Ухвала від 15.11.2024 по справі 335/12152/24

1Справа № 335/12152/24 2-с/335/39/2024

УХВАЛА

про скасування судового наказу

15 листопада 2024 року суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Соболєва І.П., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу від 1 листопада 2024 року,

ВСТАНОВИВ:

01.11.2024 Орджонікідзевський районним судом м. Запоріжжя видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 на користь комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради заборгованості по оплаті послуги з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_1 , а також витрат зі сплати судового збору (а.с. 23).

Копію судового наказу разом із копією заяви про видачу судового наказу з усіма доданими до неї документами було надіслано боржникові рекомендованим листом з повідомленням.

08.11.2024 ОСОБА_1 ознайомилась з матеріалами справи в суді (а.с. 26).

15.11.2024 до суду надійшла заява ОСОБА_1 про скасування судового наказу. Заява мотивована тим, що судовий наказ видано без урахування всіх обставин та доказів, що мають значення. Про існування наказу дізналася після ознайомлення з матеріалами справи в суді. Клопотання про поворот виконання судового наказу не заявляє.

Розглянувши подані матеріали доходжу такого висновку.

Відповідно до частини другої статті 170 ЦПК України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Заява подана із дотримання вимог, визначених ст. 170 ЦПК України. Заява подана у встановлений законом строк. Підстави для повернення заяви відсутні.

Згідно з частиною третьою статті 171 ЦПК України у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз'яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 444 цього Кодексу.

Тобто за змістом вказаної правової норми судовий наказ скасовується якщо заява про його скасування відповідає вимогам закону до її форми та змісту, а обґрунтованість судового наказу не перевіряється.

Отже, за відсутності правових підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, доходжу висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, а судовий наказ від 01.11.2024 скасуванню.

Керуючись ст.ст. 170, 171 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Скасувати судовий наказ (справа № 335/12152/24 2-н/335/973/2024) виданий 1 листопада 2024 року Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя, яким стягнуто з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , УНЗР НОМЕР_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , на користь комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради (юридична адреса: 69006, м. Запоріжжя, вул. Фанатська, буд. 23А, ЄДРПОУ 22144952), заборгованість по оплаті послуги з управління багатоквартирним будинком 2 по вул. Лівобережній в м. Запоріжжі за період з 01.11.2021 по 01.10.2024 розміром 15 992 (п'ятнадцять тисяч дев'ятсот дев'яносто дві) грн 50 коп., а також витрати зі сплати судового збору розміром 302 (триста дві) грн 80 коп.

Роз'яснити стягувачеві його право на звернення до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.П. Соболєва

Попередній документ
123037129
Наступний документ
123037131
Інформація про рішення:
№ рішення: 123037130
№ справи: 335/12152/24
Дата рішення: 15.11.2024
Дата публікації: 18.11.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження; Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (01.11.2024)
Результат розгляду: заяву задоволено, судовий наказ видано
Дата надходження: 31.10.2024
Предмет позову: про видачу судового наказу