ_6.

27.06.2024 засобами поштової кореспонденції ОСОБА_1 було подано заяву до ІНФОРМАЦІЯ_1 про виплату їй одноразової грошової допомоги відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168, у зв'язку і загибеллю ІНФОРМАЦІЯ_6, військовослужбовця Військової частини НОМЕР_3 Міністерства оборони України, старшого солдата, гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , члена сім 'ї ОСОБА_1 .

Згідно трекінгу відправлення заява отримана ІНФОРМАЦІЯ_1 02.07.2024.

Проте, доказів надання відповіді на заяву (в т.ч. її задоволення) матеріали справи не містять.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо розгляду заяви та з вимогою зобов'язати відповідача вчинити певні дії, позивач звернувся із вказаною позовною заявою до суду.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011) визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей.

Згідно з пункту 1 частини другої статті 16 Закону № 2011 одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі: загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби.

На підставі статті 16-1 Закону № 2011 у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Утриманцями вважаються члени сім'ї, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста (особу, звільнену з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення).

Пунктом 2 постанови КМУ від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" (далі - Постанова № 168) визначено, що сім'ям загиблих осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", крім громадян Російської Федерації або Республіки Білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.

Наказом Міністерства Оборони України від 25.01.2023 № 45, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.01.2023 за № 176/39232, затверджено Порядок і умови призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців Збройних Сил України в період дії воєнного стану» (далі - Порядок №45).

Відповідно до пункту 1.7. Порядку №45 одноразова грошова допомога (далі - ОГД) призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її призначення та отримання, за їх особистою заявою чи заявою їх законних представників. Заява (додаток 1) подається до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки незалежно від місця реєстрації заявника.

В розділі III Порядку визначені повноваження органів військового управління щодо призначення та виплати ОГД:

За пп.1 п.3.1. Порядку №45, Районний (міський) ІНФОРМАЦІЯ_1 є органом, уповноваженим приймати документи (додаток 2) від осіб, які можуть звернутися за ОГД, оформлювати документи для її призначення та виплати. Доповідь про результати проведеної роботи щодо встановлення осіб, які можуть звернутися за ОГД (додаток 3), подається за підпорядкованістю у обласний (Київський міський) ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно п. 3.2. Порядку №45, обласний (Київський міський) ІНФОРМАЦІЯ_1: є органом, уповноваженим подавати висновок щодо можливості призначення ОГД (додаток 4). У разі отримання інформації, яка не відповідає раніше наданому висновку, не пізніше 3 робочих днів подається новий висновок з урахуванням встановлених обставин; проводить перевірку отриманих з Департаменту соціального забезпечення результатів попереднього опрацювання документів для призначення ОГД, та не пізніше 3 робочих днів після їх реєстрації письмово повідомляє про результати проведеної роботи;

Пунктом 3.3. Порядку №45 визначено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 контролює дотримання обласними (Київським міським) ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлених строків виплати ОГД.

Розділ IV Порядку №45 визначає алгоритм опрацювання документів, які подаються для призначення та виплати ОГД, а саме:

Згідно п. 4.1 Порядку №45, члени сім'ї звертаються до районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_1 незалежно від місця реєстрації та подають документи, зазначені в додатку 2.

У відповідності п. 4.2. Порядку №45, районний (міський) ІНФОРМАЦІЯ_1 приймає від заявника (незалежно від місця його реєстрації) документи, завіряє копії цих документів, не пізніше 7 робочих днів після надходження всіх документів (додаток 5) надсилає їх обласному (Київському міському) ІНФОРМАЦІЯ_1 за підпорядкуванням.

У разі відсутності документів, які підтверджують загибель військовослужбовця (смерть померлого внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого під час захисту Батьківщини у період дії воєнного стану, що настала не пізніше, ніж через один рік після такого поранення (контузії, травми, каліцтва)), та виплату йому винагороди, передбаченої пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», районний (міський) ІНФОРМАЦІЯ_1 здійснює розшук відсутніх документів шляхом направлення запитів до військової частини (лікувального закладу), обласного (Київського міського) ІНФОРМАЦІЯ_1, підрозділу персоналу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України.

