"14" листопада 2024 р. Справа № 363/5920/24
14 листопада 2024 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Шубочкіна Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Вишгородського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 173 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВAД № 240758 від 16.10.2024 року убачається, що 04.10.2024 року близько о 21 годині 00 хвилин ОСОБА_1 вчинила дрібне хуліганство по відношенню до ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_2 , в під'їзді будинку, а саме образила останню нецензурною лайкою, погрожувала, образливо чиплялась. Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Частиною 1 статті 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Зі змісту ст.ст. 245, 248 КУпАП випливає, що одним із основних завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є об'єктивне з'ясування обставин справи, рівність всіх громадян перед законом і органом, що розглядає справу.
Згідно до ст. 254 про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те особою.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, зокрема прізвища, адреси свідків, якщо вони є та нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення. Відсутність у протоколі обов'язкових реквізитів, перелік, яких міститься у ст. 256 КУпАП, не тільки обмежує права особи, відносно якої складається протокол, регламентовані ст. 268 КУпАП, а й унеможливлює розгляд справи.
Згідно із ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вирішує питання, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що справа підлягає поверненню на дооформлення з наступних підстав.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення, складеному відносно ОСОБА_1 , уповноваженою особою, якою було складено такий протокол, в графі "Потерпілий" не вказано повне ПІБ особи.
Також, якщо порівнювати зразок підпису ОСОБА_1 у копії її паспорту та заяві про визнання вини від 16.10.2024 року, можна зробити висновок, що вони очевидно відрізняються.
Крім того, як убачається з рапорту доданого до матеріалів протоколу, адресою проживання потерпілої ОСОБА_2 вказано як м. Київ, при цьому в її поясненнях зазначена адреса проживання у м. Вишгороді.
Зазначені невідповідності перешкоджають правильному вирішенню питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Враховуючи викладене, дослідивши наявні матеріали справи, вважаю необхідним вказану справу повернути до Вишгородського РУП ГУНП в Київській області для належного оформлення.
Керуючись ст. 245, 248, 251, 256, 278 КУпАП, суддя, -
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, повернути до Вишгородського РУП ГУНП в Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Вишгородського
районного суду Київської області Т.В.Шубочкіна