Постанова від 05.11.2024 по справі 523/12926/24

Справа № 523/12926/24

Номер провадження 3/523/5156/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" листопада 2024 р. м. Одеса

Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Кремер І.О., з участю прокурора - Богатир В.К., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеса, громадянки України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до 23.08.2023 року працюючого на посаді офіцера мобілізаційного відділення

ІНФОРМАЦІЯ_2 ,

до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КпАП України,-

ВСТАНОВИВ:

До Суворовського районного суду м. Одеси надійшли матеріали від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Згідно Протоколу № 1263/2024 від 29.07.2024 року, ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді офіцера мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 з 23.08.2023 року, будучи суб'єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 18.07.2024 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КпАП України.

Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Однак, надав суду заяву, в якій вину у скоєному адміністративному правопорушенні визнає, та просить суд проводити розгляд справи за його відсутності.

Прокурор Богатир В.К. протокол підтримав в повному обсязі та просив суд притягнути ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч. 12 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством.

Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України № 1412 від 11.10.2022 молодшого лейтенанта ОСОБА_1 призначено на посаду офіцера мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Наказом Командувача військ ОК « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № 19 від 15.01.2023 ОСОБА_1 , офіцері мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 , присвоєно звання «лейтенант».

Відповідно до ст. 32 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовці молодшого офіцерського складу є начальниками для військовослужбовців молодшого сержантського і старшинського складу однієї з ними військової частини та військовослужбовців рядового складу. Старші за військовим званням військовослужбовці мають право вимагати від молодших за військовим званням військовослужбовців додержання військової дисципліни, громадського порядку і форми одягу, а також правил поведінки і військового вітання. Молодші за званням військовослужбовці повинні беззастережно виконувати зазначені вимоги старших за військовим званням військовослужбовців.

Лейтенант ОСОБА_1 , як офіцер мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 є військовою посадовою особою Збройних Сил України, яка здійснює професійну діяльність, пов'язану із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності, а також наділений організаційно-розпорядчими функціями.

Згідно підпункту 3 пункту 7 частини 5 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» військовослужбовці, які проходять службу у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або відрядженні до них відносяться до суб'єктів на яких поширюється дія розділу VII Закону України «Про запобігання корупції» (крім осіб рядового складу підрозділів охорони відповідних центрів).

Наказом Командувача військ ОК « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № 368 від 28.08.2023 лейтенанта ОСОБА_1 , офіцера мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 , звільнено з військової служби у відставку.

Згідно п.п. г) п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб'єктами, особами, на яких поширюється дія цього Закону є військові посадові особи Збройних Сил України.

Таким чином, офіцер мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування та суб'єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», зобов'язаний виконувати вимоги вказаного Закону, зокрема, ч. 1, ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», в частині обов'язку подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честі і гідності інших людей.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно - правову відповідальність.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно ЗУ № 3384-ІХ від 20.09.2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» та п.п. 2-7 Розділу ХІІІ ЗУ «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022 - 2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу та терміну подач такого типу декларацій, за відсутності поважних причин. В порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, подав відповідну декларацію лише 18.07.2024 року 19 год. 29 хв.

Таким чином, вина правопорушника підтверджується Протоколом № 1263/2024 від 29.07.2024 року та іншими матеріалами справи.

Згідно до ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, суд прийшов до переконання, що стягнення за адміністративне правопорушення слід накласти стягнення у вигляді адміністративного штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 172-6, 221, 252, 280, 283 КУпАП, ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

За вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850/вісімсот п'ятдесят/грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605/шістсот п'ять/грн. 60коп.

Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.

На постанову може бути подана апеляція на протязі десяти днів до Одеського апеляційного суду.

Суддя Суворовського

районного суду м. Одеси І.О. Кремер