За п.4.3. Порядку №45, обласний (Київський міський) ІНФОРМАЦІЯ_1 перевіряє отримані документи, визначає осіб, які документально підтвердили своє право на одержання ОГД а також осіб, які звернулися (можуть звернутися) за її одержанням, але не надали (надали не всі) документи (додаток 2).

На підставі витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі - ДРАЦСГ) перевіряє документи, що підтверджують родинні зв'язки загиблого (померлого) з заявниками, в тому числі щодо зміни прізвища, імені, по батькові, встановлення батьківства, усиновлення, наявності запису відомостей про батька за вказівкою матері (стаття 135 Сімейного кодексу України).

Результати опрацювання документів обласним (Київським міським) ІНФОРМАЦІЯ_1 зазначаються у висновку (додаток 4) та доповіді (додаток 3), які разом з іншими документами, зазначеними в додатку 6, надсилаються до Департаменту соціального забезпечення (через Управління соціальної підтримки).

Комплект документів надсилається з використанням системи електронного документообігу, для цього він сканується у один файл формату PDF, на який накладається кваліфікований електронний підпис. У разі тривалої відсутності зв'язку (понад 5 робочих днів) комплект документів надсилається на паперових носіях, а після відновлення зв'язку - невідкладно ще раз з використанням системи електронного документообігу.

Якщо після надсилання документів для призначення та виплати ОГД отримано документи (інформацію) щодо інших осіб, які можуть бути віднесені до зазначених у статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» або можуть звернутися за призначенням та виплатою цієї допомоги, не пізніше наступного робочого дня повідомляє про це Департамент соціального забезпечення встановленим порядком.

За п. 4.4. Порядку №45, Департамент соціального забезпечення після отримання від обласного (Київського міського) ІНФОРМАЦІЯ_1 документів (додаток 6), надсилає запит до Кадрового центру Збройних Сил України щодо військовослужбовців, які загинули та відповідно до пункту 1 розділу ХIII Інструкції № 280, віднесені до бойових безповоротних втрат під час дії воєнного стану.

Пунктом 4.5. Порядку №45 передбачено, що після прийняття головним розпорядником бюджетних коштів рішення щодо призначення ОГД (відмови у призначенні, повернення документів на доопрацювання - у разі коли документи подано не в повному обсязі, потребують уточнення чи подано не за належністю) Департамент соціального забезпечення не пізніше 3 робочих днів доводить його до фінансово-економічного управління Командування Сухопутних військ Збройних Сил України для інформування обласних (Київського міського, районних, міських) ІНФОРМАЦІЯ_1, та, у разі її призначення,- готує проєкти розподілів відкритих асигнувань для виплати допомоги в порядку черговості відповідно до дати надходження документів з обласного (Київського міського) ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно п. 4.6. Порядку №45, районні (міські) ІНФОРМАЦІЯ_1, які здійснювали оформлення документів для призначення ОГД повідомляють заявників (з дотриманням вимог чинного законодавства щодо захисту персональних даних) про прийняте головним розпорядником коштів рішення щодо призначення ОГД (відмови у призначенні, повернення документів на доопрацювання).

За п. 4.7. Порядку №45, Командування Сухопутних військ Збройних Сил України не пізніше 5 робочих днів з дня відкриття асигнувань для виплати ОГД готує та надає Державній казначейській службі України розподіли відкритих асигнувань у розрізі розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Відповідно до п. 4.8. Порядку №45, виплата ОГД здійснюється обласним (Київським міським) ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі наказу (додаток 7) не пізніше 5 робочих днів з дня відкриття асигнувань шляхом перерахування коштів на рахунок в установі банку державного сектору, зазначений отримувачем допомоги у своїй заяві.

Отже наведеними нормативно-правовими актами визначена процедура проходження документів для отримання ОГД, визначені органи, які здійснюють певні функції на кожній стадії проходження цих документів.

Так, процедура оформлення та отримання ОГД розпочинається з надання відповідних заяв особами, які мають право на таку допомогу, до районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_1., який має вчинити дії щодо направлення всіх документів обласному ІНФОРМАЦІЯ_1 за підпорядкуванням.

