Справа № 352/2587/24
Провадження № 3/352/1225/24
"14" листопада 2024 р.м. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Кузьменко С.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління державної податкової служби в Івано-Франківській області про притягнення
ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової карти платника податків НОМЕР_1 , продавець, проживає за адресою: АДРЕСА_1
до адміністративної відповідальності за частиною першої статті 155-1 кодексу України про адміністративні правопорушення,
1.Зміст протоколу про адміністративне правопорушення:
Старшим державним інспектором Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Іваночком Ю.М. 13 вересня 2024 року складено протокол про адміністративне правопорушення за наступних обставин:
За результатами проведення фактичної перевірки магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ФОП ОСОБА_2 встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 , продавець вчинила правопорушення, а саме:
-проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування ПРРО;
-не видача розрахункових документів встановленого зразка;
чим порушено п.1, п.2, п.11 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон), проведення розрахункових операцій через РРО без використання для підакцизних товарів режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Згідно протоколу про адміністративні правопорушення дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною першою статті 155-1 кодексу України про адміністративні правопорушення.
2.Рух провадження
01 жовтня 2024 року протокол про адміністративне правопорушення із доданими матеріалами надійшов до Тисменицького районного суду для розгляду по суті та справу призначено на 10 жовтня 2024 року.
10 жовтня 2024 року судовий розгляд справи відкладено на 14 листопада 2024 року.
3.Докази, досліджені під час судового розгляду:
3.1 Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердила фактичні обставини, викладені в протоколі. Зазначила, що вона працює продавцем. В той день до неї зайшли двоє чоловіків, які хотіли купити пиво. Спочатку хотіли оплатити карткою, але на ній не було коштів. Далі дали готівку. Вона нажала не ту кнопку і не видала одразу чек.
3.2 Письмові докази:
Протокол про адміністративне правопорушення №2971:
Згідно тексту протоколу про адміністративне правопорушення, за результатами проведення фактичної перевірки магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ФОП ОСОБА_2 , встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 , продавець вчинила правопорушення, а саме:
- проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування ПРРО;
- не видача розрахункових документів встановленого зразка;
чим порушено п.1, п.2, п.11 ст.3 Закону, проведення розрахункових операцій через РРО без використання для підакцизних товарів режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Дата, час вчинення правопорушення зазначено 05 вересня 2024 року о 13:10 год в магазині «Домашній» по АДРЕСА_2 .
ОСОБА_1 надала до акту фактичної перевірки пояснення.
Раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась.
Копія акту (довідки) фактичної перевірки 091085 від 13 вересня 2024 року
Згідно тексту акту, перевірка проводилась посадовими особами Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Роїком., ОСОБА_3 .
В ході перевірки встановлено порушення:
-проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування ПРРО;
-не видача розрахункового документа встановленого зразка;
-видача розрахункових документів не встановленої форми та змісту, а саме: згідно електронних стрічок розрахункових документів РРО з ФН 3000746367реалізовано алкогольні напої без зазначення марки акцизного податку. Загальна сума проведених операцій та видача розрахункових документів не встановленої форми та змісту становить 2520 гривень. Порушення вчинене вперше на суму 59 гривень. Порушення вчинене повторно на загальну суму 2461 гривня.
В результаті перевірки встановлено порушення п.1, п.2, п.11 ст.3 Закону.
Копія пояснень ОСОБА_1 від 05 вересня 2024 року
В поясненнях ОСОБА_1 зазначає, що 05 вересня 2024 року вона продала пиво «Хайк» 0,5 по ціні 36 гривень, не видала чек, тому що не встигла. Всі допущені помилки щодо програмування касового апарату будуть виправлені.
4.Опис обставин, установлених під час розгляду справи та висновки суду
У відповідності до вимог статті 252 кодексу України про адміністративні правопорушення суддя оцінює докази у справі за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
При цьому суддя вважає, що на особу, що притягається до адміністративної відповідальності, розповсюджуються такі ж гарантії, як і на осіб, що притягаються до кримінальної відповідальності, зокрема норми частин третьої статті 62 Конституції України та частини четвертої статті 17 Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до яких усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Частиною першою статті 251 кодексу України про адміністративні правопорушення обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів по адміністративні правопорушення, в даному випадку на посадових осіб з Головного управління державної податкової служби в Івано-Франківській області.
За результатами дослідження доказів у справі у відповідності до вимог статті 252 кодексу України про адміністративні правопорушення, у суду відсутні будь-які сумніви щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статтею 155-1 кодексу України про адміністративні правопорушення.
щодо порушення порядку проведення розрахунків
Так, в ході розгляду справи встановлено, за результатами проведення фактичної перевірки магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ФОП ОСОБА_2 встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 , продавець вчинила правопорушення, а саме:
- проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування ПРРО;
- не видача розрахункових документів встановленого зразка;
чим порушено п.1, п.2, п.11 ст.3 Закону, проведення розрахункових операцій через РРО без використання для підакцизних товарів режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Факт порушення порядку проведення розрахунків підтверджується в своїй сукупності дослідженими доказами, а саме копією акту про результати фактичної перевірки від 13 вересня 2024 року, копією пояснень, а також протоколом про адміністративне правопорушення, складеним відповідною посадовою особою, уповноваженою на складення протоколів про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 155-1 кодексу України про адміністративне правопорушення.
висновки суду щодо кваліфікації дій ОСОБА_1 .
Згідно із пунктами 1,2,11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) надавати особі, яка отримує товар, в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі.
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.
Таким чином, враховуючи порушення ОСОБА_1 цих вимог законодавства, в її діях вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого частиною першою статті 155-1 кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки вона порушила встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
5.Щодо виду та розміру адміністративного стягнення
Санкцією частини першої статті 155-1 кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено такий вид адміністративного покарання як штраф від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності вперше, за один епізод адміністративного правопорушення, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність відсутні, суддя вважає, що достатнім для досягнення мети адміністративного стягнення та завданням кодексу України про адміністративні правопорушення буде призначення адміністративного стягнення в розмірі, передбаченому санкцією статті, а саме п'яти неоподатковуваних мінімумах доходів громадян.
6.Щодо судового збору
Відповідно до статті 40-1 кодексу України про адміністративні правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Пунктом 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» установлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 3028 гривень.
Таким чином, розмір судового збору станом на час розгляду справи становить 3028х0.2=605 гривень 60 копійок.
В зв'язку із викладеним, керуючись статтями 252, 283-285,294 кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 155-1 кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової карти платника податків НОМЕР_1 , продавець, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір в дохід державного бюджету в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок (стягувач - ДСА України на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 820019, рахунок отримувача UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Відповідно до частини першої статті 307 кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно частини другої статті 308 кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Сергій КУЗЬМЕНКО