Як свідчать матеріали справи, позивачка направила за допомогою поштового зв'язку на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 заяву про виплату одноразової грошової допомоги відповідно до п. 2 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 168 у зв'язку і загибеллю - ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_2 , члена сім 'ї ОСОБА_1 , разом з додатками.

Як свідчать надані до матеріалів справи копії опису вкладення до конверту, поштової накладної та роздруківки трекінгу відправлення, заява з додатками була отримана адресатом 02.07.2024. Доказів іншого суду не надано.

З огляду на викладене, в силу вимог 4.2. Порядку, відповідач, після отримання заяви позивачки мав вчинити дії щодо завірення копій цих документів, не пізніше 7 робочих днів після надходження та надіслання їх обласному ІНФОРМАЦІЯ_1 за підпорядкуванням.

Однак, доказів вчинення таких дій ІНФОРМАЦІЯ_1 у встановлений строк (не пізніше 7 робочих днів) матеріали справи не містять, як не містять і доказів надання ОСОБА_1 інформації щодо розгляду її заяви.

З огляду на викладене, суд висновує, що відповідач не надав доказів вчинення дій відповідно до Порядку № 45 за заявою позивачки, а також, не надав будь-яких пояснень та доказів в спростування доводів позивачки, що свідчить про протиправну бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Щодо способу захисту прав позивача, суд зазначає, що статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначені способи захисту порушених прав, свобод та інтересів, та зазначено, що захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до п.4 та п.10 ч.2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Відповідно до частини 4 статті 245 КАС України, у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Оскільки відповідач не вчинив відповідних дій, передбачених Порядком № 45, після отримання заяви з додатками від позивачки про виплату їй одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю (смертю) військовослужбовця ОСОБА_2 , то для захисту порушеного права позивача необхідно зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 вчинити дії щодо направлення заяви ОСОБА_1 про призначення одноразової грошової допомоги із доданими документами до обласного ІНФОРМАЦІЯ_1 за підпорядкуванням, відповідно до п. 4.2 Порядку і умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців Збройних Сил України в період дії воєнного стану, затверджених наказом Міністерства оборони України від 25.01.2023 року № 45.

Щодо позовних вимог про оскарження бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 в частині порушення строків передбачених ст. 20 ЗУ "Про звернення громадян" для розгляду заяви, суд зазначає наступне.

Так, Закон України «Про звернення громадян» регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення

Натомість, як встановлено з матеріалів справи спірні правовідносини виникли у зв'язку зі зверненням позивачки до відповідача із заявою про виплату одноразової грошової допомогу відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168 та Порядку №45. У заяві відсутні покликання на Закон України «Про звернення громадян».

Тому, оскільки ОСОБА_1 зверталась до ІНФОРМАЦІЯ_1 не у порядку, визначеному Закону України «Про звернення громадян», то суд відхиляє доводи позивача про порушення відповідачем строків передбачених ст. 20 ЗУ "Про звернення громадян" для розгляду заяви, а позовні вимоги в цій частині є необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Згідно з частиною 1 та 2 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Згідно з ч.3 ст.139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

У зв'язку із викладеним, судові витрати у розмірі 1211,20 грн. на оплату судового збору підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Керуючись статтями 2, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , Код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо направлення заяви ОСОБА_1 від 21.06.2024 про виплату одноразової грошової допомоги із доданими документами до обласного ІНФОРМАЦІЯ_1 за підпорядкуванням, відповідно до п. 4.2 Порядку і умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців Збройних Сил України в період дії воєнного стану, затверджених наказом Міністерства оборони України від 25.01.2023 року № 45.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 вчинити дії щодо направлення заяви ОСОБА_1 від 21.06.2024 про виплату одноразової грошової допомоги із доданими документами до обласного ІНФОРМАЦІЯ_1 за підпорядкуванням, відповідно до п. 4.2 Порядку і умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців Збройних Сил України в період дії воєнного стану, затверджених наказом Міністерства оборони України від 25.01.2023 року № 45.

В іншій частині вимог, - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 14 листопада 2024 року.

Суддя Л.Я. Максименко